آداب حضور در نمایشگاه

نقش ارزنده غرفه نمایشگاهی در بازگشت سرمایه

غرفه نمایشگاهی

غرفه نمایشگاهی اولین و مهمترین گزینه، شرکت در نمایشگاه می باشد. به همین دلیل، باید پس از برسی همه جوانب، با دقت این انتخاب انجام گیرد. زیرا نقش بسیار زیادی در جذب بازدیدکنندگان دارد و به نوبه خود در بازگشت سرمایه تأثیر می گذارد. بنابراین، هنگام انتخاب آن، این 10 نکته را در نظر بگیرید.

پلان غرفه خود را خیلی زود رزرو کنید.

وقتی می گویم زود، منظور یک سال قبل می باشد. معمولا متقاضیان باید در اولین روزهای کاری سال جدید روند انتخاب نمایشگاه و موقعیت غرفه، برای سال آینده را مشخص نمایند. تنها در این صورت است که متقاضیان حضور در نمایشگاه می توانند مطابق با نیازها و اهداف سازمانی، موقعیت ایده آل خود را داشته باشند.

پشینه هر نمایشگاه

متقاضیان باید چیدمان نمایشگاه در سالهای پیشین را مورد مطالعه قرار دهند و مناسب ترین موقعیت را انتخاب نمایند.

در هر نمایشگاه 4 نوع موقعیت غرفه وجود دارد: جزیره ای، یک طرف باز که در لاین کنار سالن واقع شده، سه طرف باز که در وسط سالن واقع شده اند ودو طرف باز.

بسته به نوع پلان سالن نمایشگاه، هر موقعیت مزایای خاص خود را دارد.

غرفه نمایشگاهی جزیره ای

غرفه های جزیره ای اغلب مساحت بیشتری نسبت به بقیه غرفه های نمایشگاه دارد. و از آنجا که از هر چهار سو مشرف به راهرو نمایشگاه می باشد، طراح غرفه می تواند طراحی غرفه نمایشگاهی بسیار جذاب تری برای آن انجام دهد.

ولی با تمام این محاسن غرفه دار باید اهداف حضور در نمایشگاه، جریان ترافیک بازدید کنندگان و بودجه را در نظر بگیرد و سپس موقعیت غرفه نمایشگاه و متراژ  ایده آل خود را داشته باشد.

مسیر عبور بازدیدکنندگان نمایشگاه

ازدحام جمعیت و مسیر گذر بازدیدکنندگان نمایشگاه را با دقت برسی کنید. وقتی ورودی های اصلی نمایشگاه را برای غرفه خود انتخاب می کنید، در نظر داشته باشید که ممکن است برند بسیار معروف دیگری هم حضور داشته باشد و این امر سبب ازدحام جمعیتی می شود که معمولا به سود شما نخواهد بود. زیرا این بخش دچار آشفتگی خواهد شد که نه تنها برنذ شما به خوبی دیده نمی شود، بلکه شما نمی توانید با آرامش تمامی بازدیدکنندگان نمایشگاه را پذیرش نمایید. و نهایتا  ROI (بازگشت سرمایه) شما را کاهش خواهد داد.

اطراف غرفه نمایشگاهی

موقعیت را به خوبی برسی کنید. در نمایشگاه ها ارتفاع سالن ها متفاوت می باشد.

علاوه بر آن در بعضی از قسمتهای سالن نمایشگاه، ستون های نمایشگاه و … وجود دارد.

شما باید قبل از انتخاب موقعیت غرفه، تمامی این موارد را بررسی نمایید. تا در زمان طراحی و ساخت به مشکل برنخورید. و حضور نمایشگاهی ایده آلی داشته باشید.

رقبای خود را شناسایی کنید

از برگزار کننده نمایشگاه در مورد شرکت هایی که در نزدیکی شما حضور دارند، بپرسید.

اگر فکر می کنید غرفه نمایشگاهی بزرگتر و پویاتری در نزدیکی شما قراردارد که می تواند برند شما را تحت الشعاع قرار دهید، مکان دیگری را انتخاب نمایید. ولی اگر بسیار پرقدرت و پویا، قصد شرکت در نمایشگاه را دارید از هیچ نهراسید و مکان ایدآل خود را انتخاب نمایید.

موقعیت غرفه یک طرف باز

اگر نمی توانید جلو درهای ورودی یا در مرکز باشید، به دنبال مکان های پرترافیک در راهروهای کنار باشید. شما می توانید در کنار رستوران یا کافی شاپ داخل سالن نمایشگاه، مکان مناسبی را انتخاب کنید.

راهرو چپ یا راهرو راست

آیا می خواهید در سمت چپ سالن نمایشگاه باشید یا سمت راست؟

این امر بستگی به محل برگزاری نمایشگاه دارد. برسی ها نشان می دهد اغلب بازدید کنندگان تمایل دارند در بدو ورود به سمت راست راهرو حرکت کنند. ولی این در حالی است که در کشور های اروپایی حرکت خود را از سمت چپ شروع می کنند.

در نمایشگاه قدم بزنید

قبل از این که در نمایشگاهی شرکت نمایید، به عنوان یک بازدیدکننده نمایشگاه شرکت کنید و نمایشگاه را ارزیابی نمایید. این یک فرصت عالی برای مشاهده و یادداشت برداری در مورد فضاهای مختلف نمایشگاه و نظارت بر الگوی حرکت بازدیدکنندگان نمایشگاه محسوب می شود.

اگر نتوانستید غرفه نمایشگاهی مورد نظر خود را رزرو نمایید و یا بوجه کافی برای آن نبود، هرگز موقعیت نامناسب انتخاب ننمایید. آخرین پیشنهاد ما، آن است که با یک مشارکت کننده دیگر همراه گردید. این استراتژی فقط باید برای غرفه های نمایشگاهی بزرگتر و جزیره ای یا زمانی که مشارکت شما برای مخاطب منطقی است استفاده شود.

مشاهده نمونه های غرفه سازی در نمایشگاه توسط گروه غرفه سازان فدک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 17 =