طراحی غرفه نمایشگاهی و غرفه سازی

طراحی غرفه نمایشگاه و سلسله مراتب رنگ، فونت

طراحی غرفه نمایشگاه سلسله مراتبی دارد که پیام غرفه نمایشگاه را مشخص می کند، در این مسیر لازم است توجه خود را به رنگ متمرکز کنید. پالت شما به احتمال زیاد توسط مشارکت کننده یا یک راهنمای سبک داخلی دیکته می شود. در صورتی که یکی از این مورد باشد، گزینه های رنگ شما ممکن است محدود باشد، اما هنوز هم دستورالعمل هایی برای استفاده وجود دارد که باید دنبال کنید.در اصل خوانایی متن در غرفه نمایشگاهی، کلید برای هر ارتباط است. اگر بازدیدکنندگان  نتوانند پیام شما را بخوانند، بعید است که آن را درک کنند و در ادامه ارتباط برقرار کنند.

رنگ

در گرافیک غرفه نمایشگاهی شناسایی زوج رنگ های بهینه نقش بسیار موثری را در نمایش موفق متون خواهد داشت، برای شناسایی آنها کافیست از یک چرخ رنگی که به رنگهای اولیه (قرمز، زرد، آبی) و ثانویه (سبز، نارنجی، بنفش) تقسیم شده است، استفاده کنید. گوه های رنگی در مقابل یکدیگر رنگ های تکمیلی نامیده می شوند که دارای بالاترین کنتراست هستند، در حالی که رنگ های کنار یکدیگر دارای کمترین کنتراست هستند. به عنوان مثال، اگر دیوار پشت غرفه نمایشگاهی شما آبی است و شما می خواهید متنی را روی آن قرار دهید، سایه ای از نارنجی را انتخاب کنید تا اطمینان حاصل شود که متن شما قابل خواندن است و پیام شما ظاهر می شود.

فونت

فونت هایی مانند Helvetica، Arial و Futura، به دلیل ظاهر ساده آنها بسیار قابل تشخیص هستند. و یک انتخاب عالی برای هرگونه اطلاعات جهت دار است و از دور به راحتی رمزگشایی می شود. فونت هایی نظیر “Futura، Helvetica، و Univers بسیار تمیز، ساده و برای خواندن آسان هستند. و برای بسیاری از شرکت ها یک انتخاب واضح می باشند. اما اگر دوست دارید یک فونت را پیدا کنید که از غرفه های نمایشگاهی دیگر متفاوت باشد، علاوه بر serif واسکریپت، فونت های زینتی هم وجود دارد که هر دو برای متنهای اطلاعاتی در غرفه بهترین هستند. فونت های اسکریپت اغلب دارای شکوفایی بیش از حد و گاهی اوقات مشابه دست خط است، و آنها در مقیاس کوچک برای خواندن مناسب نیست. نمونه هایی از اسکریپت Edwardian Script و Brush Script می باشند. ولی به طور کلی باید برای تبلیغات غرفه نمایشگاهی از آنها اجتناب شود.

اندازه فونت ها در طراحی غرفه نمایشگاه

وقتی که در یک نمایشگاه در حال گذر از روبروی یک غرفه نمایشگاهی هستید و دیواری را مشاهد می کنید که با پاراگراف های متن که همه چیز را از مشخصات محصول، توصیفات، و تاریخچه شرکت گرفته تا اطلاعاتی درباره هدایای آن غرفه نمایشگاهی در اختیار شما می گذارد، فکر می کنید چند بار شما متوقف می شوید تا همه آن را بخوانید. احتمالا این عدد حدود صفر است.

طراحی تصاویر و متون داخل غرفه نمایشگاهی، مانند فضای خود غرفه نمایشگاهی، نیازمند به یک حرکت هدف دار است که شامل نمایش نام تجاری و شعارهای رقابتی برای غلبه بر ذهن بازدیدکنندگان باشد. بنابراین، مهم ترین قاعده کلی شامل سه اصل است:

اندازه :

متن را به اندازه تکه های اندازه کل تقسیم کنید. استفاده از کل دیوار متن بی فایده است (مگر اینکه به عنوان یک عنصر در طراحی غرفه نمایشگاهی مورد استفاده قرار گیرد) و به اهمیت اطلاعاتی که باید منتقل شود آسیب می زند. اگر متن را کوتاه نکنید، می توانید از نقاط گلوله برای تمایز خطوط طولانی تر کپی استفاده کنید.

موقعیت :

متن را در سطح چشم، بین 1 تا 3 متری از کف نگه دارید.

فرمت :

روشن ترین روش ارتباط، حجم زیادی از کپی ها برای توسعه بخش های چاپی یا دیجیتال می باشد که بازدید کنندگان می توانند عمق بیشتری را جستجو کنند.

و در انتها تصویر سازی یکپارچه برای انتخاب عکس ها، تصاویر و پشتیبانی از عناصر بصری برای طراحی غرفه نمایشگاه، کلید تعادل است.

هننگامی که متن و تصویر با هم استفاده می شود، باید یکدیگر را تکمیل و داستان بسیار را جذاب تر بیان کنند. اما انتخاب تصویر نباید مستقل از تصمیمات سلسله مراتب، رنگ ها و فونت انجام شود.

مشاهده نمونه های غرفه سازی شده توسط گروه غرفه سازان فدک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *