طراحی و غرفه سازی در نمایشگاه

نمایشگاه مناسب را برای معرفی محصول خود انتخاب کنید.

نمایشگاه مناسب

نمایشگاه مناسب ، بزرگترین و محبوب ترین نمایشگاهی است که می تواند مطلوب ترین بازده را برای سرمایه گذاری شما داشته باشد. بسیار مهم است که شما مناسب ترین نمایشگاه را برای معرفی محصول و شرکت خود انتخاب کنید. سعی کنید بدور از هرگونه پیروی کورکورانه و تعصب در مورد نمایشگاه های گذشته، این انتخاب مهم را انجام دهید. در این مقاله قصد داریم شما را در این راه دشوار همراهی کنیم.

1.تنظیم اهداف برای انتخاب نمایشگاه مناسب

قبل از شروع لیستی از استراتژی های خود را تعریف کنید. اینکه شما قصد دارید در سال جاری چه چیزهایی را نمایش دهید. محصول جدید، خدمات جدید و یا اینکه فقط قصد قدرت نمایی در میان رقبا را دارید؟ شما و تیم شما باید از این واقعیت آگاه باشید که حضور شما در نمایشگاه چه هدفی را دنبال می کند.

2. تعیین بودجه حضور در نمایشگاه

واضح است که برای حضور در نمایشگاه هزینه هایی را باید متحمل شد. از این رو شما باید قبل از مشخص کردن مکان نمایشگاه ، بودجه را دقیقا برنامه ریزی کنید. هزینه رزرو غرفه نمایشگاه، غرفه سازی، هزینه های حمل و نقل، هتل، هدایای تبلیغاتی و بسیاری از عوامل دیگر را در نظر بگیرید.

3. تمام گزینه های خود را بررسی کنید

اکنون که هدف و بودجه معین شد، یک تحقیق کامل انجام دهید. مطمئن شوید محصول و یا خدماتی که شما قصد نمایش آن را دارید مناسب نمایشگاه است. در این فرآیند ساده، آماری از کشور، صنعت، تاریخ و قیمت های ارائه شده، بدست آورید و به دقت بررسی های تجاری را که مقرون به صرفه هستند، در نظر بگیرید و به مشتریان بالقوه کسب و کارتان کمک کنید.

از سوی دیگر رسانه های اجتماعی را بررسی کنید تا ببینید که محبوبیت این نمایشگاه چقدر است. قبل از برگزاری  نمایشگاه، به تعداد زیادی نمایشگاه تجاری مراجعه کنید. این حرکت بسادگی به شما می گوید که چگونه نمایشگاه مناسب کسب و کارتان را انتخاب و حضور در آن را مدیریت کنید.

4. مخاطبان خود را در نظر بگیرید

شما باید مخاطبان هدف را در غرفه نمایشگاه خود بشناسید. علاقه مصرف کننده شما کلید موفقیت شماست. برخی از مشتریان بالقوه ممکن است به طور منظم در نمایشگاه های کوچکتری شرکت کنند که تخصصی نیستند. در برخی موارد نمایشگاه های استانی احتمالا به شما ROI(بازگشت سرمایه) بهتری می دهد. این مهم است که شما تشخیص دهید چند درصد از بازدید کنندگان نمایشگاه، می توانند جزء مشتریان بالقوه شما باشند. و قبل از نمایشگاه، با توجه به حضور مشتریان بالقوه خود، محل نمایشگاه را انتخاب کنید.

این فقط یک گام ساده برای بررسی و انتخاب نمایشگاه مناسب برای کسب و کار شما است. ولی در نهایت، اصل حضور در نمایشگاه و اهداف شماست، تحقیقات در مورد مشتریان و دانش شما در مورد محصولات، موفقیت شما را در هر نمایشگاه تجاری تضمین می کند.

مشاهده نمونه های غرفه سازی شده توسط گروه غرفه سازان فدک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =