طراحی و غرفه سازی در نمایشگاه

نکات مهم برای طراحی غرفه های نمایشگاهی

طراحی غرفه های نمایشگاهی

طراحی غرفه های نمایشگاهی ‌برای برقراری ارتباط

شما فکر می کنید؛ چرا در بسیاری از موارد، طراحی غرفه های نمایشگاهی تأثیر گذار نیستند؟ به نظر می رسد، کلید گرافیک موفق فقط تصاویر زیبا نیست. یقیناً برای طراحی اجرای یک طراحی کارآمد، نیاز به درک اولیه از سلسله مراتب، نظریه رنگ، فونت ها و تراکم دارید.

یک طراحی ممکن است هزاران حرف ارزشمند ناگفته داشته باشد. اما این بدان معنی نیست که کلمه کلمه پیام شما را در اختیار بازدیدکننده قرار می دهد. باید در نظر  مهمترین رسالت غرفه نمایشگاه را در الویت قرار دهید . برقراری ارتباط با بازدیدکنندگان نمایشگاه و انتقال اطلاعات به آنها اولین و مهم ترین اصل طراحی غرفه است. توجه به این امر، منجر به ایجاد غرفه ای اثر بخش و مفید خواهد شود.

ایجاد سلسله مراتب پیام، در گرافیک طراحی غرفه نمایشگاهی

سلسله مراتب فقط یک راه فانتزی است که می گوید “اهم و غیر اهم ” چیست؟ این را می توان تقریبا در همه جا یافت، مانند هرم ارزش های غذایی. این یک ابزار سازمانی است که به مغز شما می گوید که چگونه اطلاعات را الویت بندی کنید. ابزاری که وقتی به درستی استفاده می شود، می تواند کارایی طراحی غرفه نمایشگاهی شما را افزایش دهد.

این که طراحی شما چشم بازدید کننده را به سمت غرفه هدایت کند. و اینکه برای دریافت اطلاعات از غرفه شما، چه میزان زمان صرف کند تا با ذهنیت های مغز خود پیام شما را دریافت نماید. بسیار پر اهمیت و در الویت است و هنگامی که برای غرفه نمایشگاهی  بکار می رود، این جهت گیری ضروری است زیرا شما تنها زمان محدودی برای جلب توجه مخاطبان خود دارید.

شما می بینید که آگهی های بزرگ حاوی یک نام شرکت به جای، مثلا، بیانیه ماموریت آن شرکت هستند. طراحی غرفه نمایشگاه تجسم فیزیکی ایجاد گفتگو کوچک با یک بازدید کننده است . و برای این مکالمه یک آغاز، یک وسط و پایان آن وجود دارد.

اول، خودت را معرفی کن. سپس، شما به طور خلاصه درباره یک محصول یا خدمات جدید صحبت می کنید و در نهایت، اگر بازدید کننده را یک مشتری بالقوه دیدید، شما می توانید در یک گفتگوی عمیق تر در مورد این محصول وارد شوید.

نوشتار غرفه در طراحی غرفه نمایشگاه

سطح مقدمه شامل شناسایی شرکت (مانند لوگو) و پیام اصلی (مانند شعار) است. این مردم را به فضا جذب می کند و امیدوار است در عرض پنج تا هفت ثانیه آن ها را به سمت غرفه نمایشگاهی بکشاند و تا قبل از اینکه چشمشان تصویر جذاب دیگری را ببنند به سمت غرفه نمایشگاهی شما خواهند آمد. بنابراین لوگوی برند و شعار اصلی برندتان را در فاصله ی 15 متری از محل عبور بازدیدکنندگان قرار دهید. بهتر است در ارتفاع هم دقت لازم را داشته باشید. برای غرفه هایی که در نزدیکی درب ورودی هستند، نوشته های بسیار بالا دیده نخواهد شد.

تصاویر و ویدئو  در طراحی غرفه نمایشگاه

پس از شناسایی برند وارد سطح دوم می شویم. این سطح مردم را قادر می سازد تا آنچه را که می خواهند در فضا کشف کنند. معمولا شامل بک لایتها و یا ویدئو پویا شامل معرفی محصول و خدمات شرکت می شود. تا مردم را مشتاق شنیدن و دیدن در غرفه نمایشگاهی  شما نگه دارد. این آیتم ها باید در فاصله های 3 متری از دید آنها قرار گیرد.

نمایش محصولات و برقراری ارتباط

این سطح برای بازدید کنندگان واجد شرایط است که واقعا علاقه مند به آشنایی با این غرفه نمایشگاه می باشند. این سطح باید شامل معرفی انواع محصولات بهمراه مشخصات آنها و اهداف و برنامه های این غرفه نمایشگاهی می باشد. مجموعه ی این اطلاعات باید در فاصله ی 1 تا 3 متری مخاطب شما قرار گیرد. و در صورت امکان محصولات قابل لمس کاملا در دسترس باشد.

اما باید در نظر داشت که مهمترین ویژگی در طراحی غرفه که سبب می شود تبلیغات درون غرفه های نمایشگاهی موفقیت آمیز گردد، آن است که تبلیغات برای ذهن بازدید کننده، قابل درک و آشنا باشد.  و بازدید کننده بتواند با آنها ارتبا برقرار کند. بهتر است طراحی غرفه و غرفه سازی را با توجه به نیازها و سلایق قشر مخاطب خود انجام دهید. توجه کنید که غرفه نمایشگاه، هویت برند شماست که در نمایشگاه در دو قدمی مشتریان بالقوه قرار گرفته و قرار است ذهنیت آنها را نسبت به مجموعه ی شما شکل دهد.

طراحی غرفه های نمایشگاهی با تمام این استراتژی ها، عالی شروع می شود و در ادامه با رعایت نظریه رنگ ها، فونت ها و تراکم نوشته ها و تصاویر، اثری کارآمد و چشم نواز خلق می گردد.

مشاهده نمونه های غرفه سازی شده توسط گروه غرفه سازان فدک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − هجده =