اخبار نمایشگاه

روز جهانی صنعت نمایشگاهی وثبت تاریخی آن به نام ایران

هفتم ژوِئن، روز جهانی صنعت نمایشگاهی با شعار، نمایشگاه‌ها کلیدی برای بازسازی اقتصادها است، برگزار خواهد شد. در این راستا یوفی؛ مجمع جهانی صنعت نمایشگاهی، از فعالان صنعت نمایشگاهی سراسر جهان خواست تا با بزرگداشت این روز صنعت و نمایشگاه‌ها را به عنوان سکوهای تجاری معرفی کنند. همچنین یوفی از برگزارکنندگان می‌خواهد، تا در این روز به اهمیت شبکه ارتباط های ایجاده شده در نمایشگاه ها اشاره شود و جایگاه ویژه نمایشگاه در رشد اقتصاد جهانی بر همگان روشن شود.

صنعت نمایشگاهی

نمایشگاه یک صنعت است. صنعتی که با رونق گرفتن آن، رونق اقتصادی در کل جامعه صورت می گیرد. در نمایشگاه تمامی عوامل موثر در رونق اقتصادی اعم از تولید کننده، توزیع کننده، مصرف کننده، کالا و خدمات در یک زمان و مکان مناسب گردهم می آیند تا کارایی کالا و توانمندیهای خود را به نمایش بگذارند و زمینه برای بدست آوردن بازارهای جدید و مستعد فراهم گردد. تحقیقات نشان می دهد که دروازه ورود به بازارهای جدید صرفا شرکت در نمایشگاه  نیست، بلکه استفاده از این فرصت کوتاه است که می تواند نمایشگاه را به یک تبلیغ زنده تبدیل نماید.

ثبت تاریخی روز جهانی صنعت نمایشگاهی

با توجه به اهمیت فراوان صنعت نمایشگاهی در سراسر جهان، بزرگان صنعت نمایشگاهی و تعداد زیادی از اعضای انجمن جهانی نمایشگاه ها روز 7 ژوئن را به عنوان روز جهانی صنعت نمایشگاهی تعیین کرده اند. این پیشنهاد که برای اولین بار توسط شاهرخ مدرس کارشناس برجسته نمایشگاهی ایران و جهان، اعلان گردید، مورد حمایت اتحادیه جهانی نمایشگاهها قرار گرفت. و در تقویم این روز به عنوان روز جهانی صنعت نمایشگاهی ثبت گردید.

شرکت نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران برای ثبت تاریخی این روز به نام ایران به عنوان اولین پیشنهاد دهنده آن، میزبان اولین بزرگداشت روز جهانی صنعت نمایشگاهی گشت.

اهداف برگزاری

در این روز بزرگان صنعت نمایشگاهی جهان، مقامات دولتی، تولید کنندگان و صادر کنندگان جهانی در کنار یکدیگر قرار می گیرند و اهداف زیر را دنبال می کنند.

  • بالا بردن سطح دانش نمایشگاهی و ارتباط با مخاطبان و ذینفعان
  • ارج نهادن به بزرگان صنعت نمایشگاه
  • ایجاد انگیزه برای تولید ملی و صادرات و همچنین رونق نمایشگاه های بین المللی

در این مراسم مقامات دولتی، وابستگان بازرگانی خارجی، مدیران سایتهای نمایشگاهی، برگزار کنندگان نمایشگاههای کشور و غرفه سازان و پیشکسوتان این صنعت حضور خواهند داشت و بزرگداشت این رویداد ملی را با همکاری روزنامه های عصر نمایشگاه، اقتصاد نمایشگاه و صمت به اطلاع جهانیان خواهند رساند.

شبکه ارتباطی در نمایشگاه ها

برای برگزاری هر یک از نمایشگاه ها شبکه گسترده ای از اقشار جامعه درگیر برگزاری نمایشگاه می گردند. بدیهیست برگزاری نمایشگاه های تخصصی و بین المللی ابزار قدرتمندی برای رونق کسب کارها و اشتغال زایی در کشور می باشد. شرکت نمایشگاههای بین  المللی، شرکت های برگزار کننده نمایشگاه، شرکت های غرفه سازی نمایشگاهی، شرکت های طراحی غرفه نمایشگاهی، عوامل ساخت غرفه، شرکت های خدماتی و … تنها بخشی از این شبکه می باشند که برای حرکت چرخهای این صنعت در تلاشند.

مشاهده نمونه غرفه های ساخته شده توسط گروه غرفه سازان فدک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *