تقویم نمایشگاه

با انتخاب صحیح متریال ساخت غرفه نمایشگاهی متمایز دیده شوید

متریال های ساخت غرفه نمایشگاهی با متریالهای ساختمانی تفاوتها و شباهتهایی دارند. هنگام انتخاب متریالهای ساخت غرفه نمایشگاهی باید نظر داشت که در عین تنوع و زیبایی باید سبک و قابل حمل باشند و از آن مهمتر قابل مونتاژ و دمونتاژ بودن آنها ویژگی بسیار بارز آنهاست.

در ساخت غرفه های نمایشگاهی بکار بردن متریال های خاص سبب منحصر بفرد شدن غرفه نمایشگاهی خواهد شد بهمین سبب طراحان غرفه نمایشگاهی، همیشه بخشی از زمان طراحی غرفه را به شناسایی متریالهای جدید اختصاص می دهن.

بخش های مختلف یک غرفه نمایشگاهی

بخشهایی از غرفه که توسط غرفه سازان، در نمایشگاه اجرا می شود، عبارتند از کف غرفه، دیوارها، ویترین ها و .. در ذیل متریال ساخت غرفه نمایشگاهی در هر بخش را برسی می کنیم.

کف غرفه

متریال ساخت غرفه نمایشگاهی برای بخش کف غرفه شامل:

  1. موکت: امروزه موکت ها در طرح ها و رنگ های بسیار متنوع و با کیفیت های بسیار عالی در بازار موجود می باشد. و برای ساخت غرفه هایی که ماشین آلات سنگین و لوازم بسیار بزرگ سنگین و … دارند، ایجاب می کند تا از موکت برای کف غرفه استفاده کرد.
  2. MDF: دومین متریال مناسب برای کف غرفه، ورق های MDF می باشد که در سالهای اخیر به دلیل قیمت بالا و سنگینی آنها به نسبت دیگر متریالها، کمتر استفاده می شود.
  3. پارکت: تنوع رنگ بالا، سرعت و سهولت نصب و وزن کم این نوع متریال دلایل هستند که موجب محبوبیت آن نزد غرفه سازان و مشارکت کنندگان نمایشگاه گشته است.
  4. متریال دیگری که معمولا در نمایشگاههای سنگ و کاشی و سرامیک بیشتر استفاده می شود، سرامیک و گاها سنگ می باشد. نصب و جمع آوری این نوع کف با مشکلات بسیار زیادی همراه است ولی برخی از مشارکت کنندگان این نمایشگاهها ترجیح می دهند برای ساخت غرفه از نمونه سنگ ها یا سرامیک تولیدات مجموعه خود استفاده کنند.

دیوارهای غرفه نمایشگاهی

متریال ساخت غرفه نمایشگاهی برای دیوارهای غرفه های نمایشگاهی معمولا نئوپان خام می باشد که با رنگ یا کاغذ دیواری پوشیده می شوند.

شیشه

از دیگر متریال شیشه می باشد که در ابعاد و با طرحها و رنگهای متنوع در ساخت غرفه بکار می رود. از شیشه حتی برای جدا سازی بخشهای VIP , CIP نیز استفاده می شود.

در ساخت غرفه می توان برای ساخت میز ها، پارتیشن ها، شلف ها و ویترین محصولات از شیشه استفاده کرد.

در طراحی غرفه نمایشگاهی می توان از تمام متریال های صنعت ساختمان سازی استفاده کرد ولی از آنجا که (زمان) در غرفه سازی حرف اول را می زند، طراحان با در نظر گرفتن فورس ماژور بودن ساخت غرفه، متریال های مناسب و ایده آل را انتخاب می نمایند.

گروه دکوراسیون و غرفه سازی فدک با 26 سال سابقه غرفه سازی در نمایشگاههای اصفهان و تهران، می تواند اطلاعات لازم در این زمینه را در اختیار شما قرار دهد.

مشاهده نمونه غرفه های ساخته شده توسط گروه غرفه سازان فدک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 8 =