طراحی و غرفه سازی در نمایشگاه

قیمت غرفه سازی در نمایشگاه

قیمت غرفه سازی در نمایشگاه

قیمت غرفه سازی در نمایشگاه چقدر است؟ این یک مسئله بسیار مهم است. به خصوص اگر شما بخواهید برای نخستین بار در نمایشگاه شرکت کنید.

و حتی اگر شما یک شرکت کننده با تجربه در نمایشگاه هستید، ممکن است بخواهید که هزینه های مشارکت یک شرکت بازرگانی در نمایشگاه را به طور متوسط بررسی کنید. هزینه هایی مانند رزرو غرفه نمایشگاه، هزینه غرفه سازی نمایشگاه و دستمزد کارکنان غرفه از هزینه های قطعی نمایشگاه هستند.

قیمت غرفه سازی در نمایشگاه یا سرمایه گذاری

شاید برخی از خوانندگان معتقد باشند که این ها هزینه نیست، بلکه به طور کلی سرمایه گذاری را برای یک مجموعه به ارمغان می آورد، و درست است. هر هزینه ای که در راستای اهداف حضور شما در نمایشگاه، انجام شود در واقع به نوعی سرمایه گذاری بلند مدت محسوب می شود. زیرا حضور در نمایشگاه انعکاس شدیدی در کسب و کارتان خواهد داشت. در این مقاله آیتم های محاسبه هزینه های شرکت در نمایشگاه و برخی نکات صرفه جویی در آن را عنوان می کنیم.

تخمین هزینه های شرکت در نمایشگاه

برای بدست آوردن بینش منطقی نسبت به هزینه های مختلف مربوط به شرکت در نمایشگاه، می توانید از فرمول زیر استفاده کنید:

  • 25 درصد هزینه ها: اجاره ایست
  • 40 درصد هزینه ها: هزینه غرفه سازی
  • 15٪ هزینه ها: کارکنان غرفه (شامل هزینه های سفر و اقامت)
  • 20 درصد از هزینه ها: بازاریابی (نامه ها، کاتالوگ ها  و…).

البته این یک تخمین نسبی است که به شرایط بستگی دارد و بر اساس مشارکت در نمایشگاه های ایران است. قیمت غرفه سازی در نمایشگاه های کشور ما  با دیگر کشور ها قابل مقایسه نیست، و این فرمول فقط شامل نمایشگاه های داخلی می باشد. هزینه سفر و اقامت برای نمایشگاه در کشورهای خارجی بسیار بالاتر است.

هزینه اجاره غرفه نمایشگاه

این یک هزینه اجتناب ناپذیر است . در کشور ما با توجه به عنوان نمایشگاه هزینه اجاره غرفه نمایشگاه متفاوت می باشد. همچنین این هزینه در شهرهای مختلف نیز متفاوت می باشد.

تعیین بوجه حضور در نمایشگاه

در مورد این آیتم، مشارکت کننده می تواند با توجه به اهمیت عنوان نمایشگاه برای کسب و کارش و همچنین شرایط بازار شهر منتخب، بودجه غرفه سازی خود را مشخص نماید.

بطور مثال بسیاری از مشارکت کنندگان هنگام مشارکت در نمایشگاه بین المللی تهران که بازار وسیعی را در بر دارد، بودجه بالایی را برای غرفه سازی در نظر می گیرند و برای مشارکت در نمایشگاه های شهر های کوچک تر بودجه کمتری را مشخص می کنند.

در چنین شرایطی برخی از مشارکت کنندگان برای کاهش هزینه ها، از نمونه غرفه های مدولار(پیش ساخته) استفاده می کنند که قابل استفاده در چندین نمایشگاه است. غرفه های مدولار بسیار انعطاف پذیرند و سبب صرفه جویی در هزینه ها خواهند شد. علاوه بر این، در اغلب نمایشگاه ها، حمل و نقل و غرفه سازی این نوع غرفه ها به راحتی انجام می گیرد.

اما مشارکت کنندگانی که غرفه نمایشگاهی بزرگی را رزرو می نمایند، هزینه غرفه سازی آنها شامل طراحی غرفه نمایشگاه و غرفه سازی خواهد شد.

هزینه های متغیر در نمایشگاه

هزینه اجاره تجهیزات، گل آرایی، سیستم های صوتی تصویری، و اطلاع رسانی های درون نمایشگاهی جزء هزینه هایی است که به شرایط غرفه نمایشگاه و بوجه مشارکت کننده بستگی دارد.

غرفه سازی در نمایشگاه توسط گروه غرفه سازان فدک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 13 =