طراحی غرفه نمایشگاهی و غرفه سازی

طراحی غرفه های نمایشگاهی (بخش 1)

طراحی غرفه های نمایشگاهی ‌برای برقراری ارتباط

چرا در بسیاری از موارد، طراحی غرفه های نمایشگاهی غیر قابل تحسین، پر تحرک و بی اثر است؟ به نظر می رسد، کلید گرافیک موفق فقط تصاویر زیبا نیست. شما همچنین نیاز به یک درک اولیه از سلسله مراتب، نظریه رنگ، فونت ها و تراکم دارید.

یک تصویر ممکن است هزاران کلمه ارزشمند باشد، اما این بدان معنی نیست که کلمه کلمه پیام شما را در اختیار بازدیدکننده قرار دهد. با در نظر گرفتن موارد ذکر شده، مراحلی وجود دارد که منجر به طراحی غرفه نمایشگاه می شود، که اثر بخش و مفید واقع شود.

ایجاد سلسله مراتب پیام در گرافیک طراحی غرفه نمایشگاهی

سلسله مراتب فقط یک راه فانتزی است که می گوید “اهم و غیر اهم ” چیست؟ این را می توان تقریبا در همه جا یافت، مانند هرم ارزش های غذایی. این یک ابزار سازمانی است که به مغز شما می گوید که چگونه اطلاعات را اولویت بندی کنید.

یک ابزار که زمانی که به درستی استفاده می شود، می تواند کارایی طراحی غرفه نمایشگاهی شما را افزایش دهد.

این که طراحی شما چشم بازدید کننده را به کجا هدایت می کند، و اینکه بازدیدکننده برای انتقال هر بیت اطلاعات که دریافت می کند چه میزان زمانی صرف کند تا با ذهنیت های مغز خود پیام شما را دریافت نماید بسیار پر اهمیت و در الویت است و هنگامی که برای غرفه نمایشگاهی  بکار می رود، این جهت گیری ضروری است زیرا شما تنها زمان محدودی برای توجه مخاطبان خود دارید.

شما می بینید که آگهی های بزرگ حاوی یک نام شرکت به جای، مثلا، بیانیه ماموریت آن شرکت هستند. طراحی غرفه نمایشگاه تجسم فیزیکی ایجاد گفتگو کوچک با یک بازدید کننده است . و برای این مکالمه یک آغاز، یک وسط و پایان آن وجود دارد.

اول، خودت را معرفی کن. سپس، شما به طور خلاصه درباره یک محصول یا خدمات جدید صحبت می کنید و در نهایت، اگر بازدید کننده را یک مشتری بالقوه دیدید، شما می توانید در یک گفتگوی عمیق تر در مورد این محصول وارد شوید.

فرمول ساخت نسخه غیر صوری مکالمه از طریق طراحی غرفه نمایشگاه

  1. تصاویر قابل مشاهده از 15 تا 30 متر: این سطح مقدمه است و شامل شناسایی شرکت (مانند لوگو) و پیام اصلی (مانند شعار) است. این مردم را به فضا جذب می کند و امیدوار است در عرض پنج تا هفت ثانیه آن ها را به سمت غرفه نمایشگاهی بکشاند و تا قبل از اینکه چشمشان تصویر جذاب دیگری را ببنند به سمت غرفه نمایشگاهی شما خواهند آمد.
  2. قابل مشاهده از 3 تا 15 متر: این سطح مردم را قادر می سازد تا آنچه را که می خواهند در فضا کشف کنند تعیین می کنند. معمولا شامل گرافیک های ثابت و یا ویدئو پویا شامل معرفی محصول و خدمات شرکت می شود تا مردم را مشتاق شنیدن و دیدن در غرفه نمایشگاهی  نگه دارد.
  3. قابل مشاهده از1 تا 3 متر: این سطح برای بازدید کنندگان واجد شرایط است که واقعا علاقه مند به آشنایی با این غرفه نمایشگاه می باشند. این سطح باید شامل گرافیک های معرفی انواع محصولات بهمراه مشخصات آنها و اهداف و برنامه های این غرفه نمایشگاهی می باشد.

 

اما باید در نظر داشت که مهمترین ویژگی هایی که سبب می شود تبلیغات درون طراحی غرفه های نمایشگاهی موفقیت آمیز گردد، آن است که آن آگهی برای ذهن بازدید کننده، سهل و آسان بود که بخواند و درک کند، و هویت نام تجاری خیلی قوی بود که به عنوان یک آگهی مطلق قابل تشخیص باشد و حتی در نقاطی از غرفه نمایشگاهی که کمتر در معرض دید بازدید کنندگان قرار دارد، نیز تمام این ویژگی ها باید رعایت شود.

طراحی غرفه های نمایشگاهی با تمام این استراتژی ها، عالی شروع می شود و در ادامه با رعایت نظریه رنگ ها، فونت ها و تراکم نوشته ها و تصاویر، اثری کارآمد و چشم نواز خلق می گردد.

مشاهده نمونه های غرفه سازی شده توسط گروه غرفه سازان فدک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *