طراحی و غرفه سازی در نمایشگاه

متراژ غرفه نمایشگاه، بر کل عملکرد شما در نمايشگاه تاثیر خواهد داشت

متراژ غرفه نمایشگاه

تعیین متراژ غرفه نمایشگاه در زمان ثبت نام و رزرو غرفه نمایشگاه، به عوامل خاصی از قبیل طراحی غرفه نمایشگاه، سبک و اهداف حضور شما در نمایشگاه بستگی دارد. تعيين اندازه غرفه نمایشگاه به نظر تصميم ساده ای می باشد اما، ممکن است اين تصميم بر عملکرد کل شما در نمايشگاه تأثير بگذارد.

در زیرمواردی است که باید قبل از نهایی شدن متراژ غرفه نمایشگاه در نظر بگیرید.

1. پلان غرفه نمایشگاه

قبل از اینکه شما درباره اندازه غرفه نمایشگاه تصمیم بگیرید، اول نیاز به یک نمای کلی از نمایشگاه دارید، که پلان غرفه های نمایشگاه و نام مشارکت کنندگان، در آن مشخص شده باشد. و سپس بر اساس اینکه آیا این نمایشگاه در سطح بالایی برگزار می شود؟ و یا اینکه نمایشگاهی نسبتا کوچک است، شما می توانید تصمیم بگیرید. پس از بررسی سطح برگزاری نمایشگاه، باید در مورد برند هایی که در آن شرکت می کنند، بدانید. این امر به شما کمک می کند تا یک تصویر کلی از نمایشگاه، در ذهن خود ترسیم کنید و بر اساس آن تصمیم گیری کنید.

2. محدودیت های بودجه غرفه سازی

بودجه اختصاص یافته برای حضور در نمایشگاه، تعیین کننده بسیاری از موارد می باشد. مانند ایده های طراحی غرفه نمایشگاه و اندازه آن. بسته به بودجه ای که برای غرفه سازی اختصاص داده اید، می توانید اندازه غرفه نمایشگاه خود را تعیین کنید. شرکت های غرفه سازی نمایشگاهی انواع طرح های مختلفی را، که متناسب با بودجه شما هستند، ارائه می دهد و به بهبود تصویر برند شما در نمایشگاه کمک خواهند کرد.

3. محدودیت های نیروی انسانی و زمان

معیار دیگری که به شما کمک خواهد کرد، اندازه مناسب غرفه نمایشگاه را تعیین کنید، زمان اختصاصی برای غرفه سازی و انهدام  غرفه نمایشگاهی در محل نمایشگاه است. ایده های پیچیده طراحی غرفه نمایشگاهی، نه تنها فضای بسیار زیادی را در برمی گیرد، بلکه نیاز به نیروی انسانی زیادی برای مهیا کردن آن دارد. اگر زمان زیادی برای غرفه سازی دارید و به اندازه کافی نیروی انسانی را استخدام کرده اید. می توانید غرفه نمایشگاهی بزرگتر با طراحی پیچیده ای را انتخاب کنید.

4. ایده های طراحی غرفه نمایشگاهی

راه منطقی برای تصمیم گیری اندازه غرفه نمایشگاه، توجه به ایده های طراحی غرفه نمایشگاهی است. اگر شما ایده های فوق العاده و برنامه های خاصی برای غرفه نمایشگاه خود داشته باشید، واضح است که شما نیاز به یک فضای بزرگتر دارید. اگر می خواهید یک طراحی کاربردی و ساده داشته باشید، فضای زیادی را نیاز نخواهید داشت. لازم است، با شرکت غرفه سازی که انتخاب کرده اید، مشورت کنید. آنها می توانند راهنمایی های ارزشمندی را به شما ارائه دهند.

5. موقعیت غرفه نمایشگاه

یکی از مهمترین جنبه هایی که به شما کمک می کند، متراژ غرفه نمایشگاه خود را تعیین کنید، موقعیت غرفه نمایشگاه است. موقعیت غرفه نمایشگاه به شما ایده ای دقیق در مورد نوع و اندازه غرفه نمایشگاه خواهد داد. حتی بسته به موقعیت غرفه نمایشگاه، می توانید ایده های طراحی غرفه نمایشگاه خود را تعیین نمایید.

6.متراژ غرفه نمایشگاه به پیشینه و اهداف آتی برند بستگی دارد

غرفه نمایشگاه شما به عنوان نماینده برند و شرکت شما در نمایشگاه است. پس در هنگام طراحی غرفه نمایشگاه و رزرو غرفه، از اهداف بازاریابی برند پیروی کنید. اگر شما در ابتدای راه هستید، بهتر است؛ حضور در نمایشگاه را با غرفه ای کوچک شروع کنید. اما اگر شرکت شما یک برند مشهور باشد، یک غرفه نمایشگاهی کوچک می تواند، تصویر این نام تجاری را به شدت تحت تاثیر قرار دهد.

7. فعالیت های تعاملی

یکی دیگر از آیتم های تصمیم گیری نوع و متراژ غرفه نمایشگاه است. اگر استفاده از میز کنفرانس یا اجرای مسابقه و بازی در غرفه نمایشگاه خود را دارید، باید فضای بیشتری در نظر بگیرید. این امر تاثیرات قابل توجهی بر اجرای ایده های طراحی غرفه نمایشگاه خواهد گذاشت.

به یاد داشته باشید برنامه ریزی به موقع برای حضور در نمایشگاه، بر کل عملکرد شما در نمایشگاه رنگ پیروزی و موفقیت خواهد بخشید.

نمونه های غرفه سازی نمایشگاه توسط گروه غرفه سازان فدک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 12 =