طراحی غرفه نمایشگاهی و غرفه سازی

طراحی غرفه نمایشگاه؛ مهمترین مؤلفه حضور در نمایشگاه

طراحی غرفه نمایشگاه دقیقا بعد از مشخص شدن پلان غرفه بسیار حائز اهمیت می باشد. زیرا فضای محدودی در اختیار شماست، تا با آن بتوانید برند خود را معرفی نمایید و نقش زیبایی از آن در ذهن بازدیدکنندگان نمایشگاه ایجاد نمایید. به همین دلیل می توان این بخش را مهمترین مؤلفه حضور در نمایشگاه معرفی کرد.

به کارگیری تجهیزات دیداری و شنیداری

استفاده از سیستم های دیداری و شنیداری سبب جذب بیشتر بازدیدکنندگان نمایشگاه می گردد. علاوه بر آن با افزودن صفحات لمسی در غرفه نمایشگاه تعامل بیشتری را ایجاد خواهید کرد. وقتی مشارکت کنندگان نمایشگاه، اطلاعات غرفه را به وسیله فیلم، تصاویر و وب سایت در معرض دید قرار دهند، مشتریان بالقوه با میل خود، وارد غرفه نمایشگاه می شوند.

طراحی غرفه نمایشگاه

نورپردازی و ارتفاع مناسب

هنگاهی که طراحی غرفه نمایشگاه را انجام می دهید، سعی کنید از این فضا حداکثر استفاده را ببرید. طراحی غرفه دو طبقه و همچنین نورپردازی خاص غرفه، سبب برجسته تر شدن در میان رقبا می گردد.
در طراح، نباید همه جا را نورانی کند، بلکه با بکار گیری انواع تکنیک های نورپردازی، بخش هایی را برجسته تر و بخشهایی را لایت در نظر بگیرید تا چشم بیننده همه جا را یکنواخت نبیند. وقتی که شما بخش های مهم مانند لوگو و محصولی ویژه را در نور بیشتری قرار می دهید، شانس دیده شدن و ماندگاری آن در ذهن را بیشتر می کنید.

طراحی ساده غرفه نمایشگاه اثر گذار تر خواهد بود

غرفه های نمایشگاهی که ساده و هوشمندانه طراحی غرفه شده اند، ارتباط مؤثری با مخاطبان برقرار می کنند . و پیام بازاریابی واضح منتقل می شود.

طراح حرفه ای غرفه نمایشگاهی

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که با یک سرچ ساده، گوگل نمونه غرفه های نمایشگاهی متعددی را در اختیارتان قرار داده، اما هرگز از این روش برای طراحی غرفه نمایشگاهی خود استفاده نخواهید کرد زیرا انتخاب یک طراح حرفه ای غرفه نمایشگاه به شما کمک می کند تا شما بطور اختصاصی و به نسبت محصول، سابقه، بوجه معین شده و اهداف سازمانی معرفی برندتان را در سطحی شایسته انجام دهید.

میز اینفورمیشن

میز اینفورمیشن در غرفه نمایشگاه اولین نقطه تماس بازدید کنندگان می باشد. به همین سبب باید در محل قرار گیری و نوع آن و حتی کارمندی که برای آن قسمت انتخاب می نمایید، دقت بیشتری را اعمال نمایید.
میز اینفورمیشن حتما باید مشرف به راهروهای اصلی نمایشگاه قرار گیرد و اندازه آن متناسب با غرفه طراحی گردد. زیرا بر اساس تحقیقات صورت گرفته، میز های اینفورمیشن بزرگتر از حد معمول، سبب می شود تا بازدیدکنندگان تعامل راحتی با کارمند فروش نداشته باشند.
علاوه بر آن مسئول میز اینفورمیشن اولین نماینده مجموعه شما می باشد که با بازدیدکننده نمایشگاه ارتباط برقرار می کند، پس باید با حساسیت ویژه ای انتخاب شود، تا بازدید کننده در بدو ورود با حسی مثبت قدم به غرفه شما گذارد.

طراحی غرفه نمایشگاهی

لوگوی شرکت را به خوبی نمایش دهید

در یک نمایشگاه باید در عرض چند ثانیه به روی مشتریان بالقوه تاثیربگذارید و هر تاثیری که در همان لحظات نخست در بازدید کننده ثبنت شود عاملی برای تصمیم گیری آنها خواهد شد.
در طراحی، اطمینان حاصل کیند که معرفی برند در بهترین نقاط و با بهترین نورپردازی انجام شود و در این کار هرگز افراط نکنید زیرا اثر منفی خواهد داشت.
در انتها توجه داشته باشید که یک غرفه نمایشگاهی می تواند مشتری درستی را از یک صنعت در اختیار شما قرار دهد بنابراین بهتر است طراحی غرفه خود را با یک شرکت غرفه ساز حرفه ای برنامه ریزی نمایید تا در تمام مراحل از دانش و تجربه آنها بهرمند گردید.
مجموعه دکوراسیون و غرفه سازی فدک با 22 سال سابقه غرفه سازی نمایشگاهی در اصفهان و تهران می تواند شما را برای رسیدن به یک طراحی غرفه ایده آل راهنمایی کند.

مشاهده نمونه غرفه های ساخته شده توسط گروه غرفه سازان فدک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *