تقویم نمایشگاه

نمایشگاه بین المللی صنعت گردشگری و صنایع وابسته (IITE)

نمایشگاه گردشگری

نمایشگاه صنعت گردشگری

نمایشگاه گردشگری به عنوان ابزار قدرتمندی برای ترویج داشته های فرهنگی، تاریخی، طبیعی یا صنعتی می باشد که سالانه در تمام کشورها برگزار می شود. در کشور ایران که پیشینه تاریخی چند هزار ساله دارد، برگزاری نمایشگاه گردشگری و در پرتو آن معرفی عظمت این تمدن باستانی، ضرورتی انکار ناپذیر می باشد. در سالهای اخیر که اهمیت این نمایشگاه برای دست اندرکاران این صنعت عیان شده، برای برگزاری این نمایشگاه از هیچ تلاشی فروگذار نکرده اند و سازمان ها ونهادهای وابسته به این صنعت، سالانه در سطح بین المللی بالایی در آن مشارکت می کنند.

معرفی اجمالی صنعت گردشگری

گردشگری ریشه در جا به جایی و حرکت دارد، و می توان گفت با فعالیت های نوع بشریت آغاز گشته و با رشد تحولات اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، این پدید کهن نیز رشد نموده. در دوره های مختلف تاریخی، گردشگری در ایران به شکل های مختلف ظهور کرده، ابتدا به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی مورد توجه تجار دنیا واقع شد و به تدریج بسیاری از افراد به منظور های خاصی از تجارت و داد و ستد، تفریحی و فرهنگی به آن مسافرت می کردند. این روند ادامه داشت تا در زمان صفویان که به طور رسمی مورد توجه جهانگردان قرار گرفت و توجه اروپائیان را به خود جلب نمود.

نمایشگاه بین المللی گردشگری

از آنجا که در سال های اخیر مسئولین نگاهی متفاوت به صنعت گردشگری کشور دارند، هر ساله شاهد رشد فزاینده آن می باشیم. بطوریکه در ادوار گذشته نمایشگاه گردشگری تعداد غرفه نمایشگاهی با رشد 55% مواجه شد و حدود 40000 مترمربع در آن غرفه سازی نمایشگاهی اجرا شد. پیش بینی می شود این روند رو به رشد امسال نیز ادامه داشته باشد و ما شاهد تعداد بیشتری از غرفه نمایشگاهی در این رویدا مهم اقتصادی – فرهنگی باشیم.

غرفه سازی در نمایشگاه صنعت گردشگری

معمولا برگزار کنندگان نمایشگاه، شرکت بین المللی بازرگانی و نمایشگاهی، چندین سالن از نمایشگاه بین المللی را به این عنوان اختصاص می دهند تا در آن غرفه سازی نمایشگاهی با نظم و انسجام بیشتری انجام شود. و هر سالن شامل یک کارگروه خاص  باشد. تا بازدیدکنندگان با سهولت از غرفه نمایشگاهی مورد علاقه خود بازدید به عمل آورند. و حجم بازدیدکنندگان عمومی در سالن های ویژه متخصصان کاهش خواهد داشت.

با توجه به اهمیت و جایگاه ویژه این صنعت، غرفه داران نمایشگاه گردشگری بهترین موقعیت غرفه نمایشگاه را انتخاب می نمایند. سپس مطابق با پلان غرفه، طراحی غرفه نمایشگاه توسط طراحان شرکت های غرفه سازی نمایشگاهی انجام می شود. و نهایتا در زمان مقرر غرفه سازی، غرفه نمایشگاه توسط یکی از شرکت های غرفه ساز مورد تایید نمایشگاه، مطابق با سلایق و نیازهای غرفه دار، اجرا می گردد.

هر غرفه نمایشگاه گردشگری، از یک سو فرصتی برای متفاوت دیدن ایران و آشنایی با فرهنگ و جاذبه های آن است. و از یک سو فرصتی برای جذب بازارهای جدید در دنیا می باشد.  و بدیهیست که این امر اشتغال زایی و رونق اقتصادی در کل کشور را به همراه خواهد داشت.

 طراحی و غرفه سازی، غرفه نمایشگاه, توسط گروه غرفه سازان فدک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 18 =