طراحی و غرفه سازی در نمایشگاه

طراحی غرفه نمایشگاه، برگ برنده ایست برای مشارکت کنندگان نمایشگاه

اصول طراحی غرفه نمایشگاهی

طراحی غرفه نمایشگاه بخش مهمی از حضور در نمایشگاه است. یک ایده نوآورانه در غرفه نمایشگاه، یک برند را در کنار دیگر غرفه های نمایشگاه متمایز می گرداند. بنابراین انتخاب یک شرکت غرفه ساز معتبر و مورد تایید نمایشگاه که با اصول طراحی غرفه نمایشگاهی و قوانین نمایشگاه های بین المللی آشنایی کامل دارد؛ بسیار مهم و حیاتی است. در اینجا اصول اولیه برای طراحی غرفه نمایشگاه وجود دارد.

1- طراحی غرفه نمایشگاه را با ایده های خلاقانه همراه سازید

گرافیک نقش مهمی در ایده های طراحی غرفه نمایشگاه دارد. کادر مجرب طراحی غرفه نمایشگاهی، اولین آیتم انتخاب یک شرکت غرفه سازی خواهد بود. به این ترتیب، شما می توانید توجه مخاطبان را در نمایشگاه به دست آورید. سعی کنید در غرفه نمایشگاهی خود از روش های مختلف نمایشی مانند آگهی ها و بنر استفاده کنید . و در آنها ایده های خلاقانه بکار ببرید. در طراحی غرفه های نمایشگاهی از ایده های خلاقانه دیگر مانند پوشش های جدول، صفحه نمایش پانوراما، آگهی های دیجیتال، iPads ها و دیگر ابزارهای تکنیکی نیز استفاده کنید.

2- استفاده از رنگ های مناسب

در طراحی غرفه نمایشگاه ، انتخاب رنگ مناسب، یکی از عوامل اصلی محسوب می شود. از این رو در طراحی غرفه نمایشگاهی سعی کنید از رنگ های خاص و مخصوصا رنگ های مربوط به برندتان استفاده کنید. زیرا رنگ غرفه نمایشگاه مستقیما پاسخ های مختلف احساسی را در یک نفر ایجاد می کند.

3- متن های نمایشی را به شیوه ای خلاقانه بکار برید

یک کپی رایت نویس خوب می تواند به شما در ایجاد شعارهای شگفت انگیز و جذاب کمک می کند. اگر می توانید از روشهای طنز در معرفی برند خود، استفاده کنید. این قطعا توجه بازدیدکنندگان را به غرفه نمایشگاهی شما  جلب خواهد کرد.

4- صفحه نمایش قابل حمل داشته باشید

از شرکت غرفه ساز منتخب خود، بخواهید تا برای غرفه نمایشگاه شما صفحه نمایشی که به راحتی حمل می شود، قرار دهند. آنها را در مکان های استراتژیک اما قابل تغییر قرار دهید. اما نه به تعداد زیاد، تا بتوانید از فضای موجود برای ترکیب سایر ایده های خلاقانه برای غرفه نمایشگاه استفاده کنید.

5- کف غرفه ( آیتمی چشمگیر و قابل توجه در غرفه نمایشگاه)

سعی کنید کف غرفه نمایشگاهی خود را با یک اختلاف سطح، از سطح نمایشگاه ایجاد کنید. حتی شما می توانید، ایده ای خلاقانه برای کف غرفه نمایشگاه خود داشته باشید. کف غرفه نمایشگاه شما سبب می گردد تا  بازدید کننده از غرفه نمایشگاه شما استقبال کند.

6- فضای انباری در غرفه نمایشگاه

هنگامی که شما برای نشان دادن برند خود بازاریابی می کنید، باید اطمینان حاصل کنید که بازدید کنندگان  را بسوی غرفه نمایشگاه خود جلب می کنید، ولی اگر غرفه نمایشگاه شما جذابیتی برای بازدید کنندگان نداشته باشد، فعالیت های بازاریابی شما کسل کننده خواهد شد و تمام تلاش های شما بیهوده خواهد بود.

شما در غرفه نمایشگاهی باید  فضای کافی برای نگهداری جزوه ها و بروشورهای برند داشته باشید و مطمئن شوید که همه چیز در حالیکه در دسترس شما ست  در معرض دید بازدید کنندگان نباشد. این نکته در عین حال که بسیار ساده به نظر می رسد ولی سبب نظم در عملکرد کارکنان غرفه نمایشگاه و زییا سازی محیط غرفه، خواهد شد.

در غرفه ای که تمام اصول طراحی غرفه نمایشگاهی رعایت شود و همه ی عناصر به اندازه و در جای مناسب خود قرار گیرد؛ و بنر ها، صفحه های نمایش و ابزارهای تکنولوژی هر کدام به طور منطقی استفاده شود، مورد توجه طیف وسیعی از بازدید کنندگان قرار می گیرد و نتیجه آن موفقیت و سود آوری بیشتر می گردد.

 نمونه غرفه سازی در نمایشگاه توسط گروه غرفه سازان فدک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 11 =