تقویم نمایشگاه

قدم به قدم با هم، طراحی و غرفه سازی نمایشگاهی را انجام دهیم

امروزه دنیای بازاریابی به سرعت در حال حرکت است، و اگر بی حرکت باشید ممکن است فاصله ی بسیار زیادی از رقبای خود پیدا کنید و عقب بمانید.
اولین نکته برای حضور در نمایشگاه های بین المللی، این است که وقت و دقت کافی برای طراحی و غرفه سازی صرف کنید.
مطمئنا طراحی غرفه نمایشگاهی می تواند آینده برند شما را بسیار تحت تاثیر قرار دهد. حضور در نمایشگاه فرصتی است کوتاه برای افزایش آگاهی و گسترش فروش تا بازارهای جهانی. و گذشتن از این مسیر به میزان بسیار زیادی به طراحی و غرفه سازی شما بستگی دارد.
اگر غرفه نمایشگاهی شما جذاب نباشد، بازدیدکنندگان نمایشگاه بی تفاوت از کنار شما خواهند گذشت. حتی ممکن است تصویر بدی از برند شما در ذهن آنها ایجاد گردد.
بنابراین لازم است برای جلوگیری از برداشتهای نابه جا از برندتان، با دقت برای طراحی غرفه ای بدون عیب و نقص، اقدام نمایید.
در این مقاله با هم قدم به قدم مراحل طراحی و غرفه سازی را خواهیم رفت. امیدوارم برای حضور در نمایشگاه بعدی از آنها استفاده کنید و سود بسیار زیادی نصیبتان گردد.

1) بازدید از نمایشگاه های پیش رو

اگر فرصت دارید، حتما در اولین نمایشگاهی که، برگزار می شود به عنوان بازدیدکننده حضور داشته باشید. به تمام آیتم هایی که شما را جذب می کند، و مهمتر از آن چیزهایی که در ذهن شما تاثیر منفی می گذارد، توجه کنید و آنها را یادداشت کنید.
و زمانی که طراحی و غرفه سازی نمایشگاهی شما فرا رسید، تمام آیتم هایی که تمایز بین غرفه های نمایشگاهی را ایجاد کرده بود، در نظر بگیرید.

 • اگر فرصت بازدید از نمایشگاه را ندارید، می توانید، طراحی غرفه های نمایشگاهی که قبلا در نمایشگاه ساخته شده اند و در سایتهای شرکت های غرفه سازی ثبت شده اند، ملاحظه نمایید.
  2) اهداف حضور در نمایشگاه را مشخص نمایید.
  هنگامی که چشم انداز روشنی از طراحی غرفه در نظر گرفتید، با تیم خود اهداف حضور در نمایشگاه را مشخص نمایید. مجموعه هایی که اقدام به حضور در نمایشگاه می کنند غالبا یکی از اهداف زیر را دنبال می کنند:
 • برند سازی و معرفی برند تازه (مجموعه های تازه کار)
 • گسترش حضور در رسانه های اجتماعی و معرفی مجموعه به بازارهای جهانی
 • ارتباط با برند های دیگر و رقبا
 • تثبیت قدرت مجموعه در بازارها ( برندهای قدرتمند)
  هدف هرچه باشد، مهم آن است که، فهرستی از آنها تهیه کنید. سپس اقداماتی که باید در راستای میل به آن انجام دهید لیست نمایید.

3) عامل اصلی نمایش برند

در طراحی و غرفه سازی، یک اشتباه رایج وجود دارد. آن در نظر نگرفتن برند می باشد. معمولا نام و لوگوی برند ها در لابه لای زرق وو برق نمایشگاه گم می شوند.
در طراحی و غرفه سازی باید برند و مخاطبان آن را در الویت قرار دهید و در این راستا حرکت کنید. البته در به کاربردن نام ولوگوی برند هرگز زیاده روی نکنید زیرا در نگاه مخاطبین، اثر منفی خواهد داشت. برای انجام دادن این کار، به سوالهای زیر پاسخ دهید:

 • ما که هستیم؟
 • ماموریت ما چیست؟
 • برند ما چگونه به نظر می رسد؟
 • چه چیزی ما را منحصر به فرد می کند؟
 • چگونه می خواهیم نمایندگی داشته باشیم؟

4) بوجه ای منطقی در نظر بگیرید

مهم ترین بخش شروع هر پروژه ای تنظیم بودجه برای آن می باشد. وقتی که بودجه شما مشخص باشد، شما می دانید که تا چه حد می توانید از آیتم های غرفه سازی بهره مند گردید. و در این شرایط از ابزاری که دارید نهایت استفاده را خواهید برد. البته هنگام تعیین بودجه، حتما واقع بینانه و عملی رفتار کنید.

 • مواردی مانند رزرو غرفه نمایشگاه، هزینه های اقامت و هدایای تبلیغاتی در نمایشگاه را نیمی از بودجه قرار دهید و مابقی را صرف طراحی غرفه و غرفه سازی نمایید.

لیستی از کارهایی که آرزو می کنید در هنگام حضور در نمایشگاه، انجام دهید ولی امکان قرار دادن آن در بوجه بندی نیست را تهیه کنید. در انتهای تخمین هزینه طراحی و غرفه سازی، اگر امکان بود آنها را نیز اجرا کنید.
هنگامی که قیمت ها مشخص شد و بودجه بندی اجرا شد، برای رزرو غرفه، هتل، بلیطها و تثبیت قرارداد با شرکت غرفه ساز منتخبتان هرچه سریعتر اقدام نمایید.
قیمت همه این عوامل، هرچه به زمان برگزاری نمایشگاه نزدیکتر شوید بیشتر خواهد شد. پس زودتر اقدام نمایید.
موقعیت غرفه مناسب را رزرو نمایید تا مجبور به گرفتن هر جایی در نمایشگاه نشوید. یکی از شرکت های غرفه ساز مورد تایید نمایشگاه انتخاب نمایید و مابقی وقت خود را صرف طراحی و غرفه سازی نمایید.

5) در طراحی و غرفه سازی، اجازه دهید خلاقیت شما فعال باشد

حضور در نمایشگاه فرصتی است که به تیم فروش داده می شود تا بهترین ارتباطات را با مشتریان بالقوه داشته باشند. پس در طراحی و غرفه سازی حتما مکانهای لازم و مناسب را برای تعامل با بازدیدکنندگان در نظر بگیرید. علاوه بر آن، از فناوری های جدید و هیجان انگیزبرای نمایش خدمات، محصولات و برندتان استفاده کنید.
بسیاری از شرکت ها از جدیدترین فناوری ها برای جذب بازدیدکنندگان بیشتر استفاده می کنند. برخی دیگر هدایای منحصربه‌ فرد و برخی گردهایی آموزشی در غرفه نمایشگاه خود در نظر می گیرند. افکار خلاقانه تیم خود را بررسی کنید. با تیم خود راه های لذت بخش و خلاقانه ای را برای طراحی و غرف سازی بیابید.

انتخاب تیم حرفه ای برای طراحی و غرفه سازی

هنگامی که تمام جزئیات بالا را پیکربندی کردید، وقت آن است که وارد مرحله اجرا شوید. بهترین راه برای انجام این کار انتخاب یکی از شرکت های دارای گرید A نمایشگاه می باشد. آنها می توانند به شرکت شما کمک کنند تا غرفه نمایشگاهی که تصور می کنید را طراحی و غرفه سازی کنید.
با گروه دکوراسیون و غرفه سازی فدک تماس بگیرید. ما آماده ایم تا به شما کمک کنیم بهترین تجربه حضور در نمایشگاه را داشته باشید. تیم دکوراسیون و غرفه سازی فدک در نمایشگاه های بین المللی، زندگی می‌کنند. آنها به طور خستگی ناپذیر تلاش می کند تا صنایع و مشاغل، با حضور در نمایشگاه های بین المللی در سراسر ایران، برن های خود را جهانی سازند.

مشاهده نمونه غرفه های ساخته شده توسط گروه غرفه سازان فدک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − یک =