طراحی و غرفه سازی در نمایشگاه

غرفه سازی در نمایشگاه را با استفاده از دیوارهای غرفه بهینه کنید

غرفه سازی در نمایشگاه  یک فاکتور اساسی برای هر کسب و کار بزرگ یا کوچک، نوپا یا با سابقه است. نمایش محصولات و خدمات شما در نمایشگاه های تخصصی و عمومی، شانس محبوبیت برند شما را در سراسر جهان افزایش می دهد و در عین حال شبکه ای از مخاطبان جدید ایجاد می گردد و روابط مجموعه شما را با مخاطبان قدیمی تقویت می کند. با این حال، شرکت در نمایشگاه‌ها بدون هیچ استراتژی و برنامه قبلی، تنها شما را متحمل هزینه ها خواهد کرد و نتیجه مطلوبی بهمراه نخواهد داشت. از این رو همیشه از ماهها قبل برنامه‌ریزی کنید.

موقعیت و متراژ غرفه نمایشگاهی که در آن غرفه سازی خواهید داشت، صرف نظر از اهمیت و جایگاه نمایشگاهی که در آن حضور دارید، همیشه در اولویت است.برای غرفه سازی در نمایشگاه و تعامل با بازدیدکنندگان، رعایت برخی نکات کاملا ضروریست. در مقاله امروز، فهرستی از روش‌های استفاده مناسب از دیوارها، گرد آوری شده که به بهینه‌سازی غرفه نمایشگاهی شما کمک خواهد کرد.

با دیوارهای غرفه در نمایشگاه از رقبا پیشی بگیرید.

در نمایشگاههای تخصصی معمولا موجی از رقابت شدید در میان مشارکت کنندگان دیده می شود. بنابراین فقط چند ثانیه فرصت دارید تا بازدیدکنندگان را تحت تاثیر قرار دهید. با استفاده از مناسب ترین موضوعی که با برند شما مطابقت دارد، هر ثانیه را حساب کنید. همه افراد هنگام برنامه ریزی برای طراحی غرفه و غرفه سازی در نمایشگاه،  با یک کف  و دیوار شروع می کنند، اما تفاوت غرفه های نمایشگاهی در نحوه پر کردن آن فضا است. تصاویر، رنگ ها و گرافیک های چشم نواز را نه تنها برای پر کردن فضا، بلکه بر روی دیوارهای غرفه نمایشگاه، نیز به کار ببرید.

عناصری را در نظر بگیرید که به سمت بالای دیوارها حرکت می کنند. دیوارهای زنده بسازید و به طرح های غرفه نمایشگاهی خود عمق و بعد بیافزایید. در اغلب غرفه های نمایشگاهی جذاب، از فضای غرفه به روش‌های جالب و غیرمنتظره‌ای استفاده می‌کنند، مانند انفجار صندلی‌های رنگارنگ در پشت دیوار.

در اینجا لیستی از ایده های شگفت انگیز برای ارتقاء دیوار غرفه نمایشگاه شما آمده است. تا غرفه سازی در نمایشگاه برای شما مثمر ثمر گردد.

ایده های خلاقانه برای دیوار های غرفه نمایشگاه

  • لازم نیست همه محصولات شما روی میز و پیشخوان چیده شوند. دیوارهای غرفه نمایشگاهی خود را طوری طراحی کنید که در عین سادگی، از نظر بصری جذاب باشند.
  • یکی از مهمترین مراحل غرفه سازی در نمایشگاه نورپردازی غرفه است. نحوه نورپردازی یکی از مهمترین جنبه های طراحی هر غرفه نمایشگاهی است زیرا زیبایی را به فضا می بخشد. برای ایجاد جذابیت بصری و برجسته کردن مهمترین عناصر گرافیکی غرفه نمایشگاه، از علائم و نمایشگرها با نور پس زمینه، استفاده کنید و برای نقاط دقیق، سایر جلوه های نوری را بکار ببرید.
  • بازی با رنگ‌ها: ترکیب رنگ‌های عجیب و غریب باعث شکل‌گیری یک دعوت جسورانه از بازدیدکنندگان به غرفه نمایشگاه شما می‌شود. دیوارها را با رنگ های مشکی، قرمز، آبی، نارنجی، سبز زیتونی پوشش دهید اما رنگهای غرفه را با  یک پالت رنگ محدود، که بیش از سه رنگ نباشد، ادغام کنید. هنگام طراحی دیوار خود با تصاویر جذاب، تصاویر را بر اساس آن انتخاب یا تغییر دهید تا رنگ کانونی را برجسته کنید.
  • عناصر تعاملی را اضافه کنید: در طراحی غرفه نمایشگاهی، از دیوار پشتی که گسترده تر است، عاقلانه استفاده کنید. شما می توانید با استفاده از پنل های نمایشگر، بهترین عناصر را با این دیوار ادغام کنید. یک دیوار منحنی به جای یک دیوار ساده را در نظر بگیرید و بخش های نمایش سه بعدی را به دیوار اضافه کنید تا غرفه خود را از نظر بصری جذاب کنید.
  • غرفه سازی در نمایشگاه را خلاقانه تر کنید: به جای اینکه دیوار خود را فقط یک پس زمینه گرافیکی کنید، آن را با استفاده از نمایشگرها، قفسه ها و ویترین های محصولات تقسیم بندی کنید. این کار فضای بیشتری را برای شما ایجاد می کند تا محصولات و خدمات بیشتری را ارائه دهید. حتی می توانید با طیف متنوعی از محصولات خود تم ایجاد کنید و آنها را بر اساس آن مرتب کنید.

ایجاد حس مطلوب برای بازدید کنندگان

  • دیوار خود را زنده کنید: غرفه داران اغلب دیوارهای خود را با گیاهان زنده تزئین می کنند، زیرا آنها دارای قدرت های فریبنده هستند و می توانند فوراً با بازدیدکنندگان ارتباط برقرار کنند. اگر این موضوع با برند و موضوع شما هماهنگی دارد، می توانید چند گیاه برای ایجاد دیوارهای پشتی چشم نواز اضافه کنید. روش‌های دیگر شامل افزودن یک ویدیوی زنده به دیوار شماست که فقط تبلیغ برند شما را نشان نمی‌دهد، بلکه می‌تواند اهداف و ایدئولوژی شما را نمایش دهد.
  • فضایی برای هنر بگذارید. یک دیوار برجسته، برای یک پروژه هنری مشترک در نظر بگیرید. ابزارهای هنری مانند کاغذ کاردستی، تخته وایت برد، خودکار، مداد، نشانگر یا رنگ را به نمایش بگذارید تا بازدید کننده لحظه ای، هر طور که می خواهد طراحی کند و یا نوشته ای برای شما ثبت کند. می‌توانید در آن یک درخواست (مانند اهدافتان، ایده‌های طراحی غرفه نمایشگاهی، پیشنهادات، انتقادات ) به آن اضافه کنید و یا اجازه دهید بازدیدکنندگان در درج نوشته آزادانه رفتار کنند.

 هنگام غرفه سازی در نمایشگاه مراقب باشید زیاده روی نکنید.

غالبا بازدیدکنندگان در غرفه های نمایشگاهی با هدف محدودی در نمایشگاه شرکت می کنند ولی در معرض بمباران اطلاعاتی غرفه های نمایشگاهی قرار می گیرد.  از این رو انگیزه اصلی شما این باشد که در این هیاهو تنها نشان دهید که چه کسی هستید و چرا آنجا هستید. قبل از غرفه سازی در نمایشگاه، موضوعی را انتخاب کنید. که نه تنها با برند شما مطابقت دارد، بلکه می تواند پیامی را نیز منتقل کند. این امر یک ارتباط عاطفی فوری با بینندگان شما در نمایشگاه برقرار می کند و نیاز به تکرار داستان شما را از بین می برد. این امر فضای خلاقانه را در غرفه نمایشگاه، برای ارائه اطلاعات اضافی آزاد می کند. به یاد داشته باشید که نکته کلیدی این است که پیام خود را ساده، واضح و قابل فهم نگه دارید.

این نکات را با طراح غرفه نمایشگاه خود به اشتراک بگذارید و از نتایج آن در زمان حضور در نمایشگاه، لذت ببرید.

طراحان خلاق و با تجربه گروه دکوراسیون و غرفه سازی فدک اینجا هستند تا در این زمینه به شما کمک کنند.

مشاهده نمونه غرفه های ساخته شده توسط گروه غرفه سازان فدک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + چهار =