آداب حضور در نمایشگاه

حضور در نمایشگاه بین المللی و رعایت آداب معاشرت در غرفه نمایشگاه (2)

حضور در نمایشگاه بین المللی مستلزم رعایت آداب و مقرراتی می باشد، که رعایت آنها شما را در پیشیرد اهدافتان کمک خواهد کرد. همه کسانی که در حوزه ارتباط موثر در و در زمینه آداب معاشرت در کسب و کار، فعالیت می کنند تاکید دارند در نمایشگاه لبخند بزنید . یا اینکه با بازدیدکنندگان خوب صحبت کنید و از کلمات مناسبی استفاده کنید . اما نکته اینجاست که هر کدام از این موارد را که می خواهید رعایت کنید، باید صادقانه باشد . و این کارها را با تک تک سلول هایتان حس کنید.

آیا تمام صحبت ها و رفتارتان را با تک تک سلول های خود حس می کنید؟شرکت در نمایشگاه

مخاطب امروز خیلی باهوش است و به راحتی تشخیص می دهد که شما لبخندی واقعی برلب دارید یا اینکه فقط ظاهر کار را حفظ کرده اید و به اجبار لبخند می زنید. پس لطفا هنگام حضور در نمایشگاه بین المللی رفتار و صحبت هایتان صادقانه باشد.

چیستر فیلد می گوید: اگر می خواهید احساسات حقیقی شنونده خود را دریابید، درست در صورت وی بنگرید، چون او می تواند کلمات را در فرمان خود داشته باشد، ولی قیافه و چهره به این آسانی در فرمان او قرار نمی گیرد.

نکته بعدی اینکه شما به مرور زمان و کم کم باید رفتارهای نادرست را اصلاح کنید و رفتارها و گفتارهای مناسب را جایگزین نمایید، در غیر اینصورت اگر بخواهید یکدفعه و بدون تمرین ن موارحضور دیگران رعایت کنید، رفتار شما حالت مصنوعی خواهد گرفت ویا حتی ممکن است جایگاه شما از قبل هم بدتر شود.

ژست خوش آمد گویی در غرفه نمایشگاه

در نمایشگاه ها افراد زیادی از جلوی غرفه نمایشگاه شما رد می شوند. برای اینکه آن ها را به سمت غرفه نمایشگاه خود جذب نمایید، بعد از رعایت اصول غرفه سازی و طراحی غرفه نمایشگاه ، بهترین کار آن است که شما حالت خوش امد گویی به خودتان بگیرید ! چگونه ؟

بایستید و لبخند بر لب داشته باشید و به هیچ وجه مشغول کاری نباشید!

لبخند برای شما هزینه ای ندارد. اما نتایج مثبت شگف انگیزی برای شما خواهد داشت. و خیر اندیشی را برای بازدیدکنندگان نمایشگاه تبلیغ می کند و نشانه دوستی می باشد.

در غرفه نمایشگاه کاملا آماده باشید

در بسیاری از غرفه های نمایشگاه مشاهده وی شود که غرفه داران در حال صحبت با سایر همکاران و دوستان و آشنایان هستند و بازدیدکنندگان نمایشگاه مؤذب هستند که صحبت شما را به هم بزنند. و گاها در حال بازی با گوشی همراه خود و در حالت استراحت هستند که این کار از اشتباهات رایج غرفه داران می باشد و خارج از اصول غرفه داری است. در چنین موقعیت هایی بازدیدکنندگان نمایشگاه برای بازدید از غرفه نمایشگاه شما هرگز ترغیب نخواهند شد.

حضور در نمایشگاه بین المللی با پوشش و ظاهر رسمی زیباست.

شرکت در نمایشگاهاولین چیزی که در دید بازدیدکنندگان نمایشگاه تأثیر گذار است، پوشش و شکل ظاهری کارکنان غرفه نمایشگاه می باشد. سعی کنید تمامی کارکنانی که در غرفه نمایشگاه مشغول هستند از مدل لباس یکسان و هم رنگ استفاده کنند. که این نشان دهنده ی حرفه ای بودن شماست. همچنین سعی کنید خانم ها و آقایان همگی در نمایشگاه لباس رسمی بپوشند . این کار سبب می شود تا بازدیدکننده نسبت به مجموعه شما اعتماد یشتری پیدا کند.

حتی اگر مجموعه شما ، مجموعه بزرگ و به نامی نیست ، طوری لباس بپوشید که دوست دارید در آینده در آن موقعیت قرار بگیرید و مطمئن باشید که بازدید کنندگان نیز شما را حرفه ای تر خواهند دید.

مشاور و کمک کننده باشید و نه فروشنده

سعی کنید که شما به عنوان غرفه دار بیشتر شنونده باشید تا گوینده. کاری کنید که بازدید کننده بتواند به راحتی درباره ی نیازهای خود صحبت کند. تا شما به عنوان راهنما و مشاور بتوانید بهتر کمک کنید. فراموش نکنید که یکی از دلایل حضور در نمایشگاه بین المللی آن است که از نیاز های بازار باخبر شوید.

رفتار ممنوعه در نمایشگاه

  • در غرفه نمایشگاه به هیچ وجه چیزی نخورید و ننوشید. حتی آدامس جویدن نیز کار اشتباهی است.
  • در تمام طول نمایشگاه بایستید و هرگز نشسته نباشید. که در این صورت پیامی که به بازدید کننده انتقال داده می شود، آن است که برای آن ها اهمیتی قائل نمی شوید. همچنین بصورت نشسته با بازدیدکنندگان صحبت نکنید که نشانه ی بی احترامی به فرد مقابل است.
  • حتما در ابتدای گفتگو نام فرد را سوال کنید و در حین گفتگو از نام او استفاده کنید.
  • در مورد نیازها و منلفعتی که مشتری به دنبال آن است، سوال کنید.
  • در زمانی بسیار کوتاه که شما در حال خواندن روزنامه یا کتابی هستید، یا مشغول صحبت کردن با گوشی هستید، دقیقا در همان لحظه ممکن است مشتری را به دست بیاوردی و یا از دست بدهید. پس مراقب تک تک لحظات خود در نمایشگاه باشید.
  • در زمانی که با بازدیدکننده صحبت می کنید به هیچ عنوان ساعت خود را نگاه نکنید که این کار شما، بی احترامی به او تلقی خواهد شد. و این پیام را به بازدیدکننده می دهد که من دیرم شده و وقت ندارم.

مشاهده نمونه های غرفه سازی شده توسط گروه غرفه سازان فدک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =