اخبار نمایشگاه

نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

نمایشگاه بین المللی کتاب تهران ، بزرگترین رویداد فرهنگی کشور می باشد که هر سال در اردیبهشت ماه برگزار می شود و روزانه پذیرای چند صد هزار نفر از دانش آموزان، دانشجویان و اقشار مختلف علاقه مند به کتاب می باشد.

سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران 12 تا 22 اردیبهشت ماه 1397 در محل مصلای امام خمینی (ره) برگزار می شود. و همانند سال های پیشین پذیرای طیف وسیعی از علاقه مندان به کتاب و ناشران فعال داخلی و خارجی خواهد بود. شایان ذکر است که در سی امین دوره نمایشگاه کتاب تهران در کنار ناشران داخلی، ناشرانی از کشورهای آلمان، مکزیک، سلطنت عمان، ترکیه، روسیه، افغانستان، اکوادر، فنلاند، ژاپن، سوئد، شیلی،اتریش، چین، صربستان،ایتالیا، هند، لبنان، ارمنستان، انگلستان، آمریکا، بلژیک، مالزی، هلند، سنگاپور، فرانسه و کره جنوبی نیز حضوری فعال داشتند و بازار خرید و فروش کتاب در ده روز حضور نمایشگاهی بسیار پررونق دیده شد.

محل برگزاری نمایشگاه بین المللی تهران

موسسه نمایشگاههای فرهنگی ایران هر سال مجری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران و دیگر نمایشگاه های کتاب است.

برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از سال 1366 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران شروع شد و تا سال 1385 در همین مکان ادامه داشت.

اما از سال 1386 تا سال  1394 مصلای امام خمینی ره برای برگزاری این رویداد بزرگ فرهنگی در نظر گرفته شد. و در سالهای 1395 و 1396  محل برگزاری نمایشگاه به شهر آفتاب انتقال یافت.

غرفه سازی نمایشگاهی در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

با وجود اینکه نمایشگاه کتاب به لحاظ طیف وسیع بازدیدکنندگان و مشارکت کنندگان، از ارزشمند ترین نمایشگاه های سالیانه می باشد ولیکن غرفه های نمایشگاه در ساده ترین شکل خود در معرض دید بازدید کنندگان قرار می گیرند. و گویا ناشران هنوز بر این باورند که نیازی به غرفه سازی و یا حتی غرفه آرایی در این نمایشگاه نیست. در حالیکه مطمئنا نمایش کتاب ها در محیطی زیبا و مطابق با اصول جذب مشتری بهتر و بیشتر دیده می شوند و موفقیت حضور در نمایشگاه را چندین برابر خواهد کرد. این در حالی است که در کشور های پیشرفته، نمایشگاه کتاب را همانند دیگر نمایشگاه های تجاری ارج می نهند و طراحی غرفه نمایشگاهی در شکل های منحصر بفرد انجام می گیرد و غرفه سازی آن ها نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. که نتیجه آن رونق بازار کتاب در نمایشگاه و در طول سال خواهد بود.

در حاشیه نمایشگاه کتاب تهران

در حاشیه این نمایشگاه که بزرگترین و پر بیننده ترین نمایشگاه سالانه می باشد، فعالیت های فرهنگی متعددی صورت می گیرد که در ذیل به برخی از آن ها اشاره شده:

برنامه سرای اهل قلم کمیته ناشران خارجینمایشگاه بین المللی کتاب تهران

برنامه نشستهای سرای اهل قلم ناشران دانشگاهی

برنامه سرای اهل قلم کودک و نوجوان

برنامه سرای اهل قلم علمی فرهنگی

برنامه های تالار گفت و گو

کتاب نما 1

کتاب نما 2

جدول برنامه های مهمان ویژه

برنامه کارگاه هم اندیشی

نشست های سرای ملل

مشاهده نمونه های غرفه سازی شده توسط گروه غرفه سازان فدک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *