طراحی و غرفه سازی در نمایشگاه

7 قدم تا ساخت غرفه نمایشگاه

مراحل ساخت غرفه نمایشگاهی

  اگر برای نخستین بار در نمایشگاه شرکت می کنید؛ به یک چشم انداز روشن از مسیر نیازمندید. و اگر برای دفعات متعدد در نمایشگاه های بین المللی حضور داشته اید؛ با بررسی مراحل ساخت غرفه نمایشگاهی می توانید با یک برنامه ریزی دقیق تر، حضور موفقی در نمایشگاه داشته باشید.

مرحله اول: آگاهی از نیازها و اهداف غرفه دار

یکی از حیاتی ترین مراحل ساخت غرفه نمایشگاهی، شناخت نیازهای مشارکت کننده و آگاهی از اهداف حضور در نمایشگاه است. بنابراین در اولین مرحله با طراح غرفه نمایشگاه، جلسه ای را ترتیب دهید و او را از تمامی نیازهای نمایشگاهی خود آگاه سازید. مطمئن باشید، پس از این جلسه او می تواند یک تجسم عالی از غرفه نمایشگاهی شما داشته باشد و طراحی غرفه را مطابق با سلیقه و اهداف شما اجرا نماید.

مرحله دوم: طراحی غرفه نمایشگاهی

“هر طراحی عالی با یک داستان خوب شروع می شود.” جمله زیبایی است که با تکیه بر آن می توان یک  طراحی ایده آل را رقم زد. داستان حضور در نمایشگاه زمانی خوب رقم می خورد که مشارکت کننده بتواند، محصولات خود را به خوبی نمایش دهد، با بازدیدکنندگان بهترین تعامل را ایجاد نماید و قرار ملاقاتهای سود آوری را برای بعد از نمایشگاه تنظیم کند.

خوب حالا وقت آنست که طراح غرفه نمایشگاه با توجه به این داستان خوب، طراحی خود را آغاز نماید.

از طراح غرفه خود بخواهید خلاقانه طراحی کند تا غرفه نمایشگاهی متمایزی را در نمایشگاه داشته باشید. در طراحی غرفه باید قوانین طراحی غرفه نمایشگاه و اصول ایمنی غرفه کاملا رعایت شود. مراقب مرز بین خلاقیت و رویاپردازی باشید؛ تا در زمان ساخت غرفه و برگزاری نمایشگاه دچار چالش نشوید.

مرحله سوم: برآورد هزینه ساخت غرفه نمایشگاه

با توجه به طراحی غرفه نمایشگاه، تمام هزینه های ساخت غرفه مشخص می شود. هزینه های ساخت غرفه به عوامل متعددی بستگی دارد. و شما می توانید با تغییر یا حذف برخی از آنها هزینه های ساخت را کاهش دهید. بنابراین توصیه می کنیم، در مورد قیمت هر یک از آیتم ها با مدیر بخش ساخت غرفه، مشورت کنید. و قبل از ساخت غرفه متریال قسمت های مختلف را مشخص نمایید.

مرحله چهارم: ساخت غرفه

در گروه غرفه سازی فدک، سازه های غرفه با بهترین متریال در کارگاه ساخت آماده می شود و مطابق نقشه، شماره گذاری می گردد. تا در زمان اجرای غرفه در نمایشگاه با سرعت و دقت بالایی غرفه سازی انجام شود.

مرحله پنچم: غرفه سازی در نمایشگاه

در زمان مقرر غرفه سازی در نمایشگاه، سازه های ساخته شده به محل نمایشگاه منتقل می گردد. و مطابق با موقعیت غرفه و طراحی غرفه، مونتاژ، رنگ کاری، نورپردازی، گل آرایی، نصب بک لابت ها و استیکرها در غرفه نمایشگاهی انجام می شود.

در گروه غرفه سازی فدک برای اجرای هر پروژه جدول زمانبدی مشخص می شود و با استناد بر آن عملکرد گروه های اجرایی معین می گردد.  از سوی دیگر حضور شبانه روزی مدیر ساخت و نظارت دقیق بر اجرا، سبب تحویل غرفه در زمان مقرر و جلب رضایت مشارکت کنندگان می گردد.

در زمان برگزاری نمایشگاه، در صورت بروز مشکل، تیم برای پاسخ به هر یک از سؤالات شما در محل حاضر می شود و اقدام به برطرف سازی آنها می نماید.

مرحله ششم: تخریب غرفه

پس از اتمام نمایشگاه، تیم تخریب در محل نمایشگاه حاضر می شوند. و جمع آوری غرفه با همان دقت ساخت انجام می شود.

مرحله ی هفتم: ارتباط با مشتریان پس از نمایشگاه

گروه غرفه سازی فدک  پس از اتمام نمایشگاه با شما تماس گرفته و نظرات، پیشنهادات و مشکلات ثبت می نمایند. و مشکلاتی که وجود داشته به سرعت توسط تیم شناسایی و برطرف می‌شوند.

در تمام مراحل ساخت غرفه نمایشگاهی، هدف گروه غرفه سازی فدک ارائه بهترین خدمات با بالاترین کیفیت ممکن است. ما افتخار می کنیم که در این سالها به عنوان یک تیم حرفه ای و برند برتر غرفه ساز شناخته شده ایم.

مشاهده نمونه غرفه های ساخته شده توسط گروه غرفه سازان فدک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 6 =