تقویم نمایشگاه

نمایشگاه بین المللی شیشه و تجهیزات وابسته

نمایشگاه شیشه تهران

نمايشگاه شیشه و تجهیزات وابسته سالانه با حضور صنایع شیشه، شیشه گری و ماشین آلات مرتبط  در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود. در نمایشگاه بین المللی شیشه و تجهیزات وابسته صنایع ساخت شیشه و بلور، کریستال، تجهیزات و ماشین‌آلات، واحدهای صنفی مرتبط، مراکز آموزشی تخصصی، اساتید و متخصصان برجسته حضور دارند. و همزمان با برگزاری این نمایشگاه، سمینارها و همایش‌های مختلفی نیز برگزار می‌شود. بسیاری از بازدیدکنندگان می‌توانند به صورت عمومی و تخصصی با آخرین فنآوریهای ساخت و تولید انواع شیشه و صنایع وابسته به آن آشنا شوند.

امسال مسئولین با هدف برگزاری این نمایشگاه مطابق با استانداردهای روز و جهانی، کیفیت خدمات خود را جهت رضایت مخاطبان خود بالاتر برده‌اند. به بیانی ساده نمایشگاه شیشه و تجهیزات وابسته به لحاظ کیفیت خدمات و امکانات، بسیار خوب و عالی برگزار خواهد شد.

معرفی نمایشگاه

نمایشگاه شیشه تهران فرصتی بی بدیل برای برترینهای این صنعت، برای تبادل نظر و معرفی تولیدات جدید می باشد. بدیهیست که این تعاملات نقطه عطفی است برای شروع بسیاری از همکاریهای تکنولوژیکی و تجاری تا ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در این حوزه شناسایی گردد. و حمایتهای دولت و سازمان های مرتبط برای توسعه هرچه بیشتر این صنعت در داخل و خارج از کشور را جذب نماید.  و نهایتا  افزایش حضور صنایع شیشه کشور در عرضه بین المللی را بهمراه خواهد داشت.

اهداف غرفه های نمايشگاه 

 صنعت شیشه و تجهیزات وابسته به دنبال جایگاه برتر خود در میان کشورهای منطقه است. برای دستیابی به این منظور لازم است که با شرکت‌ها و دولت‌های خارجی به تعامل و گفتگو بپردازیم تا بتوانیم از دانش و تجربه و همچنین تکنولوژی‌های جدید در زمینه تولید شیشه آگاه شویم.

توسعه صادارت و ورود به بازارهای جدید خارج از ایران و همچنین سرمایه‌گذاری خارجی از دیگر اهداف نمایشگاه بین‌المللی شیشه است. صنعت شیشه ایران باید ظرفیت‌ها، قابلیت‌ها و توانمندی‌های خود را در بستری مناسب به نمایش بگذارد. در این صورت می‌تواند مشتریان داخلی و خارجی بیشتری را به سوی خود جذب نماید.

نمایشگاه ابزاری مفید و کارامد برای افزایش دیدارها، ملاقات‌ها و مذاکرات صنعتی و اقتصادی در زمینه رشد تولید شیشه کشور در خاورمیانه است. تعامل ،انتقال و دریافت اطلاعات، دانش، تجربه و مهارت نیز یکی از اهداف راهبردی برگزاری نمایشگاه است. این فرصت مانند پلی میان تاجران، صنعت‌گران، تولیدکنندگان و کارشناسان متخصص داخلی و خارجی است. آنها یکدیگر را می‌بینند و با هم صحبت می‌کنند. اطلاعات را در میان می گذارند.

این رویداد بزرگ فقط به منظور نمایش محصولات و انجام معاملات خرید و فروش و مذاکرات تجاری مرتبط با آن نیست، بلکه اطلاعات مختلفی در روش‌ها و فن‌آوریهای جدید تولید شیشه، قیمتهای رقابتی، معرفی آخرین استانداردهای کیفیتی جهانی، دستاوردهای علمی و پژوهشی، طرح‌های اقتصادی و کلاس‌های آموزشی نیز رد و بدل می‌شود.

و از همه مهمتر اینکه مردم و بازدیدکنندگان می‌توانند از نزدیک با ماشین آلات، امکانات وتکنولوژی‌های مدرن و جدید، در زمینه تولید شیشه و بلور دیدن نمایند.

بنابراین هدف از برگزاری نمایشگاه شیشه، کمک به توسعه این صنعت و تدوین نقشه راه پيش روی صنعت شيشه كشور با بررسی وضعيت اين صنعت در داخل کشور و مقایسه آن با کشورهای پیشرو در این حوزه می باشد. در نمایشگاه شیشه تهران، هر یک از غرفه های نمایشگاهی اطلاعاتی در زمینه موارد زیر ارائه می نمایند:

 • شیشه

 • صنعت شیشه پنجره

 • شیشه و ظروف شیشه ای

 • شیشه و سرامیک

 • شیشه تخت

 • شیشه عطر و ادکلن

 • شیشه ساختمان

 • ظروف جار

 • لوستر

 • شیشه اتومبیل

 • لوله های آزمایشگاهی شیشه ای

غرفه سازی در نمایشگاه شیشه تهران

ششمين نمايشگاه شیشه تهران در تاریخ 23 تیر ماه 1402 در دو سالن نمایشگاهی آغاز به کار خواهد کرد. پیش بینی می شود، بیش از 100 غرفه دار در فضایی بیش از6000 متر مربع غرفه سازی نمایشگاهی داشته باشند. و برترینهای این صنعت برای حضور در نمایشگاه بین المللی شیشه با انتخاب شرکت غرفه ساز مورد تایید نمایشگاه بین المللی تهران، سعی می کنند. از این فرصت اندک نهایت بهره وری را داشته باشند. و این امر مهم تنها با برنامه ریزی و حضوری حرفه ای امکان پذیر می گردد. شرکت های غرفه ساز دارای گرید A نمایشگاه می توانند حضور نمایشگاهی مشارکت کنندگان را به صورت حرفه ای از طراحی غرفه تا ساخت غرفه در نمایشگاه شیشه تهران را مطابق با استاندارهای نمایشگاهی اجرا نمایند. مزایای حضور در نمایشگاه شیشه عبارتند از:

 • ارتباط نزدیک و رو در رو با مشتریان

امکان دیدن محصولات، خدمات و برند شرکت ها توسط هزاران نفر از بازدید کنندگان و مشتریان وجود دارد.

 • شناسایی مشتری و بازار

فرصتی عالی برای ملاقات‌ها، دیدارها، مذاکرات و انجام معاملات، به طور مستقیم و بدون واسطه است.

 • موقعیت‌های جدید

مشارکت کنندگان نمايشگاه شیشه 1402 می توانند با همراهی یک شرکت غرفه ساز دارای گرید A نمایشگاه بین المللی تهران، این مسیر دشوار را با موفقیت و برتری بر رقبا طی نمایند. و ششمين نمايشگاه نمایشگاه شیشه تهران، را آغازی درخشان برای صنعت شیشه کشورمان رقم زنند.

مشاهده نمونه غرفه سازی در نمایشگاه توسط گروه غرفه سازان فدک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − دوازده =