طراحی و غرفه سازی در نمایشگاه

طراحی غرفه نمایشگاه و بررسی رنگ ها و فونتها

طراحی غرفه

.طراحی غرفه نمایشگاه سلسله مراتبی دارد که پیام غرفه نمایشگاه را مشخص می کند. در این مسیر لازم است توجه خود را به رنگ متمرکز کنید. پالت شما به احتمال زیاد توسط مشارکت کننده یا یک طراح داخلی مشخص می شود. در این صورت، گزینه های رنگ شما ممکن است محدود باشد. اما هنوز هم دستورالعمل هایی برای استفاده وجود دارد که باید دنبال کنید.در اصل خوانایی متن در غرفه نمایشگاهی، کلیدی برای  ارتباط با بازدیدکنندگان نمایشگاه است. اگر بازدیدکنندگان  نتوانند پیام شما را بخوانند، بعید است که آن را درک کنند و در ادامه ارتباط برقرار کنند.

رنگ

چرخه ی رنگ

در طراحی غرفه نمایشگاهی، شناسایی زوج رنگ های بهینه نقش بسیار موثری را در نمایش موفق متون خواهد داشت. برای شناسایی آنها کافیست از چرخه ی رنگ که به رنگهای اصلی (قرمز، زرد، آبی) و  رنگهای ترکیبی (سبز، نارنجی، بنفش) تقسیم شده است، استفاده کنید. رنگهای در مقابل یکدیگر رنگ های مکمل هستند. که دارای بالاترین کنتراست می باشند. در حالی که رنگ های کنار یکدیگر دارای کمترین کنتراست هستند. به عنوان مثال، اگر دیوار پشت غرفه نمایشگاهی شما آبی است و شما می خواهید متنی را روی آن قرار دهید، بهتر است نارنجی را انتخاب کنید و مطمئن باشید که متن شما با وضوح تمام دیده می شود.

فونت

فونت هایی مانند yekan، titr و traffic ، به دلیل ظاهر ساده، کاملا خوانا هستند. و یک انتخاب عالی برای هرگونه اطلاعات مهم است. زیرا  از دور به راحتی قابل خواندن است.  همچنین فونت هایی نظیر homa و zar و  mitra فونتهایی بسیار تمیز و ساده  برای متون پایین تر هستند. اما اگر دوست دارید یک فونت متمایز پیدا کنید؛فونت های زینتی و فونتهای دست نوشته ایرانی هم وجود دارد. توجه کنید الویت انتخاب فونت در غرفه نمایشگاهی، خوانایی آن از فواصل دور است.

اندازه فونت ها در طراحی غرفه نمایشگاه

وقتی که در راهروی نمایشگاه در حال گذر از روبروی یک غرفه نمایشگاهی هستید. دیواری را مشاهد می کنید که با پاراگراف های متن که همه چیز را از مشخصات محصول، توصیفات، و تاریخچه شرکت گرفته تا اطلاعاتی درباره هدایای آن غرفه نمایشگاهی در اختیار شما می گذارد، فکر می کنید چند بار شما متوقف می شوید تا همه آن را بخوانید. احتمالا این عدد حدود صفر است.

طراحی تصاویر و متون داخل غرفه نمایشگاهی، مانند فضای خود غرفه نمایشگاهی، نیازمند به یک حرکت هدف دار است که شامل نمایش نام تجاری و شعارهای رقابتی برای غلبه بر ذهن بازدیدکنندگان باشد. بنابراین، مهم ترین قاعده کلی شامل سه اصل است:

اندازه :

متن را به اندازه تکه های اندازه کل تقسیم کنید. استفاده از کل دیوار متن بی فایده است (مگر اینکه به عنوان یک عنصر در طراحی غرفه نمایشگاهی مورد استفاده قرار گیرد) و به اهمیت اطلاعاتی که باید منتقل شود آسیب می زند. اگر متن را کوتاه نکنید، باید در خطوط متوالی شکسته شود. و امر خوانایی آن را کاهش می دهد. بنابراین تا جاییکه به زیبایی طرح آسیبی وارد نمی شود، سایز نوشته ها بزرگ و متنها کوتاه و مؤثر باشند.

موقعیت :

متن را در سطح چشم، بین 1 تا 3 متری از کف نگه دارید.

فرمت :

بهترین روش ارتباط با مخاطبین، حجم زیاد اطلاع رسانی در نقاط مختلف است. بخش های چاپی غرفه را در تمام طرح غرفه توسعه دهید. تا بازدید کنندگان  تبلیغات برند را در عمق بیشتری  جستجو کنند. هنگامی که متن و تصویر با هم استفاده می شود، باید یکدیگر را تکمیل و  جذاب تر کنند. انتخاب تصویر نباید مستقل از  سلسله مراتب، رنگ ها و فونت انجام شود. همه ی عناصر اطلاع رسانی حتی موارد دیجیتالی باید همسو و هماهنگ انتخاب شوند. تا یکپارچگی طراحی غرفه حفظ شود و در نظر بیننده، غرفه چشمنواز و جذاب باشد. به یاد داشته باشید تصویر سازی یکپارچه برای انتخاب عکس ها، تصاویر و پشتیبانی از عناصر بصری برای طراحی غرفه نمایشگاه، کلید تعادل است.

غرفه سازی در نمایشگاه توسط گروه غرفه سازان فدک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 2 =