طراحی و غرفه سازی در نمایشگاه

شما تنها 10 قدم با موفقیت در نمایشگاه فاصله دارید

موفقیت در نمایشگاه

شما تنها 10 قدم با موفقیت در نمایشگاه فاصله دارید. 10 اقدام به ظاهر ساده که اجرا ی آن ها موفقیت در نمایشگاه را تضمین خواهد زد. حتی برند هایی که تنها یک بار در نمایشگاه حضور داشته اند، متوجه این نکته شده اند که کسب موفقیت در نمایشگاه نیاز به 100٪ تعهد و توجه دارد.

در این مقاله 10 ترفند، برای بهره وری بیشتر از نمایشگاه و کمک به شما در مدیریت زمان، ارائه می دهیم. و امیدواریم با توجه به این نکات حضور نمایشگاهی بدون استرسی را داشته باشید.

1- اهداف خود را مشخص نمایید

در یک نمایشگاه تخصصی تعداد زیادی از شرکت ها و فعالان آن حوزه شرکت خواهند کرد. و بازدیدکننده گان شاهد طیف وسیعی از برندها خواهند بود. در عرصه این رقابت بسیار نردیک، برای ایجاد تمایز در میان رقبا، ما پیشنهاد می کنیم؛ فهرستی از اهداف حضور در نمایشگاه را تهیه کنید. و مطابق با آنها برنامه های بازاریابی را مشخص کنید. این به شما کمک خواهد کرد تا طراحی غرفه، غرفه سازی و حتی هدایای تبلیغاتی نمایشگاهی برندتان در راستای اهداف انتخاب نمایید. و بدون انحراف از مسیر اهدفتان قدم بردارید.

2- با روند بازار به روز بمانید

برای غرفه سازی در هر نمایشگاهی، لازم است که با آخرین روند موجود در بازار پیش روید. در نمایشگاه هر غرفه نمایشگاه که از تاکتیک های به روز و طراحی غرفه نمایشگاهی خلاقانه ای استفاده کند، بازدیدکنندگان را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. و در چنین جایگاهی بسیار موفق تر خواهد بود. بنابراین سعی کنید از آخرین تکنولوژی و نوآوری استفاده کنید. و در ذهن بازدید کنندگان نمایشگاه نقشی دائمی از برندتان ایجاد  نمایید.

3-  در مورد رقبای خود مطلع شوید

قبل از نهایی شدن تصمیم حضور در نمایشگاه و یا حتی انفجار مغز در مورد ایده های طراحی غرفه نمایشگاهی، توصیه می شود؛ که شما در مورد رقبا و حتی غرفه داران شرکت کننده در همان نمایشگاه تحقیق کنید. داشتن اطلاعات کافی در مورد رقبا، به شما کمک می کند تا یک ایده خوب در مورد آنچه که باید برای ضرب و شتم رقابت انجام دهید داشته باشید. شما با آگاهی تمام از رقبا، فعالیت های مؤثری در بدست آوردن سهم بیشتری از بازار، انجام می دهید.

4- موفقیت در نمایشگاه و رابطه مستقیم آن با کیفیت غرفه سازی نمایشگاهی

غرفه نمایشگاه شما در نمایشگاه نماینده برند شما در نمایشگاه است. از این رو برای طراحی و ساخت غرفه نمایشگاه مصالحه نداشته باشید. “فقط برای صرفه جویی در هزینه ها، جایگاه برند خود را زیر سوال نبرید.” حتی هنگام استخدام نیروی فروش، افرادی را انتخاب کنید که با تجربه و آگاه باشند. درست است که یک تیم خوب ممکن است برای شما هزینه بیشتری را رقم زند، اما در هر نمایشگاه، برند شما را در جایگاه والایی قرار خواهد داد.

5- شرکت غرفه سازی متعهد و با تجربه ای را انتخاب کنید

یک راه خوب برای اطمینان از اینکه مشارکت در نمایشگاه برای شما با کمترین استرس انجام می شود، انتخاب شرکت غرفه سازی نمایشگاهی متعهد است. شرکت غرفه سازی که خدمات ساخت غرفه را از اول تا انتها برعهد گیرد. و در زمان مقرر غرفه نمایشگاه را با تمام امکانات به شما تحویل دهد. شرکت هایی که طیف کاملی از خدمات مانند طراحی غرفه نمایشگاهی، غرفه سازی در نمایشگاه، چاپ تبلیغات غرفه نمایشگاهی، نصب، انهدام و تجهیزات را ارائه می دهند باید اولویت اول شما باشند. این شرکت های غرفه سازی نه تنها صرفه جویی در هزینه های اضافی در خدمات، بلکه مراقبت از همه چیز را برای شما انجام می دهند. و شما زمان زیادی را صرف تمرکز بیشتر بر روی اهداف بازاریابی و آماده سازی نیروه های فروش خواهید کرد.

6- غرفه نمایشگاهی سفارشی

غرفه های نمایشگاهی سفارشی دقیقا مطابق با پلان غرفه در نمایشگاه در راستای نیازها و سلایق شما طراحی می شوند. از این رو بازگش سرمایه ی بیشتری را همراه دارند. بدیهیست که برای غرفه های پیش ساخته هزینه ی کمتری را متحمل می شوید. اما به همان نسبت هم سهم کمتری از بازار را کسب خواهید کرد. زیرا در غرفه های نمایشگاهی مدولار، توان جذب مشتری بسیار کاهش می یابد. مشارکت کنندگان دائمی نمایشگاه، این را بارها تجربه کرده اند که هزینه های حضور در نمایشگاه نوعی سرمایه گذاری بلند مدت است. از این رو بطور دائم در نمایشگاه های متعدد حضوری مقتدرانه دارند.

7- تعویق نداشته باشید

اگر از ابتدا تمام کارها را به موقع انجام دهید، در زمان افتتاح نمایشگاه با آرامش در نمایشگاه حضور خواهید داشت. ولی اگر در برنامه ها تعویق داشته باشید در لحظه های آخر باید هزینه های بسیار زیادی را متحمل شوید. تا غرفه سازی نمایشگاهی شما سر وقت انجام شود. از این رو، زمان در نمایشگاه ها بسیار مهم است. اگر در نمایشگاهی برای بار اول شرکت می کنید قبلا از آن بازدیدی به عمل آوردید تا تمهیدات لازم را زودتر بیندیشد. در نمایشگاه همیشه خیلی زود دیر شود. برای زمانبندی برنامه ها، قبل از رزرو غرفه، با شرکت غرفه ساز خود مشورت کنید و هماهنگ باشد.

8- صرفه جویی انرژی برای ساعت های اوج بازدید

اگر شما در حال برنامه ریزی برای انجام فعالیت های تعاملی و بازاریابی نمایشگاهی هستید، توصیه می شود؛ ایده های بازاریابی را برای ساعت های مناسب قررار دهید. ساعتهای اولیه نمایشگاه به طور کلی بازدید کننده کمتری خواهید داشت. فعالیت های بازاریابی خود را در زمان اوج بازدید انجام دهید. تا جمعیت را به سمت غرفه نمایشگاه خود بکشانید. هر زمان که افزایش بازدیدکننده گان را مشاهده می کنید، فعالیت های خود را بیشتر کنید تا مردم بیشتری را جذب کنید.

9-  دعوت مشتری های موجود

اکثر برندها در هنگام شرکت در نمایشگاه مشتری های قبلی را فراموش می کنند. اما فراموش نکنید حفظ مشتریان قبلی در الویت اول و جذب مشتریان جدید در الویت دوم بازاریابی قرار داد. بنابراین دعوت مشتریان فعلی به غرفه نمایشگاه شما نه تنها باعث افزایش وفاداری برند می شود. بلکه به مشتریان خود احساس ارزشمندی خواهید داد. و این حس خوشایند ممکن است قراردادی نو را رقم زند. بنابراین این یک برگ برنده است از آن نهایت استفاده را ببرید.

10-  برای موفقیت در نمایشگاه وقت و انرژی بیشتری را صرف کنید.

در نمایشگاه شما یک فرصت محدود برای افزایش فروش خود دارید. از این رو وقت خود را به طور مناسب استفاده کنید. درنمایشگاه، هیچ جایی برای استراحت وجود ندارد. در غرفه نمایشگاهی شما، کارکنان همیشه باید پر انرژی حاضر شوند. تا از این فرصت نهایت استفاده را ببرید و قله های موفقیت در نمایشگاه را فتح نمایید.

نمونه غرفه سازی در نمایشگاه توسط گروه دکوراسیو ن و غرفه سازی فدک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − پانزده =