تقویم نمایشگاه

روز جهانی صنعت نمایشگاهی وثبت تاریخی آن به نام ایران

هفتم ژوِئن، روز جهانی صنعت نمایشگاهی با شعار، نمایشگاه‌ها کلیدی برای بازسازی اقتصادها است، برگزار خواهد شد.  مجمع جهانی صنعت نمایشگاهی، از فعالان صنعت نمایشگاهی  خواست تا با بزرگداشت این روز، صنعت نمایشگاه‌ را به عنوان سکوهای تجاری معرفی کنند. همچنین از برگزارکنندگان می‌خواهد، تا در این روز به اهمیت شبکه ارتباط ها در نمایشگاه ها اشاره شود. و جایگاه ویژه نمایشگاه در رشد اقتصاد جهانی بر همگان روشن شود.

صنعت نمایشگاهی

نمایشگاه یک صنعت است. صنعتی که با رونق آن، رونق اقتصادی در کل جامعه صورت می گیرد. در نمایشگاه تمامی عوامل موثر در رونق اقتصادی اعم از تولید کنندگان، توزیع کنندگان، مصرف کنندگان کالا و خدمات در یک زمان و مکان مناسب گردهم می آیند. تا کارایی کالا و توانمندیهای خود را به نمایش بگذارند. و زمینه برای جذب بازارهای جدید و مستعد فراهم گردد. تحقیقات نشان می دهد که دروازه ورود به بازارهای جدید صرفا شرکت در نمایشگاه  نیست، بلکه استفاده از این فرصت کوتاه است که می تواند نمایشگاه را به یک تبلیغ زنده تبدیل نماید.

ثبت تاریخی روز جهانی صنعت نمایشگاهی

با توجه به اهمیت فراوان صنعت نمایشگاهی در سراسر دنیا، بزرگان صنعت نمایشگاهی و تعداد زیادی از اعضای انجمن جهانی نمایشگاه ها روز 7 ژوئن را به عنوان روز  صنعت نمایشگاهی تعیین کرده اند. این پیشنهاد که برای اولین بار توسط شاهرخ مدرس کارشناس برجسته نمایشگاهی ایران و جهان، اعلان گردید، مورد حمایت اتحادیه جهانی نمایشگاهها قرار گرفت. و در تقویم این روز به عنوان روز جهانی صنعت نمایشگاهی ثبت گردید.

نمایشگاههای بین المللی ایران برای ثبت  این روز به نام ایران به عنوان اولین پیشنهاد دهنده آن، میزبان اولین بزرگداشت روز جهانی صنعت نمایشگاهی گشت.

اهداف برگزاری

در این روز بزرگان صنعت نمایشگاهی جهان، مقامات دولتی، تولید کنندگان و صادر کنندگان جهانی در کنار یکدیگر قرار می گیرند و اهداف زیر را دنبال می کنند.

  • بالا بردن سطح دانش نمایشگاهی و ارتباط با مخاطبان و ذینفعان
  • ارج نهادن به بزرگان صنعت نمایشگاه
  • ایجاد انگیزه برای تولید ملی و صادرات و همچنین رونق نمایشگاه های بین المللی

در این مراسم وابستگان خارجی، مدیران سایتهای نمایشگاهی، برگزار کنندگان نمایشگاههای کشور و غرفه سازان و پیشکسوتان این صنعت حضور خواهند داشت و بزرگداشت این رویداد ملی را با همکاری روزنامه های عصر نمایشگاه، اقتصاد نمایشگاه و صمت به اطلاع جهانیان خواهند رساند.

شبکه ارتباطی در نمایشگاه ها

برای برگزاری هر یک از نمایشگاه ها شبکه گسترده ای از اقشار جامعه درگیر برگزاری نمایشگاه می گردند. بدیهیست برگزاری نمایشگاه های تخصصی و بین المللی ابزار قدرتمندی برای رونق کسب کارها و اشتغال زایی در کشور می باشد. شرکت نمایشگاههای بین  المللی،  برگزار کننده نمایشگاه، شرکت های غرفه سازی نمایشگاهی، شرکت های طراحی غرفه نمایشگاهی، عوامل ساخت غرفه، شرکت های خدماتی و … تنها بخشی از این شبکه می باشند که برای حرکت چرخهای این صنعت در تلاشند.

مشاهده نمونه غرفه های ساخته شده توسط گروه غرفه سازان فدک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + چهار =