طراحی و غرفه سازی در نمایشگاه

آموزش طراحی غرفه نمایشگاهی

آموزش طراحی غرفه نمایشگاهی

طراحی غرفه نمایشگاهی یکی از کلیدی ترین و تاثیر گذارترین عوامل جذب بازدیدکنندگان است.به همین خاطر در آموزش طراحی غرفه نمایشگاهی استفاده از عناصر پنج گانه در الویت قرار می گیرد و مسیر  طراحی غرفه نمایشگاه را مشخص مي كند. اين امر می تواند میزان موفقیت شما را بسیار افزایش دهد.

1- رنگ در طراحی غرفه نمایشگاهی:

در انتخاب رنگ از تعداد زیادی استفاده نشود. حداکثر از 3 رنگ  و حداقل از 2 رنگ در طراحی غرفه نمایشگاهی استفاده کنید. برای قسمت هایی از غرفه نمایشگاه که می خواهید بیشتر به چشم آید (مانند بخش محصولات، پیشنهاد های ویژه شما و یا نام برندتان ) از رنگ های گرم مثل (زرد، قرمز، نارنجی و صورتی) استفاده کنید. رنگ های سرد در غرفه نمایشگاه سادگی و حرفه ای بودن را به بازدید کننده و مشتری القا می کند. مثل (آبی، سبز، بنفش). برخی از رنگها نیز رنگ های خنثی هستند که حس بسیار کمی را به بازدیدکننده انتقال می دهند و نقش این رنگ ها زیاد تعیین کننده نیست. مثل سفید، خاکستری و سیاه

2- نور:

نور نیز تا حد زیادی برای جلب توجه مخاطبین موثر است. طبیعی است که در غرفه نمایشگاه بخش هایی که می خواهید بیشتر جلب توجه کند، باید با نور پردازی ویژه ای در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گیرند. البته سایر قسمت ها باید نور ملایم یا نور پردازی عادی داشته باشند تا این بخشها بیشتر مورد توجه قرار گیرند.

3- حرکت :

شما می توانید در طراحی غرفه نمایشگاهی خود از صفحه های نمایش بزرگ برای معرفی محصولات و خدمات سازمان استفاده کنید. راهکار دیگر استفاده از چراغ های گردان اتومات متحرک  می باشد. شما می توانید محصولات خود را در آن گذاشته و برای بازدیدکنندگان به نمایش درآورید.

4- صدا :

پخش آهنگ متناسب با موضوع و مخاطب نمایشگاه می تواند بسیار جذب کننده باشد. البته رعایت برخی نکات در مورد صدا در طراحی غرفه نمایشگاهی بسیار ضروری است. باید توجه داشته باشید که حجم صدا پایین باشد تا آزار دهنده نباشد. ملایم بودن یا پر جنب و جوش بودن آن بستگی به مخاطبین نمایشگاه دارد.

در نمایشگاه های رسمی  و تخصصی آهنگ های ساده و ملایم با حجم صدای پایین و در نمایشگاه های غیر رسمی آهنگ های شاد با حجم صدای بالا پخش می شود.

5- بو:

این آیتم می تواند بر نوع خرید و تعداد خرید محصولات بسیار تاثیر گذار باشد. محققان دانشگاه های هسلت و آنتورپ در بلژیک با مشاهده رفتار 201 مشتری در یک فروشگاه زنجیره ای، در رابطه با وجود بوی شکلات در فضای کتاب فروشی ها، به چنین نتیجه ای رسیده اند: مشتریانی که وارد چنین مغازه هایی می شوند بیش از سه برابر بیشتر به برسی کتاب های رمانتیک و نیز کتاب های آشپزی تمایل نشان می دهند. وجود بوی شکلات در فضای این کتاب فروشی ها فروش کتاب را نزدیک به 6 برابر بیشتر کرد. شما نیز این مورد را حتما در محل کار و طراحی غرفه نمایشگاهی خود در نظر بگیرید و تاثیر شگفت انگیز آن را مشاهده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با آموزش طراحی غرفه نمایشگاهی می توانید از هم فکری و همراهی  گروه طراحان غرفه فدک دکور  بهره مند گردید.

مشاهده نمونه های غرفه سازی در نمايشگاه توسط گروه غرفه سازان فدک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =