طراحی و غرفه سازی در نمایشگاه

موفقیت در نمایشگاه ،اتفاقی نیست!

موفقیت در غرفه نمایشگاه

عوامل موفقیت در نمایشگاه شامل مواردی می شود که ارتباط مستقیمی با جذب بازدید کنندگان بسوی غرفه دارد. در این میدان رقابت، که تمام برندهای یک حوزه خاص در کنار یکدیگر قرار می گیرند. همگی با ایستادگی تمام می کوشند تا در نظر بازدید کنندگان بهتر و بیشتر دیده شوند. در اینجا، ما 7 راه کار به شما ارائه می دهیم تا در میدان رقابت نمایشگاه موفق تر عمل نمایید.

1- ایده های طراحی غرفه نمایشگاهی

یکی از موثرترین عوامل موفقیت در نمایشگاه طراحی غرفه نمایشگاهی منحصر بفرد است. غرفه نمایشگاهی،  نمایش ماهیت واقعی یک برند می باشد، که تاثیری ماندگار بر ذهن بازدیدکنندگان نمایشگاه دارد. اگر در این مسیر، طراحی غرفه نمایشگاهی شما منحصر به فرد باشد، یک تصویر متمایز از برند شما در نمایشگاه نمایش داده می شود. و شما در میان تمام رقبا بهتر و بیشتر دیده خواهید شد. و مسیر موفقیت در نمایشگاه برای شما سهل خواهد شد.

2- ارزیابی بازار

پس از آنکه شما موقعیت غرفه نمایشگاهی خود را در نمایشگاه رزرو کردید و یک طراحی غرفه نمایشگاهی سفارشی را انجام دادید، در مرحله بعدی باید این رویداد مهم را در بازار اطلاع رسانی کنید. با این اطلاع رسانی نه تنها مشتریان بالقوه از حضور نمایشگاهی شما آگاه می گردند، بلکه موقعیت برندتان را  در بازار تقویت می کنید، اطمینان حاصل کنید که در فعالیت های بازاریابی ، به حضور شما در نمایشگاه اشاره شود.

3- غرفه سازی نمایشگاهی با آخرین تکنولوژی

– همیشه توصیه می شود که برندها و شرکت ها با آخرین روند در بازار هماهنگی داشته باشند، این امر در مورد نمایشگاه های تجاری نیز صادق می باشد. اکثر برندها با مخاطبین ارتباط برقرار نمی کنند، زیرا به تکنولوژی و روش های منسوخ تکیه می کنند. با استفاده از آخرین تکنولوژی همیشه در بازار مقبول خواهید بود.

سعی کنید غرفه نمایشگاه خود را پر جنب و جوش نگه دارید، ترکیب نیروی انسانی جوان و پرانرژی در غرفه نمایشگاه و بکار گیری تکتولوژی روز دنیا در غرفه سازی، سیل جمعیت را بسوی غرفه نمایشگاه شما روانه خواهد کرد.

4- گرافیک و چاپ خیره کننده در غرفه نمایشگاه

– درهیاهوی نمایشگاه که هریک از غرفه های نمایشگاه قصد معرفی و نمایش برند خود را دارد، یکی از عوامل موفقیت می تواند بکار گیری گرافیک بی نظیر در بنر ها و چاپ ها باشد که میزان دیده شدن برند شما را در نمایشگاه افزایش می دهد. گرافیک نه تنها سبب نگاهی متمایز به غرفه نمایشگاه شما می گردد، بلکه به شما کمک می کند تا پیام کلیدی خود را در ذهن مخاطبین وارد کنید. گرافیک با خطوط قوی و تصاویر مناسب با مخاطبان ارتباطی قوی برقرار می کند و تا مدتها پس از نمایشگاه در ذهن آنها باقی خواهد ماند.

5- معرفی غرفه نمایشگاه در رسانه های اجتماعی

یک راه خوب برای حفظ ارتباط با باردیدکنندگان ارتباط آنلاین  با آنها ست. شما می توانید غرفه نمایشگاه خود را به صورت آنلاین در محیط های مجازی مرتبط با گروه هدف تان، معرفی و ترویج دهید. ارتباطات اینترنتی آنقدر گسترش یافته است که می توانید  از طریق آن بازدیدکنندگان بسیاری را از گروه های سنی مختلف، در هر مکان و با هر جایگاه اجتماعی، بسوی نمایشگاه و غرفه نمایشگاهی خود روانه سازید و برای بازدید از غرفه تان از آنها دعوت بعمل آوردید.

6- به کاربران رسانه های اجتماعی توجه کنید

یکی از عوامل موفقیت در نمایشگاه تشویق افراد به بازدید از غرفه می باشد. از کاربران بخواهید در رسانه های اجتماعی مکان غرفه نمایشگاه و تصویری از آن را به اشتراک بگذارند. شما حتی می توانید از آنها بخواهید تا تحقیق کوتاهی در مورد نام تجاری شما را به اشتراک بگذارند و در رسانه های اجتماعی خود نشان دهند و در عوض می توانند جوایز و هدایا دریافت کنند! این باعث می شود جمعیت بیشتری را به غرفه نمایشگاه خود بیاورید و همزمان در میان رسانه های اجتماعی نیز موفق شوید.

7- بازی!

غرفه نمایشگاه زمین چمن شماست، شما باید در آن پر جنب و جوش ولی حرفه ای عمل کنید. یکی دیگر از عوامل موفقیت در نمایشگاه، سازماندهی فعالیت های تعاملی در محل غرفه نمایشگاه مانند بازی ها و آزمونها و … است. این کار به شما کمک خواهد کرد یک تصویر دوستانه را طراحی کرده و مخاطب بیشتری را به سمت غرفه نمایشگاه خود  بیاورید.

نمونه غرفه سازی در نمایشگاه توسط گروه غرفه سازان فدک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =