آداب حضور در نمایشگاه

نکات کلیدی برای حضور در نمایشگاههای بین المللی

حضور در نمایشگاههای بین المللی

غرفه‌دار بودن نیاز به دانش و آگاهی دارد. باید بتوانید همه چیز را از منظری گسترده ببینید. بنابراین زمانی که قصد حضور در نمایشگاههای بین المللی داشته باشید، برای کسب موفقیت، لازم است به چند نکته توجه کنید. از دانستن زبان محلی محل برگزاری نمایشگاه تا آشنایی با قوانین و مقررات نمایشگاه، باید در مورد آنها اطلاعات کافی کسب نمایید.

زمانیکه در یک نمایشگاه بین المللی شرکت می کنید؛ شما به عنوان یک مشارکت کننده بین‌ المللی، بازدیدکنندگان غرفه نمایشگاهی شما، افرادی از زبان ها و فرهنگ‌های مختلف هستند که برقراری ارتباط با آنها در عملکرد کلی غرفه نمایشگاه بسیار مفید خواهد بود.

از سوی دیگر لازم است با بهترین غرفه ساز شهر محل برگزاری نمایشگاه، کمک شایانی به شما خواهد کرد. از یک سو در هزینه های حمل و نقل صرفه جویی خواهد شد و از یک سو می توانید توسط شرکت غرفه ساز از مقررات حاکم بر آن نمایشگاه و امکانات تفریحی رفاهی آن کشور و شهر مطلع گردید. اما این همه ی ماجرا نیست. ممکن است مواقعی پیش بیاید که شما در نمایشگاه کشورتان نقش آفرینی کنید، اما در نمایشگاه های بین المللی قوانین این رقابت بزرگ کاملا متفاوت است. تسلط به آن آسان نیست، نمایشگاه ها با مشکلات زیادی همراه هستند و زمانی که قصد شرکت در نمایشگاه های بین المللی را دارید، باید پیچیدگی ها را بدانید.
اگر یک غرفه‌دار بین‌المللی هستید، این نکات برای فرایند حضور در نمایشگاههای بین المللی مفید خواهد بود.

نکاتی درباره محل برگزاری نمایشگاه

 • قبل از اینکه برای نمایشگاه به خارج از کشور بروید، تحقیقات عمیقی انجام دهید. ممکن است کلیشه ای به نظر برسد، اما یک کشور خارجی قوانین و مقررات متفاوتی برای نمایشگاه دارد که باید از آنها آگاه باشید. این امر در مورد استانهای کشور نیز صدق می کند. نمایشگاه تهران، نمایشگاه اصفهان، نمایشگاه تبریز ، نمایشگاه شیراز و نمایشگاه کیش هر کدام قوانین خاص خود را دارند.
 • در مورد آداب و زبان شهر یا کشور محل برگزاری نمایشگاه مطلع شوید. بهتر است با زبان یا لهجه ی آنها هر چند کم، آشنا باشید تا بتوانید ارتباط بهتری برقرار کنید.
 • محل برگزاری نمایشگاه را از نظر سیاسی و فرهنگی رصد کنید. شاید از نظر سیاسی یا فرهنگی، حضور در آن نمایشگاه، اصلا به صلاح شما نباشد. و متحمل هزینه های گزاف شوید.
 • قبل از حضور در نمایشگاههای بین المللی، از اتفاقات حواشی آنها مطلع شود تا از این حضور نمایشگاهی حداکثر بهره را ببرید. معمولا در حاشیه نمایشگاه، همایشهای علمی و کنفرانسهای بین المللی جذابی برگزار می گردد که می توانند شما را از دانش روز دنیا آگاه سازد. توجه کنید که این فرصتها را از دست ندهید.
 • حمل و نقل بین المللی دشواری های خاصی دارد. و اگر محصولات شما سنگین است و برای نمایش در غرفه آنها را لازم دارید، باید حمل و نقل خود را مطابق با آن برنامه ریزی کنید. زیرا هر تاخیری می تواندبرای شما گران تمام شود.
 • ازساعات تعطیلی مطلع گرید. زیرا برای هر کشوری متفاوت است.
 • هنگام سفر حتماً به تفاوت ساعت توجه کنید.

نکات مالی حضور در نمایشگاههای بین المللی

 • کشورهایی وجود دارند که غرفه سازی نمایشگاه در آنها هزینه بیشتری دارد. به عنوان مثال، هزینه حضور در نمایشگاه در ایالات متحده آمریکا 5 برابر بیشتر از اروپا است. داشتن پول کافی برای هزینه های جانبی و ساخت غرفه نمایشگاهی بدون استرس الزامی است.
 • از دسترسی به بانک خود در طول اقامت در محل برگزاری نمایشگاه اطمینان حاصل کنید.
 • حتماً کارت اعتباری همراه داشته باشید یا از طریق درگاه های بانکی آنلاین، پیش پرداخت خدمات غرفه نمایشگاهی را انجام دهید. در غالب کشورها برای این خدمات پول نقد مبادله نمی شود. بنابراین، هزینه های نرخ‌ ارز و هزینه های این مبادلات را در بودجه بندی حضور در نمایشگاه در نظر بگیرید.

نکاتی درباره غرفه سازی در نمایشگاه

 • انتقال غرفه های نمایشگاهی از شهری به شهر دیگر یا از گمرک کار بسیار دشواری است. بهتر است همیشه با یک غرفه ساز معتبر نمایشگاه از محل برگزاری نمایشگاه همکاری کنید.
 • ذهن خود را باز نگه دارید؛ به دنبال طرح های خلاقانه ای باشید که برای مخاطبان هدف جذاب باشد. گاهی اوقات بهترین ایده های غرفه نمایشگاهی از تجربیات و دیدگاه های جدید ناشی می شود.
 • برای شعارهای برند و تصاویری که در غرفه نمایشگاهی، چاپ می کنید زبان محلی را در نظر بگیرید.
 • همیشه در یک نمایشگاه در مورد موقعیت غرفه نمایشگاهی خود تحقیق عمیقی انجام دهید. متراژ آن را درک کنید؛ و مهمتر از ان بدانید که کدام برندها در غرفه های همسایه شما خواهند بود.و بر اساس این اطلاعات ترفندهای موثر نمایشگاه را ارائه دهید.
 • شرکت غرفه سازی را انتخاب کنید که نکات فوق‌العاده‌ ای برای طراحی غرفه نمایشگاهی به شما ارائه می‌دهد. از دانش کافی برای امنیت غرفه برخوردار است و هنر طراحی غرفه ای خلاقانه و متمایز را دارد. و در انتها شرکت غرفه سازی متعهد باشد تا در زمان مقرر نمایشگاه، غرفه نمایشگاهی شما را با بهترین متریال و مطابق طرح ارائه دهد.
 • کمتر از سه رنگ برای طراحی غرفه نمایشگاهی خود استفاده کنید. همچنین، فقط 3 بافت برای هر عنصر نمایش در غرفه انتخاب کنید.این امر در ایجاد ظاهری یکپارچه از غرفه نمایشگاهی کمک می کند. و در نتیجه به آن یک مزیت حرفه ای می بخشد. به مشتریان کمک می کند تا بیشتر روی محصول شما تمرکز کنند.

حضور موفق در نمایشگاههای بین المللی

حضور در نمایشگاه های بین المللی، میدان رقابتی، برای شبکه سازی برندتان است. غرفه نمایشگاهی مناسب و نه بهترین می تواند کسب و کار شما را متحول سازد.حتی ایده های ارزان قیمت، اگر به شیوه ای تاکیدی انجام شوند، می توانند تاثیری ماندگار در ذهن بازدید کنندگان ایجاد کنند.نمایشگاه بین المللی نیاز به برنامه ریزی بیشتر و مدیریت کارآمد زمان دارد. می توانید یک شرکت غرفه ساز نمایشگاهی را انتخاب کنید تا این کار را برای شما انجام دهد. به یاد داشته باشید که شکست در برنامه ریزی، برنامه ریزی برای شکست است.

نمونه غرفه سازی در نمایشگاه توسط گروه دکوراسیون و غرفه سازی فدک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − شانزده =