طراحی و غرفه سازی در نمایشگاه

غرفه نمایشگاهی باید تجربه ای خاطره انگیز در ذهن بازدیدکنندگان ایجاد کند

متریال غرفه سازی

نورپردازی غرفه نمایشگاهی همانند دیگر بخشهای غرفه سازی از قوانین و اصول خاصی تبعیت می کند، که بایستی بطور کامل با آنها آشنایی داشت.

بطور کلی در جوامع پیشرفته هر یک از بخش های مربوط به دکوراسیون داخلی، دیگر به عنوان یک دانش تجربی نیستند و هر یک به عنوان یک علم جداگانه شناخته می شوند و در دانشگاه ها تدریس می گردد.

در غرفه سازی نیز آیتم نورپردازی غرفه نمایشگاه یکی از عوامل بسیار مهم در طراحی غرفه نمایشگاه محسوب می گردد. زیرا این عامل به راحتی می تواند بازدیدکنندگان نمایشگاه را جذب غرفه نمایشگاه و یا حتی آنها را از غرفه دور سازد.

در این مقاله برخی از نکات مربوط به نورپردازی غرفه نمایشگاه  که در پیشبرد استراتژیک جذب بازدیدکنندگان نمایشگاه، کمک خواهد کرد، را با هم می خوانیم.

نورپردازی غرفه نمایشگاهی باید متعادل باشد.

از نورپردازی به اندازه کافی استفاده کنید. استفاده بیش از حد از عوامل نورپردازی در غرفه نمایشگاه نتیجه عکس خواهد داد و موجب آزار بازدیدکنندگان و در نتیجه دور شدن آن ها از غرفه خواهد شد.

آیتم هایی با نورپردازی خاص

می توان مناطق خاصی از غرفه نمایشگاه را با روشنایی بیشتری ارائه داد . این یک راه عالی برای برجسته کردن آرم، پیام بازاریابی، پیشنهادات ویژه، محصولات جدید، میز پذیرش است. هرگز در قسمت VIP , CIP از نورپردازی ویژه استفاده نکنید.

نورپردازی غرفه نمایشگاهی و تمایزبا دیگر غرفه ها

راه های مختلفی برای متمایز ساختن غرفه نمایشگاه وجود دارد. که باید در راستای اهداف حضور در نمایشگاه از آن ها  استفاده کرد. بطور مثال دیوار های نورپردازی شده و یا استفاده از یک صفحه نمایش بزرگ با یک بک گراند نورانی می تواند راهی عالی برای ایجاد تمایز بین غرفه نمایشگاهی شما با غرفه های همجوارتان باشد. علاوه بر این با انتخاب رنگ های مناسب برای سازه های غرفه می توانید تاثیر نورپردازی غرفه نمایشگاه خود را دو چندان کنید.

انواع نورپردازی در غرفه نمایشگاهی

فلورسنت، LED، یا هالوژن؟ می توان از انواع مختلف نورپردازی نمایشگاه استفاده کرد. اما مهم آن است که بدانیم از هر در کدام قسمت از غرفه نمایشگاه استفاده کنید. نمایشگاه ها معمولا به چراغ های الکتریکی مجهز هستند که انرژی زیادی مصرف می کنند. پیشنهاد می کنیم از چراغ های LED استاندارد استفاده کنید. آنها  با محیط زیست سازگار هستند و علاوه بر آن سبب صرفه جویی در هزینه های برق خواهند شد.

هرگز از فام رنگ های غیر معمول مانند رنگ های آبی، سبز و قرمز برای نورپزدازی عمومی غرفه استفاده نکنید و فقط برای تزیین برخی از نقاط آن ها را قرار دهید.

برای ایجاد یک تجربه ی خاطره انگیز در اذهان بازدیدکنندگان  نورپردازی متفاوت غرفه نمایشگاه حیاتی است.

مشاهده نمونه های غرفه سازی شده توسط گروه غرفه سازان فدک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =