طراحی و غرفه سازی در نمایشگاه

انتخاب بهترین پلان غرفه نمایشگاهی

پلان غرفه نمایشگاهی

پلان غرفه نمایشگاهی یکی از آیتم های مهم و اصلی در زمان رزرو غرفه نمایشگاه می باشد. که انتخاب آن، یک کار سخت و خسته کننده می باشد! این آیتم ساده اما مهم، به شدت روی عملکرد و موفقیت شما در نمایشگاه مؤثر خواهد بود. بنابراین سعی کنید پلان غرفه نمایشگاهی را با در نظر گرفتن نکات زیر انتخاب نمایید.

  •    بازدیدکنندگان در این مکان بیشتر و بهتر حضور دارند.
  •    موقعیت غرفه نمایشگاه شما توجه بازیدکنندگان را جلب می کند.
  •    غرفه سازی نمایشگاهی شما می تواند بازدید کنندگان بیشتری را جذب کند.
  •    سمینارها و سخنرانی ها
  •    تریا یا محل سرو غذا در نمایشگاه
  •    جاذبه های نمایشگاه
  •     پلان نمایشگاه
  •    فضای رقابتی اطراف غرفه نمایشگاه شما

محل برگزاری سمینارها و سخنرانی ها

بسیاری از نمایشگاه ها با برگزاری سمینارهایی در رابطه با موضوعات خاص در حوزه نمایشگاه برپا شده، همراه هستند. معمولا آنها در یک اتاق کنفرانس برگزار می شود که به طور مستقیم به “نمایشگاه” متصل است. بسیاری از بازدیدکنندگان، بازدید از نمایشگاه را برنامه ریزی می کنند، زیرا می خواهند در چنین سمیناری شرکت کنند. فضای اطراف این اتاق کنفرانس ممکن است یک مکان مناسب برای نمایشگاه شما باشد، زیرا ترافیک را تولید می کند.

محل پذیرایی در نمایشگاه

محل دیگری که در نمایشگاه ترافیک بالایی دارد، جایگاه پذیرایی در نمایشگاه است. بازدید از نمایشگاه یک فعالیت خسته کننده است، و معمولا مکان هایی که برای بازدید کنندگان امکان نشستن، استراحت و خوردن و یا نوشیدن را فراهم می کنند، مکان های جالب و مورد توجهی در نمایشگاه می باشند. و اگر سعی شود در نزدیکی این مکان ها غرفه نمایشگاه خود را برپا سازید با بازدید کنده بیشتری مواجه خواهید شد. ولی ، لزوما به این معنی نیست که افراد به غرفه نمایشگاه شما جذب می شوند!

جاذبه ها

همچنین جاذبه های ویژه ای که در این نمایشگاه، توسط سازمان یا همکارانی برگزار می شود، “ترافیک” زیادی را تولید می کنند. معمولا، فعالیت های بسیاری در نمایشگاه های تجاری برگزار می شود، که سبب توقف بازدید کنندگان می گردد. غرفه نمایشگاه ای که در نزدیکی شرکت هایی هستند که چنین جاذبه ای را اداره می کنند ممکن است از این ترافیک بهره مند شوند.

اقدامات ویژه یا جاذبه ها اغلب با مشورت و صدور مجوز از سوی شرکت نمایشگاه ها  انجام می شود. شما می توانید که در مورد چنین چیزهایی تحقیق کنید و از محل حضور آنها مطلع گردید.

پلان غرفه نمایشگاهی

بهترین موقعیت غرفه نمایشگاه، غرفه های جزیره و غرفه های میانی می باشد که از 2 یا 3 وجه دیده می شوند. و در مرحله نهایی برای غرفه های کوچک تر، غرفه های کناری را باید انتخاب کرد.

بنابراین پیش بینی “مسیریابی” بازدید کنندگان مهم است . شما هرگز نمی توانید اطمینان  100٪ در مورد این مسیریابی داشته باشید، اما به طور کلی مردم تمایل دارند توجه بیشتری به غرفه های نمایشگاهی که در سمت راست مسیر خود قرار دارند، بیشتر توجه کنند. به همین علت اگر غرفه نمایشگاه  در راهرو های اصلی و در سمت راست مسیر حرکت بازدید کنندگان، واقع شده باشد، محبوب تر خواهد بود.البته این آیتم فقط به غرفه های نمایشگاهی کوچک مربوط می شود..

غرفه نمایشگاه رقبا

از محل غرفه ی رقبا آگاه شوید. و غرفه نمایشگاهی خود را در نزدیکی آنها رزرو نمایید. البته در بسیاری از نمایشگاهها، برگزار کننده نمایشگاه پلان غرفه ها را به صورتی سازماندهی می کند تا همه ی شرکت ها یی را در یک رشته ی کسب و کار هستند با هم در یک منطقه قرار دهد، زیرا برای بازدید  از نمایشگاه برای متخصصین، راحت تر انجام می شود و این یکی از آیتم های یک نمایشگاه خوب بشمار می آید. سعی کنید در اولین روزهای ثبت نام نمایشگاه، اقدام کنید. اگر دیر به ثبت نام برسید، تنها مکان های نامطلوب وجود دارد.

نمونه غرفه سازی در نمایشگاه توسط گروه غرفه سازان فدک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =