طراحی و غرفه سازی در نمایشگاه

اجرای غرفه های نمایشگاهی (غرفه سازی و غرفه آرایی)

اجرای غرفه های نمایشگاهی به دو صورت امکان پذیر می باشد; غرفه سازی و غرفه آرایی : در این مقاله معایب و محاسن این دو را مقایسه خواهیم کرد.

معمولا از این دو اصطلاح برای نشان دادن تفاوت بین یک غرفه نمایشگاه که چیدمان ساده ای در آن توسط مشارکت کننده انجام شده و غرفه نمایشگاهی که به طور کامل توسط شرکت های غرفه سازی مطابق با پلان غرفه طراحی غرفه شده و سپس در نمایشگاه خدمات غرفه سازی به روی آن اجرا گشته است.

غرفه سازی

اجرا غرفه نمایشگاهی در ساختار غرفهغرفه سازی و غرفه آرایی سازی تمامی خدمات اعم از طراحی غرفه نمایشگاه مطابق با پلان غرفه، کف سازی غرفه نمایشگاهی، اجرای ساخت غرفه در نمایشگاه، مدیریت و نظارت این پروژه و آماده سازی آن قبل از افتتاح نمایشگاه و در نهایت انهدام غرفه نمایشگاه پس از اتمام نمایشگاه تماما توسط شرکت های غرفه سازی انجام می شود.

غرفه آرایی

در این روش اجرای غرفه های نمایشگاهی، شما یک فضای نمایشگاهی که توسط اسپیس فرم محصور گشته را از برگزار کننده نمایشگاه اجاره کرده. سپس در زمان مقرر، قبل از برگزاری نمایشگاه چیدمان آن انجام می شود. و بعد از اتمام نمایشگاه مشارکت کننده ملزم است غرفه را جمع آوری کند.

به طور کلی، چیدمان غرفه های نمایشگاهی کوچک (حداکثر 24m2) بسیار آسان است. و می توان آنها را با لوازم پیش ساخته غرفه آرایی ، آماده نمایشگاه کرد.

مزایای غرفه آرایی

شما دقیقا می دانید که چه چیزی دارید.

شما به اشخاص ثالث وابسته نیستید.

انعطاف پذیر است، شما به راحتی می توانید از این لوازم در موقعیت ها و متراژ های مختلف     نمایشگاهی استفاده کنید.

شما می توانید غرفه نمایشگاه خود را مثلا در محل کار خود آماده کنید و آن را آزمایش کنید.

شما می توانید از سایر پانل ها و بنر های چاپی در غرفه نمایشگاه خود استفاده کنید.

قیمت اجرای غرفه های نمایشگاهی برای شما بسیار اندک خواهد شد.

معایب اجرای غرفه های نمایشگاهی به روش غرفه آرایی

اگر چندین بار از لوازم غرفه آرایی استفاده کنید، برای شما بازگشت سرمایه خواهد داشت اما اگر تنها یک بار حضور در نمایشگاه را برنامه ریزی کرده اید، بهتر است آنها را اجاره کنید.

در اجرای غرفه های نمایشگاهی بزرگ (100-24 مترمربع) مدیریت پروژه بسیار دشوار است. علاوه بر مشکلات حمل و نقل و ذخیره سازی لوازم، مقررات برای غرفه های نمایشگاهی بزرگ تر پیچیده تر است. شما باید همه چیز (مبلمان، پوشش کف، لوازم صوتی و تصویری، برق و غیره) را خودتان ترتیب دهید.

نمونه غرفه سازی نمایشگاهی

مزایای غرفه سازی

شما مجبور نیستید برای اجرای غرفه های نمایشگاهی خودتان را درگیر کنید. کل غرفه نمایشگاه  شامل مبلمان، موکت، بنر ها و استیکر ها، لوازم صوتی و تصویری و غیره همه توسط غرفه ساز شما هماهنگ و مهیا می گردد. کافیست اجرای غرفه نمایشگاهی خود را به یک شرکت غرفه ساز مورد تایید نمایشگاه بسپارید و شما بهمراه عوامل بازاریابی نمایشگاهی خود در روز شروع نمایشگاه وارد غرفه نمایشگاه خود شده و بروی بازاریابی نمایشگاهی خود متمرکز شوید.

اجرای غرفه های نمایشگاهی به روش غرفه سازی یا غرفه آرایی

اگر شما قصد اجاره غرفه نمایشگاهی دارید. ولی هنوز مشخص نیست که آیا در نمایشگاه های دیگر نیز شرکت می کنید یا نه ؟ پیشنهاد می شود به جای خرید وسایل غرفه آرایی، برای اجرای غرفه های نمایشگاهی خود از روش غرفه سازی استفاده کنید.

معایب غرفه سازی

در غرفه سازی هزینه های زیادی را باید متحمل شوید و در صورتی که در نمایشگاه های خارجی شرکت کنید هزینه های سفر و اقامت نیز به آنها اضافه خواهد شد.

(البته گروه دکوراسیون و غرفه سازی فدک برای مرتفع ساختن این مشکل یک آیتم دیگر را به شما پیشنهاد می کند. و آن غرفه سازی ارزان می باشد.

در غرفه سازی ارزان نه تنها با معایب غرفه سازی و غرفه آرایی مواجه نمی گردید بلکه از تمام مزایای غرفه سازی بهره مند می گردید.)

بسیار مهم و ضروری است که با شرکت غرفه سازی خود، موافقت نامه ای روشن داشته باشید، بنابراین هر دوی شما دقیقا می دانید چه چیزی از یک دیگر انتظار دارید. این تنها راه برای دریافت تمام خواسته های شما در نمایشگاه می باشد.

آیا می خواهید اطلاعات بیشتری در زمینه غرفه سازی و غرفه آرایی  داشته باشید؟

مشاهده نمونه های غرفه سازی شده توسط گروه غرفه سازان فدک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =