تقویم نمایشگاه

نمایشگاه تخصصی صنعت نساجی

نمایشگاه صنعت نساجی

معرفی نمایشگاه تخصصی صنعت نساجی

نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، مواد اولیه، منسوجات خانگی، ماشینهای گلدوزی و محصولات نساجی فرصتی است برای زنده نگه داشتن صنعت آسیب پذیر نساجی. در این نمایشگاه فعالان حوزه های ریسندگی، بافندگی، رنگرزی، چاپ و تکمیل، تولید مواد اولیه، ماشین آلات و تجهیزات وابسته مشارکت خواهند داشت.

شرکت نمایشگاه های بین المللی، سازمان ها، انجمن های مربوطه و مشارکت کنندگان همگی می کوشند تا با برگزاری نمایشگاه تخصصی صنعت نساجی، بازارهای هدف را جذب نموده و سبب رونق دوباره این صنعت بسیار پر بازده گردند.

معرفی صنعت نساجی

از آنجا که پوشاک از نیازهای اولیه انسانها به شمار می رود، صنعت نساجی را می توان از صنایع بسیار قدیمی نام برد. از قدمت این صنعت همین بس که بدانید، نشانه هایی از ریسندگی در دوران پارینه سنگی موجود می باشد.

نساجی صنعتی است که شامل تمام مراحل تولید پوشاک اعم از تولید الیاف، تبدیل الیاف به نخ، تبدیل نخ به پارچه سپس فرایندهای تکمیلی مانند رنگرزی و چاپ می باشد.

اهداف برگزاری نمایشگاه

زمانی که بین صنایع زنجیر های اتصال ایجاد گردد، درون شبکه ای قرار می گیرند که سبب رونق بیش از پیش همه آن صنایع خواهد شد. ولیکن فقدان حلقه اتصال بین صنعت نساجی و صنعت پوشاک، سبب آسیب پذیر شدن هر دو صنعت گشته است. از یک سو ترکیه بازارهای پوشاک ایران را تصرف کرده و از سوی دیگر هر روز شاهد تعطیلی یکی از کارخانجات نساجی می باشیم.

برگزاری نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، مواد اولیه، منسوجات خانگی، ماشینهای گلدوزی و محصولات نساجی در کنار نمایشگاه بین المللی پوشاک سبب پر کردن این خلاء خواهد شد. تنها با برگزاری نمایشگاه های تخصصی از این قبیل است که می توان در آنها الویت های پژوهشی را در میان صنعتگران و مشارکت کنندگان رصد کرد، شرکت های دانش بنیان را به سرمایه گذاران این حوزه معرفی کرد و در حاشیه آن چالش های صنعت را شناسایی و راهکارهای لازم توسط پژوهشگران و متخصصین ارائه خواهد شد.

غرفه های نمایشگاهی در نمایشگاه بین المللی

غرفه های نمایشگاهی نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، مواد اولیه، منسوجات خانگی، ماشینهای گلدوزی و محصولات نساجی شامل زیر گروه های زیر می باشند:

ریسندگی

بافندگی و بی بافت

رنگرزی، چاپ و تکمیل کالاهای نساجی

ماشین آلات و تجهیزات وابسته(ماشین آلات نساجی، چرخ خیاطی، ماشینهای گلدوزی و دوخت و برش)

دستگاه های ریسندگی و بافندگی

خط تولید و تعمییرات و نگه داری

مراکز علمی و تحقیقاتی

دانشگاه ها، نشریات تخصصی

خوشه های صنعت نساجی

انواع نخ، الیاف، رنگ، مواد تعاونی و انواع مواد اولیه صنایع نساجی

غرفه سازی در نمایشگاه

در غرفه های نمایشگاهی نمایشگاه صنعت نساجی شرکت ها از استانهای اصفهان، آذربایجان غربی،تهران،مرکزی، و ارک و … حضور دارند و فضایی غالب بر 500 متر مربع در آن به غرفه سازی نمایشگاهی اختصاص داده می شود. بدیهیست که هریک از مشارکت کنندگان نمایشگاه صنعت نساجی، می کوشد تا از این فرصت اندک نهایت بهره وری را داشته باشد. به همین دلیل آنان با انتخاب یکی از شرکت های غرفه سازی مورد تایید نمایشگاه بین المللی دارای گرید A نمایشگاه، تمامی امور غرفه سازی را به آنان واگذار نموده تا بتوانند حضور نمایشگاهی خود را حرفه ای و پر ثمر گردانند.

نمونه غرفه سازی در نمایشگاه توسط گروه غرفه سازان فدک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه − 1 =