طراحی غرفه نمایشگاهی و غرفه سازی

شما تنها 10 قدم با موفقیت در نمایشگاه فاصله دارید

شما تنها 10 قدم با موفقیت در نمایشگاه فاصله دارید. 10 اقدام به ظاهر ساده که اجرا ی آن ها موفقیت در نمایشگاه را رقم خواهد زد. حتی افرادی که تنها یک بار در نمایشگاه حضور داشته اند این نکته را به خوبی لمس کرده اند که غرفه سازی در نمایشگاه و بدست آوردن موفقیت در نمایشگاه یک مسئولیت بزرگ است که نیاز به 100٪ تعهد و توجه دارد.

در این مقاله ما 10 راهنمایی و ترفند، برای بهره وری بیشتر از نمایشگاه و کمک به شما در مدیریت زمان، ارائه می دهیم و امیدواریم با توجه به این نکات حضور نمایشگاهی بدون استرسی را داشته باشید.

1- اهداف خود را مشخص نمایید

در یک نمایشگاه تخصصی تعداد زیادی از شرکت ها و فعالان آن حوزه شرکت خواهند کرد، و بازدیدکننده گان شاهد طیف وسیعی از برندها خواهند بود، در عرصه این رقابت بسیار نردیک، برای ایجاد تمایز در میان رقبا، ما پیشنهاد می کنیم فهرستی از مواردی را که می خواهید با شرکت در نمایشگاه به دست آورید و لیست برنامه های بازاریابی را مطابق با هدف خود تهیه کنید. این به شما کمک خواهد کرد تا در تصمیم گیری در مورد عوامل مختلف در رابطه با غرفه سازی نمایشگاهی و غیره بدون انحراف از مسیر اهدفتان قدم بردارید.

2- با روند بازار به روز بمانید

برای غرفه سازی در هر نمایشگاهی، لازم است که با آخرین روند موجود در بازار پیش روید. در نمایشگاه هر غرفه نمایشگاه که از تاکتیک های به روز و طراحی غرفه نمایشگاهی خلاقانه ای استفاده کند، تماشاگران را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد و در چنین جایگاهی بسیار موفق تر دیده می شود. بنابراین سعی کنید از آخرین تکنولوژی و نوآوری استفاده کنید تا در ذهن بازدید کنندگان نقشی دائمی از برندتان ایجاد  کنید.

3-  در مورد رقبای خود مطلع شوید

قبل از نهایی شدن تصمیم حضور در نمایشگاه و یا حتی انفجار مغز در مورد ایده های طراحی غرفه نمایشگاهی، توصیه می شود که شما در مورد رقبا و حتی غرفه داران شرکت کننده در همان نمایشگاه تحقیق کنید. داشتن اطلاعات کافی در مورد رقبا، به شما کمک می کند تا یک ایده خوب در مورد آنچه که باید برای ضرب و شتم رقابت انجام دهید داشته باشید و سبب می گردد تا شما با آگاهی تمام از رقبا، فعالیت های مؤثری در بدست آوردن سهم بیشتری از بازار، انجام دهید.

4- موفقیت در نمایشگاه و رابطه مستقیم آن با کیفیت غرفه سازی نمایشگاهی

غرفه نمایشگاه شما در نمایشگاه نمایندگی شماست. از این رو بر روی غرفه نمایشگاه مصالحه نداشته باشید و فقط برای صرفه جویی در هزینه ها، برند خود را زیر سوال نبرید. حتی هنگام استخدام نیروی فروش، افرادی را انتخاب کنید که با تجربه و آگاه باشند. درست است که یک تیم خوب ممکن است برای شما هزینه بیشتری را رقم زند، اما در هر نمایشگاه، برند شما را در جایگاه والایی قرار خواهد داد.

5- شرکت غرفه سازی با تجربه ای را انتخاب کنید

یک راه خوب برای اطمینان از اینکه مشارکت در نمایشگاه برای شما بدون هیچ زحمتی انجام می شود، انتخاب شرکت غرفه سازی نمایشگاهی است که خدمات غرفه سازی را از اول تا انتها برعهد گیرد و در زمان مقرر غرفه نمایشگاه را با تمام امکانات به شما تحویل دهد. شرکت هایی که طیف کاملی از خدمات مانند طراحی غرفه نمایشگاهی، غرفه سازی در نمایشگاه، چاپ تبلیغات غرفه نمایشگاهی، نصب، انهدام و تجهیزات را ارائه می دهند باید اولویت اول شما باشند. چنین شرکت هایی نه تنها صرفه جویی در هزینه های اضافی در خدمات، بلکه مراقبت از همه چیز را برای شما انجام می دهند و شما زمان زیادی را صرف تمرکز بیشتر بر روی اهداف بازاریابی و آماده سازی نیروه های فروش خواهید کرد.

6- انتخاب یک غرفه نمایشگاهی مدولار

غرفه های نمایشگاهی مدولار در حال به دست آوردن محبوبیت زیادی هستند. یک غرفه نمایشگاهی مدولار یک گزینه مناسب برای صرف بودجه کمتر است.

7- تعویق نداشته باشید

اگر از ابتدا تمام کارها را به موقع انجام دهید، در زمان افتتاح نمایشگاه با آرامش در نمایشگاه حاضر خواهید شد. ولی اگر بدون برنامه پیش روید و تعویق داشته باشید در لحظه های آخر باید هزینه های بسیار زیادی را متحمل شوید تا غرفه سازی نمایشگاهی شما سر وقت انجام شود. از این رو، زمان در نمایشگاه ها بسیار مهم است، از آن استفاده کنید.اگر در نمایشگاهی برای بار اول شرکت می کنید قبلا از آن بازدیدی به عمل آوردید تا تمهیدات لازم را زودتر بیندیشد. در نمایشگاه همیشه خیلی زود دیر شود.

8- صرفه جویی انرژی برای ساعت های اوج بازدید

اگر شما در حال برنامه ریزی برای انجام فعالیت های تعاملی و یا برنامه ریزی ایده های نمایشگاهی هستید، توصیه می شود این ترفندها را برای ساعت های مناسب ذخیره کنید. ساعتهای اولیه نمایشگاه به طور کلی بازدید کننده کمتری خواهید داشت. فعالیت های بازاریابی خود را در زمان اوج بازدید انجام دهید تا جمعیت را به سمت غرفه نمایشگاه خود بکشانید. هر زمان که افزایش بازدیدکننده گان را مشاهده می کنید، فعالیت های خود را بیشتر کنید تا مردم بیشتری را جذب کنید.

9-  دعوت مشتری های موجود

اکثر برندها در هنگام شرکت در نمایشگاه مشتری های موجود را فراموش کرده اند. دعوت مشتریان فعلی به غرفه نمایشگاه شما نه تنها باعث افزایش وفاداری برند می شود، بلکه به مشتریان خود احساس ارزشمندی خواهید داد. و این حس خوشایند ممکن است قراردادی نو را رقم زند. بنابراین این یک برگ برنده است از آن نهایت استفاده را ببرید.

10-  در نمایشگاه وقت و انرژی بیشتری را صرف کنید.

در نمایشگاه شما یک دریچه کوچک برای به حداکثر رساندن فروش خود دارید. از این رو وقت خود را به طور مناسب استفاده کنید. درنمایشگاه، هیچ جایی برای استراحت وجود ندارد. کارکنان شما در غرفه نمایشگاه همیشه باید پر انرژی حاضر شوند تا از این فرصت کوتاه نهایت استفاده را برید و قله های موفقیت در نمایشگاه را فتح نمایید.

مشاهده نمونه های غرفه سازی شده توسط گروه غرفه سازان فدک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *