طراحی و غرفه سازی در نمایشگاه

مهمترین مؤلفه حضور در نمایشگاه، رعایت اصول طراحی غرفه های نمایشگاهی

اصول طراحی غرفه های نمایشگاهی

بعد از مشخص شدن موقعیت غرفه در نمایشگاه، رعایت اصول طراحی غرفه های نمایشگاهی، بسیار حائز اهمیت است. زیرا فضای محدودی در اختیار شماست، تا با آن برند خود را معرفی کنید. و نقش زیبایی از آن در ذهن بازدیدکنندگان نمایشگاه ایجاد نمایید. به همین دلیل می توان این بخش را مهمترین مؤلفه حضور در نمایشگاه معرفی کرد.

اصول طراحی غرفه های نمایشگاهی

استفاده از سیستم های دیداری و شنیداری، سبب جذب بیشتر بازدیدکنندگان نمایشگاه می گردد. علاوه بر آن با افزودن صفحات لمسی در غرفه نمایشگاهی، تعامل بیشتری را ایجاد خواهید کرد. وقتی مشارکت کنندگان نمایشگاه، اطلاعات غرفه را به وسیله فیلم، وب سایت و تصاویر در معرض دید قرار دهند، مشتریان بالقوه با میل خود، وارد غرفه نمایشگاه می شوند.

نورپردازی و ارتفاع مناسب

هنگاهی که طراحی غرفه نمایشگاه را انجام می دهید، سعی کنید از این فضا حداکثر استفاده را ببرید. طراحی غرفه دو طبقه و همچنین نورپردازی خاص غرفه، سبب برجسته تر شدن در میان رقبا می گردد.
در طراحی، نباید همه جا را نورانی کرد. بلکه با بکار گیری انواع تکنیک های نورپردازی، بخش هایی را برجسته تر و بخشهایی را لایت در نظر بگیرید. تا چشم بیننده همه جا را یکنواخت نبیند. وقتی که شما بخش های مهم مانند لوگو و محصولی ویژه را در نور بیشتری قرار می دهید، شانس دیده شدن و ماندگاری آن در ذهن را بیشتر می کنید.

طراحی ساده غرفه نمایشگاه اثر گذار تر خواهد بود

غرفه های نمایشگاهی که ساده و هوشمندانه طراحی می شوند، ارتباط مؤثری با مخاطبان برقرار می کنند . و پیام برند واضح منتقل می شود.

طراح حرفه ای غرفه نمایشگاهی

با یک سرچ ساده، گوگل نمونه غرفه های نمایشگاهی متعددی را در اختیارتان قرار میدهد. اما برای حضور حرفه ای در نمایشگاه، هرگز از این روش برای طراحی غرفه نمایشگاهی خود استفاده نخواهید کرد زیرا انتخاب یک طراح حرفه ای غرفه نمایشگاه به شما کمک می کند تا شما بطور اختصاصی و به نسبت محصول، سابقه، بوجه و اهداف سازمانی، معرفی برندتان را در سطحی شایسته انجام دهید.

میز اینفورمیشن

اولین نقطه ارتباط با بازدید کنندگان، میز اینفورمیشن در غرفه نمایشگاه می باشد. به همین سبب باید در محل قرار گیری و نوع آن و حتی کارمندی که برای آن قسمت انتخاب می نمایید، دقت بیشتری را اعمال نمایید.
میز اینفورمیشن حتما باید مشرف به راهروهای اصلی نمایشگاه قرار گیرد. و اندازه آن متناسب با غرفه طراحی گردد. زیرا بر اساس تحقیقات، میز های اینفورمیشن بزرگتر از حد معمول، مانع از تعامل و گفتگوی راحت، بازدیدکنندگان با کارمند فروش است.
علاوه بر آن مسئول میز اینفورمیشن اولین نماینده مجموعه شما می باشد که با بازدیدکننده نمایشگاه ارتباط برقرار می کند، پس باید با حساسیت ویژه ای انتخاب شود، تا بازدید کننده در بدو ورود با حسی مثبت قدم به غرفه شما گذارد.

لوگوی شرکت را به خوبی نمایش دهید

غرفه نمایشگاهی باید در عرض چند ثانیه به روی مشتریان بالقوه تاثیربگذارید. و هر تاثیری که در همان لحظات نخست در بازدید کننده تثبیت شود عاملی برای تصمیم گیری آنها خواهد شد. بنابراین با رعایت اصول طراحی غرفه های نمایشگاهی، اطمینان حاصل کنید که معرفی برند در بهترین نقاط و با بهترین نورپردازی انجام شود و در این کار هرگز افراط نکنید زیرا اثر منفی خواهد داشت.
در انتها توجه داشته باشید که یک غرفه نمایشگاهی می تواند مشتریان باقوه بسیاری را به کسب و کار شما نزدیک کند. بنابراین بهتر است طراحی غرفه خود را با یک شرکت غرفه ساز حرفه ای برنامه ریزی نمایید تا در تمام مراحل از دانش و تجربه آنها بهرمند گردید.

نمونه طراحی غرفه نمایشگاهی توسط گروه دکوراسیون و غرفه سازی فدک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =