طراحی غرفه نمایشگاهی و غرفه سازی

غرفه پیش ساخته نمایشگاهی یا غرفه سازی خاص، کدامیک بهتر خواهد بود؟

غرفه پیش ساخته نمایشگاهی یا ساخت غرفه نمایشگاهی، کدامیک بهتر خواهد بود؟ در این مقاله به برسی مزایا و معایب غرفه پیش ساخته نمایشگاهی یا  ساخت غرفه نمایشگاهی خواهیم پرداخت. پس برای یافتن گزینه بهتر، در این مقاله با ما همراه باشید.

غرفه پیش ساخته نمایشگاهی بهتر است یا ساخت غرفه نمایشگاهی آن؟ این سوال مکرر پرسیده می شود. قبل از اینکه پاسخ کامل را پیدا کنید، ابتدا به پرسش های زیر پاسخ دهید:

 

غرفه پیش ساخته نمایشگاهی

 • چقدر شما در نمایشگاه شرکت می کنید؟
 • چگونه شرکت بودجه حضور در نمایشگاه را مدیریت می کند؟
 • آیا میخواهید خودتان تمام امور غرفه سازی را بر عهده داشته باشید یا اینکه  ترجیح میدهید یک شرکت غرفه ساز نمایشگاهی تمام خدمات را به شما ارائه دهد؟

بیایید با پاسخ به آخرین سوال شروع کنیم؛

مزایای ساخت غرفه در نمایشگاه

 • شما می توانید تنها با اجاره تجهیزات و ساخت غرفه در نمایشگاه، یک پیمانکار برای کل غرفه داشته باشید.

در این مسیر همه چیز توسط شریک تجاری شما (شرکت غرفه سازی نمایشگاهی) در نمایشگاه مورد توجه قرار خواهد گرفت. طراحی غرفه نمایشگاه، کف،بنر ها و استیکرهای غرفه نمایشگاهی، تهیه لوازم صوتی و تصویری، حمل و نقل، ساخت و ساز و انهدام غرفه نمایشگاه تماما بر عهده پیمانکار غرفه سازی نمایشگاهی خواهد بود.

 • امکان حضور در هر نمایشگاه با غرفه سازی نمایشگاهی کاملا متفاوت

شما برای هر نمایشگاه می توانید طراحی غرفه نمایشگاهی و غرفه سازی آن را به طور مطلوب برای گروه هدف خاص آن نمایشگاه تنظیم نمایید.

 • هزینه های کمتری را خواهید داشت – هزینه های پایین تر به جای سرمایه گذاری بیشتر
 •  لازم نیست در مورد انبار کردن و نگهداری غرفه نمایشگاهی خود نگران باشید. پس از اتمام برگزاری نمایشگاه شما آن را به شرکت غرفه سازی نمایشگاهی  بازمی گردانید.
 • اگر در برای اولین بار است که در نمایشگاهی شرکت می کنید، اجاره غرفه نمایشگاهی ممکن است بهترین گزینه باشد. زیرا می توانید در نخستین حضور نمایشگاهی خود اثر بخشی آن را بروی سیستم خود مورد برسی قرار دهید و در صورتی که اثر مثبتی را همراه داشت تصمیم بر حضور دائمی در نمایشگاه را بگیرید. و در صورتی که اثر مثبتی همراه نداشت، شما هزینه خرید غرفه نمایشگاهی را متحمل نشده اید. و می توانید غرفه های نمایشگاهی دیگری را هم امتحان کنید.
 • اگر در نمایشگاه های خارجی مشارکت داشته باشید،آیتم هزینه حمل و نقل و اقامت برای ساخت غرفه نمایشگاهی را خواهید داشت و این در صورتی است که با اجاره غرفه نمایشگاهی این دو آیتم از لیست هزینه ها حذف خواهد شد.

مزایای غرفه پیش ساخته نمایشگاهی

 • اگر شما به طور منظم در نمایشگاه ها شرکت می کنید، اجاره یک غرفه نمایشگاهی هزینه ای بالاتر از خرید خواهد داشت. پس، شما مجبور هستید که برای ساخت و ساز غرفه نمایشگاهی بارها و بارها، هزینه غرفه سازی را پرداخت کنید.
 • در اجاره غرفه نمایشگاهی زمان زیادی صرف آماده سازی می شود. پس شما برای هر نمایشگاه طراحی غرفه نمایشگاهی جدیدی را باید پایه ریزی کنید.
 • اگر بخواهید غرفه نمایشگاهی  را بخرید، شما دیگر نیازی به شرکت غرفه سازی نمایشگاهی نخواهید داشت و از این طریق در هزینه ها می توانید صرفه جویی کنید، البته این موضوع به نمایشگاهی که قصد حضور در آن را دارید و غرفه نمایشگاهی که خریداری می کنید کاملا بستگی دارد.
 • غرفه نمایشگاهی خود را دقیقا به همان صورت که می خواهید در معرض دید بازدید کنندگان قرار می دهید و همسو با نیازها و اهداف شرکت غرفه نمایشگاهی را آماده می سازید.

نتیجه:

اگر شما در ماه حداقل سه بار به دنبال آماده ساختن و برچیدن غرفه نمایشگاه خود در نمایشگاه های متعدد هستید. خرید یک غرفه نمایشگاه گزینه بسیار بهتری است.

از سوی دیگر، اگر شما غالبا در نمایشگاه های خارج از شهر و کشور خودحضور دارید و بودجه محدودی دارید و همچنین خدمات کامل را همراه با غرفه نمایشگاه می خواهید، گزینه اجاره غرفه در نمایشگاه را انتخاب کنید.

مشاهده نمونه های غرفه سازی شده توسط گروه غرفه سازان فدک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *