تقویم نمایشگاه

معرفی محل جدید نمایشگاه بین المللی اصفهان، مهمترین رویداد 99

اصفهان، یکی از مهم ترین کلان شهرهای  ایران است. که در تمام زمینه های گردشگری، آموزشی، اقتصادی، صنعتی و … نقش بسیار موثری را در کشور ایفا می نماید. ولیکن در سالهای گذشته شاهد آن بوده ایم که در زنجیره ارتباط صنایع مادر، صنایع مصرفی و مصرف کندگان، حلقه ی نمایشگاه، در این کلان شهر صنعتی بسیار کم رنگ دیده می شد. تا اینکه پروژه ساخت نمایشگاه بین المللی اصفهان، منجر به روشن شدن حس امید میان فعالان صنایع گشت. نمایشگاه بین المللی اصفهان زیر ساختی ماندگار می باشد که سر منشأ تغییرات مثبت در حوزه تجارت، اقتصاد و کسب و کار می گردد.

بهره برداری نمایشگاه بین المللی اصفهان

نمایشگاه بین المللی اصفهان

محل دائمی نمایشگاه‌بین‌المللی اصفهان واقع در کمر بندی شرق اصفهان، روبروی منطقه روشن دشت، در 14 آبان‌ماه 99 به مرحله بهره‌برداری رسید و شرایط لازم برای برگزاری رویدادهای نمایشگاهی در آن فراهم شد. بهره‌برداری از این نمایشگاه، یکی از مهمترین رویدادهای اقتصادی سال 99 اصفهان بود. و این نمایشگاه به عنوان یکی از استانداردترین مراکز نمایشگاهی کشور معرفی گشت.

پتانسیل های ویژه نمایشگاه بین المللی اصفهان

بزرگترین مشکل محل قدیمی نمایشگاه اصفهان این بود که این مکان برای برگزاری رویدادهای نمایشگاهی ساخته نشده بود. اکنون محل جدید  نمایشگاه بین‌المللی اصفهان، با تکنولوژی‌ها و استانداردهای نمایشگاه‌های مونیخ، دوبی و کیش طراحی و ساخته شده است. این مجموعه شامل یک سالن پیوسته با قابلیت تفکیک به سه سالن پنج هزار متری است و فضاهایی مانند ساختمان رجیستری، پاویون مذاکرات بین‌المللی، سالن گردهمایی‌ها و نشست‌های خبری، سالن‌های مذاکره، رستوران‌ و کافی‌شاپ، پارکینگ متمرکز، فضای باز برگزاری نمایشگاه و… را در خود جای داده است.

زیر ساخت های نمایشگاه بین المللی اصفهان

نمایشگاه بین المللی اصفهان همچنین زیرساخت‌های مهمی همچون ساختمان اداری، خدماتی و پشتیبانی به مساحت حدود 9000 متر مربع، ساختمان تاسیسات مکانیکی، فضای سبز، تونل‌های تاسیساتی آدم‌رو، فضاهای سواره‌رو و پیاده‌رو، سرویس‌های بهداشتی محوطه، ساختمان الکتریکال، مخزن آب آشامیدنی و آتش‌نشانی، مخزن آب خاکستری فضای سبز و پل‌های عابر پیاده طرفین سالن اصلی نیز پیش‌بینی و ساخته شده است. پوشش سقف و سازه این نمایشگاه هم از تکنولوژی ziptech در نظر گرفته شده که در نوع خود از زیبایی و پیوستگی خاصی برخوردار است و یکی از سازه‌های بی‌نظیر در استان و کشور به شمار می‌رود. همین عوامل، سبب می‌شود که اصفهان بتواند به عنوان یک شهر نمایشگاهی، بسیاری از رویدادهای معتبر و مهم صنعت نمایشگاهی را میزبانی کند و تاثیرگذاری خود در حوزه اقتصاد و کسب و کار را افزایش دهد.

اهداف آتی نمایشگاه

از انجا که صنعت نمایشگاه می‌تواند صنایع دیگر را به مصرف‌کنندگان معرفی کند، از اهمیت فراوانی برخوردار است. به همین دلیل ارتقای سطح کمی و کیفی نمایشگاه های تخصصی می تواند ارتباط مستقیمی با ارتقاء سطح تولیدات داخلی  و هموار کردن راه صادرات محصولات صنایع مختلف به کشورهای دیگر  داشته باشد. با وجود اینکه نقش نمایشگاه در اقتصاد کشور بر همگان آشکار تر شده است، اما به نظر می‌رسد این صنعت هنوز در کشور ما جای کار فراوانی دارد. و لازم است که زمینه‌های پیشرفت در حوزه صنعت نمایشگاهی اصفهان را فراهم آوریم. در این راستا مسئولین نمایشگاه اصفهان، تکمیل این پروژه را در الویت قرار داده اند.

امید است با ریشه کن شدن ویروس کرونا، محل جدید نمایشگاه بین المللی اصفهان، محل طلوع دوباره رونق کسب و کار باشد. و فعالان صنایع با حضور در نمایشگاه و غرفه سازی نمایشگاهی در اصفهان جانی تازه به این صنعت بخشند.

مشاهده نمونه غرفه های ساخته شده توسط گروه غرفه سازان فدک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + چهار =