اخبار نمایشگاه

نمایشگاه شیرینی و شکلات

🔻بیست ویکمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات و مواد اولیه بیسکویت،شیرینی و شکلات ایران

🔻نهمین نمایشگاه بین المللی نوشیدنیها، چای، قهوه و صنایع وابسته

این دو نمایشگاه به طور همزمان در تاریخ 21 شهریور در نمایشگاه بین المللی تهران آغاز خواهند شد و تا 24 شهریور دایر است.نهمین نمایشگاه بین المللی نوشیدنیها، چای، قهوه و صنایع وابسته و  بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات و مواد اولیه بیسکویت،شیرینی و شکلات ایران به دلیل ارتیاط نزدیک این صنایع و برای رفاه حال متخصصین مشتاق بازدید از هر دو نمایشگاه در یک زمان برگزار می گردد.

زنجیره رونق اقتصادی صنعت شیرینی و شکلات

نمایشگاه تخصصی قهوه، نوشیدنی ها، شیرینی و شکلات مهم ترین نمایشگاه تخصصی این صنعت در خاورمیانه می باشد. به همین سبب بهترین گردهمایی سالانه دست اندرکاران این صنعت بشمار می آید. در این نمایشگاه تمامی صنایع مرتبط با صنعت قهوه، نوشیدنی ها، شیرینی و شکلات در غرفه های نمایشگاهی به رقابت می پردازند. و علاوه بر معرفی محصولات خود به بازدیدکنندگان نمایشگاه، می توانند از تازه ترین های این صنعت مطلع گردند.

نگاهی کوتاه به صنعت قهوه، نوشیدنی ها، شیرینی و شکلات

قهوه، نوشیدنی ها، شیرینی و شکلات در اروپا یک صنعت توسعه یافته بشمار می آید که سالانه نرخ رشد متوسط 2% دارد. در سال های اخیر تولید کنندگان این صنعت سعی می کنند برای بدست آوردن سهم بیشتر از بازار، رضایت گروهی از مصرف کنندگان که دغدغه سلامت را دارند، را بدست بیاورند، در این راستا با تغییر الگوی تولید، به موفقیت های بزرگی دست یافته اند.
بطور مثال در کشورهای اسکاندیناوی تولید محصولات بدون قند بسیار رواج دارد که این گروه از محصولات غذایی 10% کل صنعت شیرینی و شکلات را در اختیار دارد ولی رشد سالانه 15% آن، اهمیت مقوله سلامت را به صنایع غذایی گوش زد می کنند.

اهمیت برگزاری نمایشگاه قهوه، نوشیدنی ها، شیرینی و شکلات در ایران

در ایران صنعت شیرینی و شکلات، یکی از شاخص ترین صنایع تولیدی میهمان بشمار می آید. که در سالهای اخیر با بدست آوردن بازار کشورهای همسایه، رشد چشمگیری داشته است.
از سال 1380 که به مدد مسئولین و سعی و اهتمام صاحبان این صنعت، اولین دوره نمایشگاه شیرینی و شکلات در تهران برگزار گردید، سبب گشت تا در سال 1392 صادرات این بخش از مواد غذایی بالغ بر 500 میلیون دلارشود و این در حالیست که کارشناسان معتقدند این عدد را تا یک میلیار دلار نیز می توان افزایش داد. از این رو تولیدکنندگان و فعالان این حوزه سالانه با شرکت در قهوه، نوشیدنی ها، شیرینی و شکلات و غرفه سازی در نمایشگاه، برای بالا بردن سطح نمایشگاه، و برگزاری آن در سطح بین المللی، سبب رونق این صنعت گردند.

غرفه سازی در نمایشگاه بین المللی

از آنجا که صنعت غذایی در ایران هنوز به بلوغ کامل نرسیده است، نرخ رشد آن بسیار کند می باشد. ولیکن صنایع غذایی به ویژه صنعت قهوه، نوشیدنی ها، شیرینی و شکلات با حفظ اصالت های سنتی راهی را می رود که کشورهای غربی در سال های گذشته پیموداند. و امید است با طی کردن این روند در سالهای آتی این صنعت مهم به جایگاه بالایی از سهم بازار صنایع غذایی دنیا رسد. از این رو مشارکت کنندگان با انتخاب شرکت های غرفه ساز مورد تایید نمایشگاه با گرید A و ساخت غرفه با بهترین متریال غرفه سازی، سعی می کنند تا حضوری چشمگیر در نمایشگاه داشته باشند، از سوی دیگر مسئولین برگزاری نیز با نظارت بر غرفه های نمایشگاه تمامی تلاش خود را بکارمی گیرند تا مشارکت کنندگان در غرفه های نمایشگاهی خود از امکانات کامل برخوردار بوده و حضور نمایشگاهی رضایت بخشی را داشته باشند.

مشاهده نمونه های غرفه سازی شده توسط گروه غرفه سازان فدک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *