طراحی غرفه نمایشگاهی و غرفه سازی

غرفه سازی حرفه ای، شما را برند پیشتاز نمایشگاه خواهد کرد

غرفه سازی و حضور در نمایشگاه سبب حصول موفقیت های گشته است. که این امر نمایشگاه ها را به نقطه کانونی بازاریابی تبدیل کرده است. در حقیقت ماهیت نمایشگاه محدود و غیر قابل تغییر است و آنچه که موفقیت ها را رقم می زند ایجاد یک محیط تجاری مطلوب در آن است. در نمایشگاه هر نام تجاری در تلاش است تا رقیب خود را از بین ببرد، و در حال حاضر مارک ها تلاش می کنند که در محیط غرفه نمایشگاه خود را آن قدر بهینه سازند تا بر رقبا پیروز گردند.

بر خلاف رزرو و نهایی کردن محل غرفه نمایشگاه که کار ساده ای می باشد، ایجاد یک نام تجاری معتبر و شناخته شده در نمایشگاه کار ساده ای نیست. بیشتر مجریان نمایشگاه و شرکت های غرفه سازی نمایشگاه این موضوع را به خوبی درک می کنند.

قبل از اینکه شما با شرکت غرفه سازی نمایشگاه مشورت کنید، ابتدا باید اجزای اساسی مورد نیاز برای ایجاد اعتبار تجاری را درک کنید.

تنظیم تن صحیح در غرفه نمایشگاهی

رویکرد بازاریابی و تونیکیت شما باید با نام تجاری و محصول شما مترادف باشد. با توجه به محصول شما و مخاطبان مورد نظرتان، طراحی غرفه نمایشگاهی خود را تعیین کنید. مثلا؛ اگر نام تجاری شما کودک محور است، کل نام تجاری شما باید رنگی و جذاب باشد. هنگامی که گروه هدف خود را تعیین می کنید، بقیه کار ساده تر است. شما می توانید با تجزیه و تحلیل بازدید کنندگان، نوع طراحی غرفه نمایشگاهی، رنگ ها و گرافیکی که می تواند بازدیدکنندگان را مجذوب سازد را مشخص کنید و آن را به مجموعه غرفه سازی خود انتقال دهید.

غرفه سازینمونه غرفه سازی نمایشگاهی

برای ایجاد یک برند معتبر در نمایشگاه کافی است که محیطی مناسب را مهیا سازید. طراحی غرفه  نمایشگاهی شما نباید یک اتاق ساده باشد. شما باید محدوه ای را ایجاد کنید که تمام عناصر آن مکمل یکدیگر باشند. در حالی که این کار را انجام می دهید، باید همه چیز را بررسی کنید( دیوار، پنل ها، کف، کارکنان غرفه نمایشگاه، فضا و لوازم جانبی). همه چیز باید باهم هماهنگ باشد تا غرفه نمایشگاه شما کمتر شبیه یک اتاق و بیش از یک فروشگاه باشد. شرکت غرفه سازی خود را هدایت کنید و به آنها توضیح دهید که چگونه همه چیز را تصور می کنید و عناصری را که محصول و نام تجاری شما را تکمیل می کند، انتخاب کنید.

فعالیت های تجربی در غرفه نمایشگاه

مشارکت بازدیدکننده گان در غرفه نمایشگاه بسیار مهم است. این تنها دلیل حضور شما در نمایشگاه است، فعالیت های تجربی شما هیچ چیزی را تضمین نمی کنید. مذاکرات حضوری، جلسات فعالیت های اساسی شما می باشد. شما می توانید با یک اجرای یک برنامه ساده نام تجاری خود را به یاد ماندنی کنید، مانند انجام بازی، نمایش، مسابقه و دادن جایزه. چنین فعالیت هایی بلافاصله جمعیت زیادی را جمع آوری می کنند، مخاطبان را سرگرم می کنند و از همه مهمتر یادآوری نام تجاری را افزایش می دهند. فعالیت های تجربی، ایجاد ارتباط موثر را تسریع خواهد داد .

نمونه غرفه سازی نمایشگاهی

بهره مندی از تکنولوژی در غرفه سازی نمایشگاه

با پیشرفت های اخیر در تکنولوژی، بسیاری از مارک ها برای نورپردازی دقیق و گرافیک دیجیتال برای ارتقاء طراحی غرفه نمایشگاه خود اقدام می کنند. شرکت های غرفه سازی، تکنولوژی و نوآوری در طراحی غرفه های نمایشگاهی را آغاز کرده اند.در هنگام غرفه سازی از نورپردازی های ویژه و عناصر دیجیتالی و پیشرفته استفاده کنید اما مراقب باشید از ماهیت برند خویش دور نشوید.

تجزیه و تحلیل جایگاه محصول در غرفه نمایشگاه

هنگامی که غرفه سازی انجام شد،نورپردازی و چاپ ها و استیکر ها در جای خود قرار گرفت، کل غرفه نمایشگاه  را تحلیل کنید. بررسی کنید که آیا تمام عناصر غرفه نمایشگاه با هم ادغام شده اند تا یک تصویر منحصر به فرد را ارائه دهند. همه چیز از غرفه نمایشگاه تا کارکنان آن باید یک تصویر زیبا داشته باشد. همیشه به یاد داشته باشید، شما می توانید غرفه نمایشگاه و گرافیک خود را به همان اندازه که دوست دارید، ارتقا دهید، اما محصول همیشه باید قهرمان نمایش باشد!

هر عنصری که نمایش محصول را ضعیف می کند، باید به طور کامل تضعیف یا حذف شود. در نهایت، شما نمی خواهید که مصرف کننده به یاد بیاورید که غرفه نمایشگاه شما دقیق است. هدف شما این است که یک تجربه لذت بخش برای بازدید کننده ایجاد کنید که تصویر مثبتی از نام تجاری را در ذهن او حک کند.

مشاهده نمونه غرفه های نمایشگاهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *