طراحی و غرفه سازی در نمایشگاه

قوانین غرفه سازی نمایشگاهی را کشف کنید

قوانین غرفه سازی نمایشگاهی

قوانین پنهان تقریبا در تمام زندگی ما وجود دارد. آنها به ندرت در کتاب ها نوشته می شوند اما رفتار و انتظارات ما را هدایت می کنند. به عنوان مثال،قانون 5 ثانیه : هنگامی که یک قطعه غذا روی زمین می افتد، اگر ظرف پنج ثانیه بردارید، می توانید آن را بخورید.  یا قانون شبهای ماه کامل: در شبهایی که ماه کامل است، هم جنایات بیشتری انجام می شود و هم نوزادان بیشتری متولد می شوند.

حضور در نمایشگاه، طراحی غرفه نمایشگاه و غرفه سازی نیز، توسط قوانین مشابه پنهان و در عین حال نانوشته، اداره می شوند.  ممکن است بدون آنکه متوجه آنها شوید، سالها در نمایشگاه های متعددی حضور داشته و با چالشهای فراوان دست و پنجه نرم کنید. و یا با تجربیاتی تلخ آنها را کشف کنید.  در اینجا قوانین حضور در نمایشگاه و غرفه سازی نمایشگاهی عنوان می شود. با مطالعه آنها، شما یک قدم از رقبا جلوتر  خواهید بود.

قوانین غرفه سازی نمایشگاهی در طراحی غرفه

1) تعدا دفعاتی که مطلب  یا تصویری، در غرفه نمایشگاهی دیده می شود؛ برابر است با تعداد دفعاتی که آن کلمه در طراحی غرفه نمایشگاهی شما بکار رفته است. بنابراین برای برند سازی بهتر به محل قرار گیری و تعداد دفعاتی که شعار تبلیغاتی شما در طراحی غرفه بکار می رود، توجه ویژه داشته باشید.

2) ترکیب رنگ غرفه نمایشگاهی شما به احتمال زیاد توسط یکی از این عوامل انتخاب می گردد:1- رنگ سازمانی مجموعه شما 2. آخرین طراحی غرفه نمایشگاهی شما 3. توسط نزدیکان رئیس مجموعه شما.

” انتخاب یک تم رنگی خاص برای تمام آیتم های غرفه نمایشگاهی ، پیام نظم و یکپارچگی را به بازدیدکنندگان منتقل می نماید. بنابراین یک تم رنگی برای همیشه انتخاب نمایید و در تمام نمایشگاه ها از آن تبعیت داشته باشید. همین امر سبب تثبیت برند شما در اذهان خواهد شد.

3) مدت زمان طراحی غرفه نمایشگاهی شما به طور مستقیم با تعداد تصمیم گیرندگان درگیر است. بنابراین برای حضور در نمایشگاه، اهداف را مشخص کنید و مطابق با آنها موقعیت غرفه نمایشگاه، متراژ غرفه نمایشگاه، طراحی غرفه نمایشگاه و در نهایت متریال غرفه سازی را برنامه ریزی نمایید. نظرات اطرافیان را جویا شوید اما از خط مشی و هدف خود دور نشوید. تا در نهایت حضور نمایشگاهی منسجمی را تجربه نمایید.

4) استفاده از متریال های عالی در هر مرحله از غرفه سازی نمایشگاهی، سبب ایجاد هارمونی بسیار دلنشینی در کل غرفه نمایشگاهی می گردد.

5) استفاده بیش از حد از لوگوی شرکت در غرفه نمایشگاهی سبب از بین رفتن ارزش و اهمیت آن می گردد. نقاط طلایی طراحی غرفه را کشف نمایید و لوگوی سازمان را تنها در همان نقاط قرار دهید.

6) هرچقدر تصاویر در غرفه نمایشگاهی بزرگتر باشند، افراد واضح تر پیام شما را درک خواهند کرد.

7) هر چه فضای اینفورمیشن در طراحی غرفه، بیشتر باشد، فرصت بیشتری برای برقراری ارتباط بهتر  با بازدید کنندگان نمایشگاه ایجاد می گردد.

قوانین پنهان در مورد بازدید کنندگان

8) بازدید کنندگان نمایشگاه، بیشتر جذب غرفه نمایشگاهی می شوند که در حال حاضر بیشترین بازدیدکننده را دارد.

9) هرچه قدر که بازدید کنندگان غرفه نمایشگاهی، برای دیدن غرفه شما از  مکانی دورتر آمده باشند سطح مهمان نوازی شما بالاتر می رود.

10) وقتی در نمایشگاهی بطور سال های متوالی شرکت کنید، بیشتر بازدید کنندگان تکراری را در غرفه نمایشگاهی خود می بینید.

11) گاهی استفاده از یک سبک و سیاق قدیمی و ادامه آن در زمان سبب جای گرفتن در اذهان می گردد و همیشه نوآوری و تغییر شرایط با موفقیت همراه نیست مهم درک و شناخت بازدید کنندگان از غرفه نمایشگاهی شما می باشد.

قوانین پنهان در مورد مشارکت کنندگان

12) مشارکت کنندگان در طول برگزاری نمایشگاه بیشتر سرگرم نمایشگاه هستند و کسب و کار جدی بعد از برگزاری نمایشگاه صورت می گیرد.

13) هر یک از کارکنان غرفه نمایشگاهی که تلاشش در زمان برگزاری نمایشگاه افزایش می یابد، بهترین عضو مجموعه خواهد گشت..

14) بهترین کارکنان غرفه نمایشگاهی معمولا کسانی هستند که کمتر صحبت می کنند و بیشتر گوش می دهند.

15) کارکنان غرفه نمایشگاهی، در زمان برگزاری نمایشگاه، استراحت خود را گسترش می دهند، چرا که آنها کمتر از زمان انجام کار در غرفه نمایشگاهی هستند.

16) بهتر است کارکنان غرفه نمایشگاهی، از کفش های راحت استفاده کنند .به احتمال زیاد کارکنان در مدت زیاد در مورد درد شدید شکایت می کند و در پرزنت مشتریان و بازدید کنندگان با نشاط نخواهند بود.

17) هرچه سريعتر مسیری برای فروش و بازاریابی خود در نمایشگاه تعیین کنید، فروش شما از آن جا آغاز خواهد شد.

اکنون که این قوانین غرفه سازی نمایشگاهی برای شما روشن شداست، امیدوارم حضور در نمایشگاه بعدی برای شما با شکلی متفاوت صورت گیرد و با اضافه کردن یک چاشنی کوچک موفقیت خود را در نمایشگاه تضمین نمایید.

غرفه سازی در نمایشگاه توسط گروه غرفه سازان فدک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 4 =