اخبار نمایشگاه

نمایشگاه بین المللی متالوژی، فولاد، ریخته گری، ماشین آلات و صنایع وابسته

فعالان و متخصصان علم مواد با توجه به منابع و معادن بسیار ارزشمند در ایران، اتخاذ تدابیری برای بدست آوردن اطلاعات به روز جهان و بهره گیری از آن در صنایع کشور، را امری ضروری اعلام کرده و با همکاری سازمان ها و نهادهای مربوطه اقدام به برگزاری نمایشگاه بین المللی متالورژی، فولاد، ریخته گری، ماشین آلات و صنایع وابسته در سطح بین المللی و بصورت کاملا تخصصی فرمودند. و صنعت متالوژی کشورمان طی برگزاری این نمایشگاه ها به طور مستمر و در تمام کلان شهر ها، به نتایج فوق العاده ارزشمندی دست یافت.

معرفی نمایشگاه متالوژی

در نمایشگاه متالوژی غرفه سازی نمایشگاهی شامل هفت گروه تخصصی می گردد:

1- آهن و فولاد 2- ریخته گری، قالب سازی و آهنگری و ماشین کاری 3- فلزات غیر آهنی 4- معدن و صنایع معدنی 5- نسوزها و سرامیک های صنعتی 6- کوره های صنعتی و عملیات حرارتی 7- پروژه های صنعت و معدن

این نمایشگاه که با نام ایران متافو شهرت دارد، سالانه با استقبال علاقه مندان و متخصصان، رونق فراوان گرفته و هر سال با مشارکت تعداد بیشتری از شرکت های داخلی و خارجی مواجه می گردد.

معرفی علم متالوژی

هفت هزار سال قبل از هجرت، دقیقا بعد از عصر حجر انسان فلز را در شکل های مختلف کشف کرد. در برخی مناطق دنیا به شکل مس و در برخی از مناطق به شکل طلا، و به تدریج از همان زمان هنر کار با فلزات و شکل دهی آن، آغاز گشت.

متالوژی، علم کار با فلزات است که در آن به شناخت و استخراج فلزات و فناوری های کار با فلزات می پردازند. همچنین جداسازی مواد معدنی از سنگ معدن آنها، ذوب، تصفیه و تولید شمش، بهبود خواص و تهیه آلیاژها و شکل دهی آنها از زیر شاخه های متالوژی محسوب می گردند.

در دنیای صنعتی امروز می توان متالوژی را مادر صنعت ها نامید. بی شک  اگر آلیاژهای خاص و کار بروی آنها به کمک علم متالوژی به وجود نمی آمد هم اکنون خیلی از پیشرفتهای عصر حاضر ظهور نمی کرد.

غرفه سازی نمایشگاهی در نمایشگاه متالوژی

هر غرفه نمایشگاه متالوژی، با هدف ارائه توانمدی ها و بدست آوردن دانش روز دنیا برپا می شود و محوریت فعالیت های غرفه سازی نمایشگاهی در این رویداد، نمایش محصولات و انجام مذاکرات در سطح بین المللی می باشد. بر همین اساس فعالان این حوزه با در نظر گرفتن بودجه سالانه برای مشارکت در نمایشگاه متالوژی، می کوشند تا در نمایشگاه ایران متافو حضوری موفق و چشمگیر داشته باشند.

در این راستا ابتدا موقعیت غرفه نمایشگاه را تعیین نموده و سپس با همکاری یکی از شرکت های غرفه ساز مورد تایید نمایشگاه، طراحی غرفه نمایشگاهی و غرفه سازی نمایشگاهی را انجام می دهند. بدیهیست در این مسیر، انتخاب بهترین هاست که می تواند بهترین غرفه نمایشگاه را رقم زند.

مشاهده نمونه غرفه های ساخته شده توسط گروه غرفه سازان فدک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *