طراحی و غرفه سازی در نمایشگاه

غرفه سازی در نمایشگاه با کف پارکت

غرفه سازی با کف پارکت

یکی از آیتم های مهم در غرفه سازی، کف غرفه است. کف غرفه معمولا در انواع پارکت و موکت اجرا می شود. زیرا علاوه بر زیبایی و کارایی، بسهولت و با سرعت نصب می گردد.مطمئن باشید؛ نصب یک کف زیبا و با کیفیت می تواند در غرفه نمایشگاه شما تغییر چشم گیری را ایجاد نماید. بنابراین اگر تصمیم دارید برای کف غرفه نمایشگاه، اختلاف سطحی با پارکت ایجاد کنید، مطمئن باشید که پشیمان نخواهید شد.

معرفی کف پارکت

پارکت، از چند لایه چوب تشکیل می شود. پارکت هایی که برای اجرای کف غرفه بکار می روند، نیاز به نصب و تثبیت ندارند. در واقع این نوع پارکت با هیچ مصالحی به زمین متصل نمی شود. و نصب آنها با استفاده از زبانه و شیار های کوچک صورت می گیرد.بنابراین نصب آن بسیار آسان است. علاوه بر آن نگهداری آنها بسیار آسان است.
پارکت فرآیند خاص و پیچیده‌ای برای تولید ندارد، بلکه تنها چوب درختان به الوار تبدیل می‌شود و سپس در ابعاد کوچک برش می‌خورد و هنگام نصب، این قطعات در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند. بهترین جنس چوب پارکت، چوب درختان بلوط، افرا، راش، گیلاس و … می باشد. ویژگی های رنگ، سختی و دوام، روشن یا تیره بودن پارکت به نوع این درختان بستگی دارد.

کف پارکت به دلیل سبک های زیبا و متنوع، توانست به سرعت در بین مشارکت کنندگان نمایشگاه جای خود را باز کند و در حال حاضر در میان انواع کف بیشترین محبوبیت را دارد.
مراحل غرفه سازی در نمایشگاه با اجرای کف غرفه، آغاز می شود. در غرفه سازی نمایشگاهی از انواع متریالهای کف می توان استفاده کرد. که رایج ترین آنها موکت، MDf و غرفه سازی با کف پارکت می باشد. البته در نمایشگاه سنگ، نمایشگاه سرامیک و نمایشگاه صنعت ساختمان، بعضا تولیدات مشارکت کنندگان، نظیر کاشی، سرامیک و آجر برای اجرای کف غرفه استفاده می شود.

نکات مهم در غرفه سازی با کف پارکت

برای انتخاب متریال کف غرفه، اولین و مهمترین نکته ماهیت محصولات مشارکت کننده می باشد. در غرفه های نمایشگاهی که ابزار بسیار سنگینی را برای نمایش به نمایشگاه می آورند، استفاده از پارکت و Mdf توصیه نمی شود. مگر آنکه متریال کف برای بخشهای CIP  و VIP از بخش نمایش محصولات متمایز گردد.

دومین آیتم، تناسب سازه های غرفه با کف غرفه می باشد. در برخی از غرفه های نمایشگاهی، انتخاب موکت اعلا و یا چمن مصنوعی، در طراحی غرفه هارمونی زیبایی ایجاد خواهد کرد.

و در انتها در نظر گرفتن قیمت غرفه می باشد. از آنجا که در قیمت غرفه آبشن های متعددی دخیل می باشد. توجه و تمرکز بروی تک تک این آیتم ها در قیمت غرفه تاثیر بسزایی خواهد داشت.

در حال حاضر رایج ترین و مقرون به صرفه ترین متریال برای کف غرفه پارکت می باشد. که در این فرصت ویژگی های آن را بررسی خواهیم کرد.

مزایای پارکت لمینت

 از مهمترین مزایای غرفه سازی با کف پارکت، قیمت آن است. قیمت کف غرفه با پارکت لمینت بسیار مناسب تر از انواع دیگر می‌باشد. البته قیمت پارکت به پارامترهای مختلفی از جمله کشور تولید کننده، نوع مواد سازنده، ضخامت و … بستگی دارد.

پارکت لمینت‌ در برابر آب محفوظ می ماند. و نظافت کف غرفه بسیار سریعتر و بهتر صورت می گیرد.

به دلیل وزن کم این متریال، حمل و نقل و نصب آن در نمایشگاه بسهولت و بسرعت انجام می شود.

نصب پارکت لمینت، بدون چسب انجام می شود از این رو سلامت کف نمایشگاه تضمین خواهد شد.

لمينت در برابر صدمات ناشی از حرکت لوازمی نظیر مبلها و میزهای VIPو CIP، مقاوم است و به راحتي خش بر نمي دارد.

در زمان طراحی غرفه نمایشگاهی، حتما با توجه به عنوان نمایشگاهی، محل برگزاری نمایشگاه، بوجه حضور در نمایشگاه متریالهای غرفه سازی را انتخاب نمایید. تا در زمان ساخت غرفه دچار مشکلات اجرا، کمبود وقت و هزینه های گزاف نشده و در زمان برگزاری نمایشگاه در آسایش و آرامش تمام، نهایت بهره وری را از حضور در نمایشگاه داشته باشید.

غرفه سازی در نمایشگاه توسط گروه غرفه سازان فدک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =