طراحی و غرفه سازی در نمایشگاه

غرفه سازی در نمایشگاه مقدمه ای برای ایجاد برندی تاثیر گذار

بازگشت سرمایه با غرفه سازی در نمایشگاه

غرفه سازی در نمایشگاه و اجرای استراتژیک لازم نمایشگاهی، سرمایه گذاری کلانی را لازم دارد، معمولا شرکت ها برای خلق ایده های خلاقانه در غرفه نمایشگاه خود پول زیادی را سرمایه گذاری می کنند. در واقع نمایشگاه ها یک رسانه بازاریابی جدی، برای ایجاد یک پایگاه مشتری برای به حداکثر رساندن سود هستند. و و بازگشت این سرمایه با غرفه سازی در نمایشگاه امکان پذیر است. به منظور دستیابی به نتایج سودمند در کسب و کار، ما اغلب در مورد ROI (دریافت بالاترین بازده سرمایه گذاری) و حتی در مورد ROO (بازگشت اهداف ) صحبت می کنیم. اما آیا تا به حال در موردROF  شنیده اید؟

برند خود را جذاب تر و هیجان انگیز تر نمایش دهید!

هر نمایشگاه برای برقراری ارتباط صنایع و شرکت ها با افراد فعال حوزه مربوطه برپا می گردد.  نمایشگاه ها می توانند عناصری تاثیر گذار و غیر قابل پیش بینی باشند و با وجود اینکه در دنیای تجارت برای احساسات جایگاهی وجود ندارد، ولی گاه برای تاثیر گذاری بیشتر باید احساسات بازدید کنندگان را در نظر گرفت.

برای جذب بازدیدکنندگان در نمایشگاه، غرفه نمایشگاه شما باید از جذابیت لازم برخوردار باشد تا حضور در آن لذت بخش گردد، زیرا اگر خسته کننده و یا خیلی جدی باشد، مانع نامرئی بین شما و بازدید کنندگان ایجاد می شود و شما نمی توانید هیچگونه بازاریابی مفیدی را ارائه دهید و مهم نیست که محصول و خدمات شما مفید یا جدید باشد. پس چگونه می توان برنامه غرفه سازی در نمایشگاه بازاریابی که برای فروش محصول و یا خدمات خود، در طول سال انجام می داید را تنها در چند روز نمایشگاهی به صورتی سرگرم کننده و لذت بخش ارائه دهید؟

در اینجا چند پیشنهاد وجود دارد که می توانید انجام دهید :

غرفه سازی در نمایشگاه را ایده آل انجام دهید

 • با شرکت های غرفه سازی، در مورد ایده های خلاقانه برای نمایشگاه صحبت کنید و ایده های خود را با آنها مبادله کنید تا بتوانید بازگشت سرمایه با غرفه سازی در نمایشگاه را تجربه کنید.

  در غرفه نمایشگاه خود :

 • یک مسابقه با کارکنان غرفه نمایشگاه داشته باشید تا ببینید که چه کسی می تواند با صحبت کردن با بازدیدکنندگان در غرفه نمایشگاه، کلمات خاصی را در گفتگو بکاربرد.
 • با بهترین شخص فروش و تیمی که در این نمایشگاه همراه شما هستند، به شام  بروید. و برای حضور در نمایشگاه و بدست آوردن موفقیت، در آنها شور و نشاط و انگیزه ایجاد کنید.
 • هنگامی که با بازدیدکنندگان ملاقات می کنید، با آنها مانند اعداد در نمودار فروش رفتار نکنید، با آنها مانند بهترین دوست جدید خود رفتار کنید، این قطعا در ایجاد شهرت، به شما کمک خواهد کرد.
 • ایجاد یک فعالیت سرگرم کننده در غرفه نمایشگاه کمک می کند تا پیام خود را بهتر به بازدید کنندگان انتقال دهید. این به طور غیرمستقیم در جذب بازدیدکنندگان شیوه ی بهتری خواهد بود.
 • سرزده به غرفه نمایشگاه خود بروید . و با شمارش معکوس از کارمندان غرفه نمایشگاه خود، ایده های خلاقانه بخواهید. این کار یک بازی کوچک با کارکنان غرفه نمایشگاه را ایجاد می کند و آنها را وادار می کند تا ایده های خلاقانه برای غرفه نمایشگاه را بیابند. و هر کارمندی که بهترین ایده ها را ارائه داد، مورد تشویق قرار دهید.

  در نمایشگاه :

 • در نمایشگاه، پیاده روی کنید و هر ایده خلاقانه ای را که برای غرفه نمایشگاه خود برجسته می بینید، یادداشت کنید.
 • در زمان برپایی نمایشگاه، با شرکت هایی که با آنها رقابت می کنید، گفتگو کنید. ممکن است بتوانید نقاط ضعف خود را پیدا کنید، و از آنها به نفع خود استفاده کنید.
 • از غرفه های دیگر نمایشگاه بازدید کنید. و خود را در جایگاه بازدید کننده نمایشگاه قرار دهید. اینگونه بهتر می توانید نیازهای بازدید کنندگان را درک کنید. حتی خوش آمد گویی غرفه داران را پاسخ دهید. و به درون غرفه نمایشگاه آنها بروید. و در جایگاه یک بازدید کننده با آنها وارد بحث و گفتگو شوید. این به نحوه ارتباط شما با بازدید کنندگان، درغرفه نمایشگاه خودتان بسیار کمک خواهد کرد.
 • نگاهی به دوستان قدیمی از طریق رسانه های اجتماعی، مطمئنا به شما کمک می کند تا بعضی از فشارهای کاری را از بین ببرید. و در محیط نمایشگاه هیچگونه اضطرابی در شما وجود نداشته باشد.
 • در وب سایت برگزار کننده نمایشگاه و شرکت نمایشگاه های شهر در مورد فعالیت های سرگرم کننده ای که می توانید در خارج از ساعت های برپایی نمایشگاه انجام دهید، تحقیق و جستجو کنید.
 • ​​با غرفه همکار خود نوعی رقابت ایجاد کنید، بطور مثال قرار بگذارید که، هر غرفه نمایشگاهی که فعالیت های متنوعی برای فرش داشت و توانست فروش بیشتری را صورت دهد، ناهار مهمان غرفه دیگر خواهد بود.

ایجاد شرایطی سرگرم کننده در غرفه نمایشگاه علاوه بر اینکه، کارمندان فروش را با انگیزه و با نشاط تر خواهد کرد، به کسب و کار رنگ و بویی جوان و زنده می بخشد. و در ذهن بازدیدکنندگان، مجموعه شما و برندتان جذاب تر و تاثیر گذارتر تثبیت خواهد شد.

نمونه غرفه سازی در نمایشگاه توسط گروه غرفه سازان فدک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =