طراحی و غرفه سازی در نمایشگاه

حضور در نمایشگاه و ساخت غرفه نمایشگاهی خود را رسانه ای کنید

ساخت غرفه نمایشگاهی ، برای شرکت ها و سازمان ها رویداد بسیار مهمی است که در شهرها و عناوین نمایشگاهی مختلف آن را تجربه می کنند. ولی متاسفانه اکثر شرکت های ایران از این رویداد بهره برداری رسانه ای و خبری نمی کنند.

انتشار خبر حضور در نمایشگاه و ساخت غرفه نمایشگاهی در هر عنوان نمایشگاه سبب می شود تا علاوه بر حضور در نمایشگاه و بهره برداری از مزایای آن، می تواند در فضای رسانه هم خبر ساز گردد و در واقع با یک تیر دو نشان را بزنید.البته این امر در مورد هر نوع رویداد تجاری صنعتی که مجموعه شما در آن حضور دارد صادق می باشد و با رسانه ای کردن مجموعه با حضور در این رویدادها بر اعتبار مجموعه می افزایید.

حضور در نمایشگاه و ساخت غرفه نمایشگاهی

هر نمایشگاه از یک سو محل گرد همایی بزرگان و پیشکسوتان اصناف و از سوی دیگر محل معرفی و عرضه محصولات جدید می باشد. از این رو نمایشگاه ها مراکز با ارزشی برای اخبار مربوط به اصناف مختلف می باشد. در هر نمایشگاه‌ها ایده‌هایی از سوی کارشناسان صنعت ارائه می گردد و گرایش‌های صنعتی را با جایزه حمایت می کنند. و رسانه‌ها و بازدید کنندگان سخت پی گیر این اخبار خواهند بود. پس اگر مجموعه  شما نیز قصد حضور در نمایشگاه و ساخت غرفه نمایشگاهی را دارد، بهتر است که بخشی از این اخبار را به خود اختصاص دهد. با در نظر گرفتن اهمیت این امر، آیا می توانید مطلبی بنویسید که بر ارزش خبری این رویداد تاکید داشته باشد، اما برند را تحت الشعاع قرار ندهد؟

اهداف هر شرکت برای حضور در نمایشگاه متفاوت می باشد. پس خبر رسمی که یک مجموعه در مورد حضور در نمایشگاه و ساخت غرفه نمایشگاهی منتشر می‌کند، باید در راستای آن اهداف باشد و در کانال های ارتباطی مختلف بچرخد. تا بتواند هم در داخل نمایشگاه و هم در خارج از نمایشگاه، توجه عموم را به خود جلب کند.

خبر رسمی

خبر رسمی خبری است که مجموعه ای آن را با هدف اطلاع رسانی به مخاطبان منتشر می کند و در اختیار رسانه ها و خبرنگاران قرار می دهد. خبرنگاران و رسانه‌ها با توجه به حوزه خبری خود تصمیم می‌گیرند که این خبر را در رسانه منتشر کنند یا نکنند.

بهتر است بدانید که خبری که یک رسانه و یا خبرنگار در مورد شما نوشته و آن را منتشر کرده است، خبر رسمی نیست و در واقع ممکن است مورد تایید شما هم نباشد.

اهداف هر مجموعه از انتشار خبر

1- معرفی برند به بازارهای مصرف

2- جذب بازدید کنندگان بیشتر در غرفه نمایشگاه خود

3- دیدار با مشتریان بالقوه در غرفه نمایشگاه

هدف هر چه باشد در مرحله اول باید مطالب خوب و مناسبی را ارائه کنید. و در مرحله دوم باید مطالب را در راستای اهداف تنظیم نمایید. در این جا  چند راهنمای پایه وجود دارد که می توانید در هنگام نوشتن محتوای مربوط به یک رویداد از آن‌ها استفاده کنید و براحتی می توان آنها را بر اساس اهداف تجاری و بازاریابی نمایشگاه تغییر داد.

1- نام رویداد در تیتر اصلی یا تیتر فرعی قرار داشته باشد

فضایی که در تیتر دارید بسیار با ارزش است. تیترها باید کمتر از ۱۰۰ کاراکتر باشند و مهم ترین کلمات در ۶۵ کاراکتر اول قرار گیرند. با این حال ارزشش را دارد که اجازه دهید نام نمایشگاه بخشی از فضای تیتر اصلی یا فرعی را بگیرد، زیرا احتمال یافته شدن و دیده شدن مطالب شما را در گفتگوهای راجع به رویداد افزایش می‌دهد.

2- آنچه از خوانندگان می خواهید را به وضوح اعلام نمایید.

دقیقا هدف شما از نوشتن این مطلب چیست؟ آیا می خواهید آن‌ها را به یک لینک خبری یا به وب سایت هدایت کنید؟ پس ابزار مورد نیاز را در اختیار آن ها قرار دهید تا بتوانند به منایع وسیع تری دست یابند و نگاه عمیق‌تری به مطلب و محتوای برند شما داشته باشند.

3- در مطلب خود از تصاویر استفاده کنید.

استفاده از تصاویر مرتبط در خبر رسمی، افزایش بازدیدها و تعامل افراد را بهمراه خواهد داشت.

علاوه بر آن رسانه‌ها دلیلی متقاعد کننده و جذاب برای ارائه محتوای شما در رسانه خود خواهند داشت. تصاویر محصولات، پیش نمایش‌های ویدیویی و اطلاعات نمایشی، همگی تبلیغاتی عالی برای نمایشگاه تجاری هستند اما محتوای مطالب باید آن آنقدر مفید باشد، که تنها به زمان نمایشگاه محدود نگردد و یک بازاریابی بلند مدت را برای شما رقم زند.

4- به زبانی ساده اما در قالبی متفاوت مطالب را عنوان نمایید.

از جملات ساده برای مردم مخاطب خود استفاده کنید و از اصطلاحات تخصصی دوری کنید. شاید این کار در خبرهای رسمی تجاری غیرممکن به نظر برسد، اما هم نزد خوانندگان و هم نزد موتورهای جستجوگر برایتان مفید خواهد بود.

5- در متن خود محل قرار گرفتن غرفه در نمایشگاه فراموش نشود!

در خبر خود جای دقیق غرفه نمایشگاه را بهمراه شماره سالن و شماره غرفه اعلام نمایید تا بازدیدکنندگان نمایشگاه به راحتی غرفه شما را پیدا کنند و از نزدیک با جزئیات محصولات و خدمات شما آشنا گردند. بهتر است در خبر در مورد فعالیت های اجتماعی که در غرفه شما انجام خواهد شد و زمان دقیق اجرای آنها (مانند یک پیش نمایش، اهدای رایگان خدمات یا ابزار و …). نیز بنویسید.

نکته: خبر رسمی خود را از طریق تمام شبکه های مجازی فعال (اینستا، توییتر، آپاراتو … با هشتگ رسمی منتشر کنید تا به دست مخاطبانی برسد که از هیچ راه دیگری ممکن نبود به نمایشگاه دسترسی داشته باشید.

مشاهده نمونه های غرفه سازی شده توسط گروه غرفه سازان فدک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 12 =