طراحی و غرفه سازی در نمایشگاه

آیتم های مؤثر در محاسبه قیمت غرفه سازی نمایشگاه

در غرفه نمایشگاهی، شما از امکانات سمعی، بصری و حتی بویایی و چشایی بهره مند می گردید. علاوه بر آن دیدار چهره به چهره با مشتریان می تواند آثار مؤثر و بلند مدتی را به همراه داشته باشد. در کنار تمام این مشخصه های ارزشمند، هزینه های حضور در نمایشگاه قرار می گیرد. که به نسبت دیگر روشهای بازاریابی، بالاتر می باشد. اما زمانی که قیمت غرفه سازی نمایشگاه در کنار نتایج آن قرار می گیرد، و شما بازگشت سرمایه را بطور چشمگیر مشاهد می کنید، به این نتیجه خواهید رسید که زمان تنظیم بوجه تبلیغاتی، هزینه های حضور در نمایشگاه و غرفه سازی باید در الویت قرار گیرد.

عوامل مؤثر در قیمت غرفه سازی نمایشگاه

زمانی که تصمیم به حضور در نمایشگاه دارید. ابتدا مطابق با موقعیت غرفه نمایشگاهی ( پلان غرفه )، طراحی غرفه نمایشگاه انجام می گیرد. این اولین و مهمترین مرحله غرفه سازی است. در ادامه این مسیر آیتم های گوناگونی در قیمت غرفه نمایشگاهی دخیل خواهد بود که عبارتند از :

کف غرفه نمایشگاهی

برای کف غرفه نمایشگاهی می توان از موکت، ام دی اف، پارکت، سنگ و سرامیک استفاده کرد که بر حسب مساحت غرفه محاسبه می گردد.

متریال

در یک غرفه نمایشگاهی متریال ها معمولا از انواع چوب و شیشه می باشد ولی گاهی متناسب با عنوان نمایشگاهی متریال های خاصی هم مانند سنگ، سرامیک و … استفاده می شود. محاسبه قیمت این آیتم ارتباط مستقیمی با طرح غرفه دارد. نوع متریال استفاده شده در طراحی غرفه و میزان آن، قیمت این آیتم را معین می کند.

قیمت غرفه سازی نمایشگاه در رنگ آمیزی

پس از ساخت و مونتاژ غرفه نمایشگاهی، نوبت به زیبا سازی سازه ها می رسد. در این بخش غالباً از رنگ سازمانی برای رنگ آمیزی استفاده می شود و در برخی موارد کاغذ دیواری به کمک غرفه سازان می آید. در این بخش هم قیمت بر حسب متر مربع اقلام استفاده شده و دستمزدها محاسبه می گردد.

نورپردازی

نورپردازی غرفه نمایشگاهی سبب می شود تا محصولات و پیام های بازاریابی نصب شده به وضوح دیده شوند. در این آیتم کم کاری و زیاده روی هر دو به ضرر شما خواهد بود پس با در نظر گرفتن حد اعتدال نورپردازی را تنظیم نمایید. قیمت در این آیتم شامل دستمزدها و کرایه اقلام نورپردازی اعم از لوستر ها، هالوژن ها و …. می باشد.

بنر، استیکر و بک لایت ها

در غرفه نمایشگاهی برای نمایش نام، لوگو، تصویر محصولات و پیام های بازاریابی مشارکت کننده از بنر، استیکر و بک لایت ها استفاده می گردد که بر حسب متر مربع محاسبه و قیمت آن مشخص می گردد.

گل آرایی

گل آرایی غرفه نمایشگاهی آیتمی است که اجرای آن ضروری نیست. ولی در نمایشگاه غرفه هایی که در آنها گل آرایی و green wall دیده می شود، جذابتر می باشند. قیمت این آیتم بر اساس میزان گل استفاده شده و دستمزد نصب آنها محاسبه می گردد.

حمل و نقل

آخرین آیتمی که گاهی از نگاه مشارکت کنندگان نمایشگاه، برای محاسبه قیمت غرفه سازی نمایشگاه، پنهان می ماند، هزینه های حمل و نقل سازه ها به نمایشگاه و جمع آوری آنها پس از اتمام زمان برگزاری نمایشگاه می باشد. البته قیمت غرفه سازی نمایشگاه برای شهر های دیگر شامل هزینه های محل استراحت گروه غرفه سازان نیز می گردد.

امروزه بازاریابی محدود به خطوط تلفن و روش های سنتی نیست. شما نیز باید افق دید خود را گسترش دهید و فعالیت های بازاریابی خود را در تمام حوزه ها به خصوص حضور در نمایشگاه افزایش دهید تا شانس برد خود را بالا ببرید. حضور در نمایشگاه و بازاریابی در غرفه نمایشگاهی یکی از مؤثرترین روشهای بازاریابی روز دنیا می باشد. زیرا شما می توانید از طریق تمام حواس به روی بازدیدکنندگان نمایشگاه تاثیر گذار باشید.

گروه دکوراسیون و غرفه سازی فدک با شفاف سازی قیمت غرفه سازی نمایشگاه، خود را شریک مشارکت کنندگان نمایشگاه می داند و مسیر موفقیت در نمایشگاه را برای مشارکت کنندگان با آرامش همراه می کند.

مشاهده نمونه های غرفه سازی شده توسط گروه غرفه سازان فدک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =